reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Miałam dzisiaj obejrzeć oddzial i tak wyszło że na nim zostaje. Bo wspomniałam położnej że czasami brzuch mi twardnieje no i lekarz mnie zbadał mam dostac magnez nospe i zostaje do srody tutaj w szpitalu. Nie podoba mi się to jak nie wiem co. Mam mieć usg tylko czekam aż rodzice mi dowioza rzeczy
 
reklama
A ja słyszałam od wielu lekarzy że 3 cm to nie jest zle o ile wcześniej od samego początku taka była. Wtedy ktoś po prostu ma krótsza szyjke . ;)
Dokładnie, 3cm to jeszcze nieźle. Mi lekarz wspominał że 2,5 cm to taka granica.
Miałam dzisiaj obejrzeć oddzial i tak wyszło że na nim zostaje. Bo wspomniałam położnej że czasami brzuch mi twardnieje no i lekarz mnie zbadał mam dostac magnez nospe i zostaje do srody tutaj w szpitalu. Nie podoba mi się to jak nie wiem co. Mam mieć usg tylko czekam aż rodzice mi dowioza rzeczy
Tak bez większych wskazań? Dziwne, ale przynajmniej będziesz spokojniejsza jak Cię dokładnie przebadają [emoji4]

Ale Wam zazdroszczę tego bycia w ciąży [emoji4] Chętnie bym jeszcze raz była, ale niestety warunków na trzecie dziecko nie mamy [emoji3525]
 
Dokładnie, 3cm to jeszcze nieźle. Mi lekarz wspominał że 2,5 cm to taka granica. Tak bez większych wskazań? Dziwne, ale przynajmniej będziesz spokojniejsza jak Cię dokładnie przebadają [emoji4]

Ale Wam zazdroszczę tego bycia w ciąży [emoji4] Chętnie bym jeszcze raz była, ale niestety warunków na trzecie dziecko nie mamy [emoji3525]
Powiedział że trochę mi się skrocila szyjka zobaczymy. Mam mieć robione usg
 
Dziewczyny dziś u mnie równe 9 tygodni, od wczorajszego wieczoru boli mnie biodro po lewej stronie ból promieniuje do uda czy miała któraś podobny ból już zaczynam się denerwować leżę z nogami do góry a wizyta w poniedziałek.
 
Ojj no to wtedy wiadomo że lepiej być pod obserwacją. Ale nie wiesz ile miała?
3.5 miałam w 20 tygodniu to badał mój lekarz a tutaj jestem u siebie w mieście w szpitalu i nie robili mi jeszcze usg tylko ręcznie zbadał i tak powiedział. Więc zobaczymy może jutro zrobia mi usg.
 
Dziewczyny dziś u mnie równe 9 tygodni, od wczorajszego wieczoru boli mnie biodro po lewej stronie ból promieniuje do uda czy miała któraś podobny ból już zaczynam się denerwować leżę z nogami do góry a wizyta w poniedziałek.
Ja tak miałam. Może nie w 9 tc. Raczej koło 18 tc boli biobiodrotaki prąd siedzi w udzie i ciężko się to pozbyć. Zwykle pomagało mi położenie się na wznak i chwilę nogi do góry
 
Dziewczyny, przyszły mi pierwsze wyniki badań po poronieniui. Lekarza mam umówionego za tydzień. Czy któraś z Was jest mi w stanie powiedzieć coś więcej na temat tego co wstępnie wychodzi z tych wyników?
Białko C, aktywnośćBiałko C92%70140N
Białko S wolneBiałko S wolne60,77%64126L
Badanie wykonano metodą ELISA z użyciem odczynników firmy STAGO.
PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowyPPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowydodatni W badanej surowicy krwi STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych.
P/c. przeciw kardiolipinieP/c. p. kardiolipinie IgG:<2,00PL-IgG-U/ml
< 12 PL-IgG-U/ml: wynik negatywny
≥ 12 PL-IgG-U/ml: wynik pozytywny
P/c. p. kardiolipinie IgM:<2,00PL-IgM-U/ml
< 12 PL-IgM-U/ml: wynik negatywny
≥ 12 PL-IgM-U/ml: wynik pozytywny
Antykoagulant toczniowyLA1 (dRVVT)30,8sek31,044,0L
PTT-LA (APTT sens. LA)34,3sek31,443,4N
Wynikujemny
Objaśnienie do wyniku
LA1 - odczynnik przesiewowy na bazie testu dRVVT do wykrywania
antykoagulantu toczniowego

LA2 - odczynnik potwierdzenia na bazie testu dRVVT do wykrywania
antykoagulantu toczniowego

PTT LA - odczynnik przesiewowy na bazie testu APTT wrażliwego na LA do
wykrywania antykoagulantu toczniowego
 
Dziewczyny, przyszły mi pierwsze wyniki badań po poronieniui. Lekarza mam umówionego za tydzień. Czy któraś z Was jest mi w stanie powiedzieć coś więcej na temat tego co wstępnie wychodzi z tych wyników?
Białko C, aktywnośćBiałko C92%70140N
Białko S wolneBiałko S wolne60,77%64126L
Badanie wykonano metodą ELISA z użyciem odczynników firmy STAGO.
PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowyPPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowydodatniW badanej surowicy krwi STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych.
P/c. przeciw kardiolipinieP/c. p. kardiolipinie IgG:<2,00PL-IgG-U/ml
< 12 PL-IgG-U/ml: wynik negatywny
≥ 12 PL-IgG-U/ml: wynik pozytywny
P/c. p. kardiolipinie IgM:<2,00PL-IgM-U/ml
< 12 PL-IgM-U/ml: wynik negatywny
≥ 12 PL-IgM-U/ml: wynik pozytywny
Antykoagulant toczniowyLA1 (dRVVT)30,8sek31,044,0L
PTT-LA (APTT sens. LA)34,3sek31,443,4N
Wynikujemny
Objaśnienie do wyniku
LA1 - odczynnik przesiewowy na bazie testu dRVVT do wykrywania
antykoagulantu toczniowego

LA2 - odczynnik potwierdzenia na bazie testu dRVVT do wykrywania
antykoagulantu toczniowego

PTT LA - odczynnik przesiewowy na bazie testu APTT wrażliwego na LA do
wykrywania antykoagulantu toczniowego
Za niskie białko s co może być powodem do brania heparyny w ciąży bo świadczy o zabureniah krzepnięcia. Z tych 3 wyników do zespołu antyfosfolipidowego jest okej, ale brakuje jeszcze w jednych przeciwciał żeby wykluczyć. Dodatnie przeciwciala ana, trzeba wykonać ana2 i ana3 żeby wiedzieć jakie miano i jaki dokładnie antygen jest dodatni
 
reklama
Za niskie białko s co może być powodem do brania heparyny w ciąży bo świadczy o zabureniah krzepnięcia. Z tych 3 wyników do zespołu antyfosfolipidowego jest okej, ale brakuje jeszcze w jednych przeciwciał żeby wykluczyć. Dodatnie przeciwciala ana, trzeba wykonać ana2 i ana3 żeby wiedzieć jakie miano i jaki dokładnie antygen jest dodatni

Dziękuje Ci bardzo :*
 
Do góry