reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@nnat. w którym tygodniu już jesteś? Niestety ale 3cm to krótka szyjka. Od momentu kiedy miałam 3cm szyjkę byłam na wizytach co tydzień i miałam leżeć plackiem. Lekarz prowadzący proponował mi także założenie pessara, ale w szpitalu uznali że ciąża jest już za wysoko i nie będzie to miało sensu. Poza tym miałam zwiększoną do maksimum dawkę leków na podtrzymanie ciąży. Taka krótka szyjka to już nie żarty.
 
reklama
@nnat. w którym tygodniu już jesteś? Niestety ale 3cm to krótka szyjka. Od momentu kiedy miałam 3cm szyjkę byłam na wizytach co tydzień i miałam leżeć plackiem. Lekarz prowadzący proponował mi także założenie pessara, ale w szpitalu uznali że ciąża jest już za wysoko i nie będzie to miało sensu. Poza tym miałam zwiększoną do maksimum dawkę leków na podtrzymanie ciąży. Taka krótka szyjka to już nie żarty.
A ja słyszałam od wielu lekarzy że 3 cm to nie jest zle o ile wcześniej od samego początku taka była. Wtedy ktoś po prostu ma krótsza szyjke . ;)
 
@nnat. w którym tygodniu już jesteś? Niestety ale 3cm to krótka szyjka. Od momentu kiedy miałam 3cm szyjkę byłam na wizytach co tydzień i miałam leżeć plackiem. Lekarz prowadzący proponował mi także założenie pessara, ale w szpitalu uznali że ciąża jest już za wysoko i nie będzie to miało sensu. Poza tym miałam zwiększoną do maksimum dawkę leków na podtrzymanie ciąży. Taka krótka szyjka to już nie żarty.

No to teraz mocno mnie zmartwilas :o
Lekarz na IP mówił że od 2,5 cm to źle. A teraz nie wiadomo czy ona miała 3 cm cały czas czy miała wcześniej dajmy na to 5 cm. :(
U nas 27t3d dzisiaj.
A Ty w którym tygodniu miałas taka szyjke?
U nas obecnie z leków luteina 3x200, magnez 3x1 i nospa 3x1.
Bede próbowała w tym tygodniu załapać się, zeby ktoś mi ją skontrolował, najpóźniej idę 3 lutego na usg 3 trymestru i najwyżej poproszę lekarkę żeby sprawdziła przy okazji.

Jakby coś się działo mam jechać na szpital.

A ja słyszałam od wielu lekarzy że 3 cm to nie jest zle o ile wcześniej od samego początku taka była. Wtedy ktoś po prostu ma krótsza szyjke . ;)

Hmmm... No i tu pojawia sie problem, bo ja nie wiem jakiej długości była. Raz była mierzona koło 13 tc ale nie znam wyniku pomiaru. Zawsze profesor powtarzał, że długa, twarda, zamknięta.


Boze, idzie oszaleć.... Jak patrzę na koleżanki, które mają lub miały tak totalnie bezproblemowe ciąże, to aż im zazdroszczę.
 
@nnat. 3cm to długosc ok, ale ważne jest to czy się skraca czy nie. Nie wiesz tego, ale teraz staraj się już tego pilnować choćbys miała gdzie indziej jeździć. U mnie np 3 cm to już było źle ale zaczęło mi spadać z 6cm i robić się rozwarcie wewnętrzne- nie do wyczucia ręka. Więc tylko usg mnie uratowało no i miałam szew. Pilnuj tego kochana ;*** A tak to się nie stresuj, bo być może taka masz od początku.
 
@nnat. 3cm to długosc ok, ale ważne jest to czy się skraca czy nie. Nie wiesz tego, ale teraz staraj się już tego pilnować choćbys miała gdzie indziej jeździć. U mnie np 3 cm to już było źle ale zaczęło mi spadać z 6cm i robić się rozwarcie wewnętrzne- nie do wyczucia ręka. Więc tylko usg mnie uratowało no i miałam szew. Pilnuj tego kochana ;*** A tak to się nie stresuj, bo być może taka masz od początku.

Zamierzam tego mocno przypilnować i staram się podchodzić do tematu bez paniki. ;** A to faktycznie u Ciebie znaczna zmiana z 6 na 3 cm!

A powiedz jak tam maluszki się miewają? :) [emoji3590]
 
@nnat. Sprawdź w karcie ciąży tam przy polowkowych badaniach powinien ci wpisać jaka jest długość szyjki. Mi też nie mówił ile ma jak byłam na polowkowych ale tam mi wpisał.
 
reklama
Zamierzam tego mocno przypilnować i staram się podchodzić do tematu bez paniki. ;** A to faktycznie u Ciebie znaczna zmiana z 6 na 3 cm!

A powiedz jak tam maluszki się miewają? :) [emoji3590]
U mnie z 6 na 3 cm posypala się w 2 tyg ale pierwszy poród w 23tc był właśnie przez to że szyjki nikt na usg nie ogladal, to w drugiej ciąży była już mega pilnowana. Usg nie miałam tylko już po założeniu szwu ale tu długosc już nie miała znaczenia, ważne było, że szew trzyma. Ty juz masz fjany tydzien wiec nawet gdyby cos to chyba i tak juz tylko .pessar zakładają, bo już dość.pozno :)

dziękuję, u nas dobrze :)
Pelzaja już po całym mieszkaniu, Amelka siada, próbuje stawać, Staś zadowala się pelzaniem, ale ma jezzcze czas na wszystkie cuda które już siostra wyprawia. Amelka dosc wczensie ogarnia bo maja dopiero 8 miesiecy a ona juz w lozeczku stoi... ale stas za to wokalnie sie rozwija .. spiewa po swojemu i gada z kotem i ze sciana [emoji14] dalej się Rehabilitujemy ale póki co wszystko jest w normie bez oznak wczesniactwa więc jesteśmy spokojniejsi. Czekmay na konsultacje w sprawie kraniosynostozy w marcu będziemy wiedzieć czy konieczna będzie operacja... póki co żyjemy chwila ;)
Amelka ma dwa ząbki, Stasiu w trakcie zbakowania więc marudny w ciągu dnia. Mało śpią w dzień więc jest co robić. Tymbardziej że najlepsza zabawa to chodzenie za mama albo wchodzenie na mamę... ;p wieczorami padam. Na szczęście nadal ok 19.30/20 idą spać i wstaja ok 6/7 :)
Czasem mam dość , ale jak tylko się uśmiechna, a trafiły mi się mega pogodne dzieciaki to jakos energia wraca :) A Ty na kiedy masz zaplanowany poród?
Imię wybrane ??
 
Do góry