reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Właśnie to jej mówiłam, ale ona ma teraz mętlik w głowie i boi się robić coś czego on nie kazał. Wiecie jak to jest na początku. Także ciężko bardzo [emoji17]
Dziewczyny a czy to może zagrozić ciąży jak będzie brała ta 1/4 tabletki bromergonu?

Myślę że zaszkodzić nie powinno, ale pytanie jak ona będzie ten lek znosić... Bo ja miałam po nim jazdy, i wiem że dużo dziewczyn narzeka....
Najlepiej jakby poszła do innego gina po opinie :)
 
reklama
A ona wie jaki ma wynik prolaktyny? Czytałam teraz trochę i są różne szkoły, niektórzy go podają do 12 tygodnia. Podobno jest obojętny dla dziecka. A za wysoka prolaktyna tez może spowodować poronienie.
No właśnie nie, bo nigdy nie badała. Oby było dobrze, musi być tym razem
 
Nie bądźmy mądrzejsze od lekarzy. Pięć strat to już poronienia nawykowe. Może w ten sposób podchodzi się do takiej ciąży. Niech bierze skoro lekarz zalecił.
Dokładnie też myślę że lekarz który wie o poronieniach aż 5 i zalecił bromergon to powinna się słuchać zaleceń jeśli nie chce stracić 6 ciąży.
 
Dziewczyny mam pytanie.20 pazdziernika poroniłam.27 pazdziernika byłam na usg macica sie calkowicie wyczyscila,a endometrium zmalalo do rozmiarow z przed ciazy. 3 listopada zrobilam test ciazowy i wyszedl pozytywny ale druga kreska byla blada.Kolejny test zrobilam 6 listopada i byl negatywny.Dzisiaj zrobilam test dla sprawdzenia i widac kreske fakt ,ze ledwo ja widac ale jednak.Myslicie,ze moze sie jeszcze utrzymywac beta?? Dodam ze tydzien temu mialam owulacje bo byla bardzo zauwazalna.Nie wiem co myslec o tym
 
Macie rację dziewczyny, nie my tu skończyłyśmy medycynę tylko lekarze

Ja się nie znam na prolaktynie już wcale...bo jak miałam ja w końcu badać, to już byłam w ciąży. Ale moje dwie przyjaciółki, które starają się obecnie o dziecko, maja podwyższona prolaktyne i coś tak czytałysmy na ten temat... Wiem ze bromergon może powodować mnóstwo skutków ubocznych, i jego droższy odpowiednik dostinex jest uważany za bezpieczniejszy. Może by tak zaproponować koleżance ze skoro już musi brać leki na prolaktyne w ciąży (a niby się nie powinno) to niech bierze ten „lepszy” lek?
Tak tylko głośno myśle ... 🤭
 
Ja się nie znam na prolaktynie już wcale...bo jak miałam ja w końcu badać, to już byłam w ciąży. Ale moje dwie przyjaciółki, które starają się obecnie o dziecko, maja podwyższona prolaktyne i coś tak czytałysmy na ten temat... Wiem ze bromergon może powodować mnóstwo skutków ubocznych, i jego droższy odpowiednik dostinex jest uważany za bezpieczniejszy. Może by tak zaproponować koleżance ze skoro już musi brać leki na prolaktyne w ciąży (a niby się nie powinno) to niech bierze ten „lepszy” lek?
Tak tylko głośno myśle ... [emoji2960]
Zaczęła już brać ten bromergon, chyba lepiej nie mieszać za bardzo zwłaszcza w ciąży
 
A nie pod koniec ciąży?
Dopóki nie ma badań naukowych, które potwierdziłyby założenie, że wczesne badania mogą przyczyniać się do poronień, ja w to nie uwierzę. Tak samo ze współżyciem. Owszem jeśli są jakieś nieprawidłowości, ciąża jest zagrożona to lekarz może zalecić wstrzemięźliwość. No ale nie popadajmy w paranoję. Fakt słyszałam, że w nasieniu znajduje się oksytocyna, która przecież powoduje czynności skurczowe macicy, ale ile tego jest. Nie straszmy się niepotrzebnie na wzajem.
Dokładnie. Ostatnio mama ginekolog mówiła o tym, ze seks jest wręcz wskazany w prawidłowej ciąży, a skurcze towarzyszące orgazmom pomagają później przy porodzie.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie.20 pazdziernika poroniłam.27 pazdziernika byłam na usg macica sie calkowicie wyczyscila,a endometrium zmalalo do rozmiarow z przed ciazy. 3 listopada zrobilam test ciazowy i wyszedl pozytywny ale druga kreska byla blada.Kolejny test zrobilam 6 listopada i byl negatywny.Dzisiaj zrobilam test dla sprawdzenia i widac kreske fakt ,ze ledwo ja widac ale jednak.Myslicie,ze moze sie jeszcze utrzymywac beta?? Dodam ze tydzien temu mialam owulacje bo byla bardzo zauwazalna.Nie wiem co myslec o tym

Od 20 października to mało czasu, wiec beta mogła Ci się jeszcze utrzymywać. @ksantynka pisała, ze 3 tyg. po ma 89. Stad pewnie masz takie wyniki testów.
 
Do góry