reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dzoana88

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mam takie same mutacje i od staran brałam acard a od pozytywnego testu dostałam do tego fraxy 0,3 na całą ciaze i czas połogu, szczęśliwie donosiłam i urodziłam zdrowego synka, ma obecnie 4 miesiące, nie wiem jak by się to potoczyło bez zastrzyków.... nieraz się zastanawiam czy to oby było konieczne ? Ale wsumie, najważniejsze że mam zdrowe ziemskie dziecko i to się teraz liczy tylko ciąża z zastrzykami jest do przeżycia!
Hej dziewczyny, chciałabym się was poradzić. Mianowicie raz poroniłam w 8tc, ale w sumie od początku w macicy nie było widać nawet pęcherzyka, lekarze myśleli że to ciąża pozamaciczna, jednak potem pecherzyk się pojawił (w ok 7 tyg) był bardzo mały i w sumie jakoś wtedy zaczęło się plamienie, więc poroniłam naturalnie.. Zrobilam badanie na trombofilie wyszła mi mutacją mthfr homozygota (1286A>C) i z tego powodu biorę teraz kwas foliowy w zmetylyzowanej formie. Jednak dodatkowo wyszła mi mutacja PAI1 (SERPINE1) 4G/5G heterozygotyczny. Udało mi się ponownie zajsc w ciążę, obecnie jestem w 4tc+5, Pecherzyk w macicy jest i to nawet w bardzo dobrym miejscu (jak oznajmił lekarz) biorę Acard oraz wczoraj na wizycie lekarz przepisał mi fraxiparine 0,3,troche czytałam na internecie o tym (być może niepotrzebnie) zastanawiam się czy ona jest konieczna? Oczywiście wiem że jeśli lekarz zalecił to lepiej brać, ale chciałabym zapytać czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? W załączniku zdj interpretacji wyniku.
Zastrzyki od poczatki robiłam sama.

Ostatnia edycja:
reklama

Jivka

Moderator
Rozwiązania
0
@annkow111 u nas też kapturki dawały radę, ale u nas są jeszcze inne problem obcenie z karmieniem stąd decyzja o przejściu na mm.
I dobrze Moja Łucja podobnie, bo leniuch okropny, niczym nie szło jej przekonać żeby ssała dłużej niż minutę... Zasypiała od razu. Więc spadała z wagi... Wszystkie położne wszystkimi sposobami ją próbowały budzić ale kompletnie nic nie działało...

annkow111

Rozwiązania
0
No niestety tak to jest. Położna połoznej nie równa. U mnie na szczęście jak rodziłam to była zmiana pielęgniarek, które już mnie znały po 3 wizytach w szpitalu :D i były bardzo pomocne. A jak na złość, po porodzie, miała zmianę starsza gwardia. Nie mogąc wstać z łóżka po porodzie (wiedziałam, że coś jest nie tak), poprosiłam ją o kroplówkę, bo nie mogłam nawet usiąć na łóżku bo mdlałam i mroczki przed oczami. Spojrzała jak na waritkę, coś typu: "Młoda i przesadza, przecież poród to poród". No ale jak sprawdziła mi ciśnienie przed decyzją o kroplówce, że miałam 90/50, to trochę się wystraszyła i poleciała szybko po kroplówkę. Dodatkowo anemię załapałam od razu i tego pokarmu u mnie było mało. Malutka się nie najadała, chociaż całą noc była na piersi ile chciała. Też na kapturakch. To mi w pisztalu zaproponowali butlę. Zgodziłąm sie aby nie była głodna. Obecnie jesteśmy tylko na piersi, jedną nawet bez kapturka już łapie :) ale nie jest to dla mnie komfortowe...niby doradczynie laktacyjne mówią, że karmienie nie powinno boleć, ale hmmmm......
Po porodzie u mnie była doradczyni laktacyjna. Popatrzyma na sutki i od razu kapturki zaproponowała. i tyle ją widziałam :D a nie miałam siły wstać szukać :D

Dobrze, że Malutka ma już to za sobą i że jest lepiej. Nie wobrażam sobie takiego stresu :O mam nadzieję, że z moją wszystko ok. A tak przy okazji. Kiedy pierwszy raz powinno się iść do pediatry? jest jakis termin?
Też się zastanawiam kiedy jest pierwsze szczepienie ?
No widzisz. Chyba większość starszych położnych tak wlasnie patrzy na mlode matki... Na szczęście nie wszystkie i u mnie w szpitalu było kilka starszych ale baaaardzo pomocnych. Nawet mówiły zeby przywozić im dzieci zeby sie chwile zaopiekowaly żebyśmy mogły się same chwilę przespać i odpocząć 😊 A z ta laktacja na początku to jest koszmar... I szkoda ze nikt przed porodem o tym glosno nie mówi żeby przyszla matka mogla się przygotować na to co ja czeka... A co do wizyty u pediatry i szczepienia to ja dzwonilam jak wyszłam ze szpitala do przychodni i mówiłam kiedy sie mała urodzila i pielęgniarka sama mowila na kiedy mamy sie rejestrować 😊

Jivka

Moderator
Rozwiązania
0
No niestety tak to jest. Położna połoznej nie równa. U mnie na szczęście jak rodziłam to była zmiana pielęgniarek, które już mnie znały po 3 wizytach w szpitalu :D i były bardzo pomocne. A jak na złość, po porodzie, miała zmianę starsza gwardia. Nie mogąc wstać z łóżka po porodzie (wiedziałam, że coś jest nie tak), poprosiłam ją o kroplówkę, bo nie mogłam nawet usiąć na łóżku bo mdlałam i mroczki przed oczami. Spojrzała jak na waritkę, coś typu: "Młoda i przesadza, przecież poród to poród". No ale jak sprawdziła mi ciśnienie przed decyzją o kroplówce, że miałam 90/50, to trochę się wystraszyła i poleciała szybko po kroplówkę. Dodatkowo anemię załapałam od razu i tego pokarmu u mnie było mało. Malutka się nie najadała, chociaż całą noc była na piersi ile chciała. Też na kapturakch. To mi w pisztalu zaproponowali butlę. Zgodziłąm sie aby nie była głodna. Obecnie jesteśmy tylko na piersi, jedną nawet bez kapturka już łapie :) ale nie jest to dla mnie komfortowe...niby doradczynie laktacyjne mówią, że karmienie nie powinno boleć, ale hmmmm......
Po porodzie u mnie była doradczyni laktacyjna. Popatrzyma na sutki i od razu kapturki zaproponowała. i tyle ją widziałam :D a nie miałam siły wstać szukać :D

Dobrze, że Malutka ma już to za sobą i że jest lepiej. Nie wobrażam sobie takiego stresu :O mam nadzieję, że z moją wszystko ok. A tak przy okazji. Kiedy pierwszy raz powinno się iść do pediatry? jest jakis termin?
Podpytaj w przychodni, bo teraz przez koronawirusa pewnie inaczej to wygląda. Ja miałam pierwszą wizytę po skończeniu 2 tygodni, a na szczepienie po 7 czy 8 jakoś byłam.

Dzoana88

Rozwiązania
0
Teraz pewnie zostaniecie już normalnie zaszczepieni miedzy 6-8 tyg, leos z powodu zapalenia płuc a później przez te koronawirusy miał dopiero na 17 tygodni szczepienia

Charlotte21

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
No widzisz. Chyba większość starszych położnych tak wlasnie patrzy na mlode matki... Na szczęście nie wszystkie i u mnie w szpitalu było kilka starszych ale baaaardzo pomocnych. Nawet mówiły zeby przywozić im dzieci zeby sie chwile zaopiekowaly żebyśmy mogły się same chwilę przespać i odpocząć 😊 A z ta laktacja na początku to jest koszmar... I szkoda ze nikt przed porodem o tym glosno nie mówi żeby przyszla matka mogla się przygotować na to co ja czeka... A co do wizyty u pediatry i szczepienia to ja dzwonilam jak wyszłam ze szpitala do przychodni i mówiłam kiedy sie mała urodzila i pielęgniarka sama mowila na kiedy mamy sie rejestrować 😊
Podpytaj w przychodni, bo teraz przez koronawirusa pewnie inaczej to wygląda. Ja miałam pierwszą wizytę po skończeniu 2 tygodni, a na szczepienie po 7 czy 8 jakoś byłam.
To najwyższy czas muszę to załatwić. Miałam już dzwonić do przychodni ale w porę się zorientowałam że sobota dzisiaj 😌 nie spodziewałam się tego 😄

roki_1991

Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, chciałabym się was poradzić. Mianowicie raz poroniłam w 8tc, ale w sumie od początku w macicy nie było widać nawet pęcherzyka, lekarze myśleli że to ciąża pozamaciczna, jednak potem pecherzyk się pojawił (w ok 7 tyg) był bardzo mały i w sumie jakoś wtedy zaczęło się plamienie, więc poroniłam naturalnie.. Zrobilam badanie na trombofilie wyszła mi mutacją mthfr homozygota (1286A>C) i z tego powodu biorę teraz kwas foliowy w zmetylyzowanej formie. Jednak dodatkowo wyszła mi mutacja PAI1 (SERPINE1) 4G/5G heterozygotyczny. Udało mi się ponownie zajsc w ciążę, obecnie jestem w 4tc+5, Pecherzyk w macicy jest i to nawet w bardzo dobrym miejscu (jak oznajmił lekarz) biorę Acard oraz wczoraj na wizycie lekarz przepisał mi fraxiparine 0,3,troche czytałam na internecie o tym (być może niepotrzebnie) zastanawiam się czy ona jest konieczna? Oczywiście wiem że jeśli lekarz zalecił to lepiej brać, ale chciałabym zapytać czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? W załączniku zdj interpretacji wyniku.
Tak jak dziewczyny piszą, taka dawka nie zaszkodzi A może bardzo pomóc :) też robiłam sama z wtedy wiedziałam czy będzie ok czy będzie bolało- wtedy zmieniała miejsce żeby było okej :)

Mi położna środowiskowa mówiła wszystko co, gdzie, kiedy itd. Do przychodni jakoś po 2 tyg szłam, ale to przez to że położna nie miała czasu zawieźć naszych dokumentów i w przychodni długo nie mieli danych Wiki. Długi majowy weekend był, więc zeszło. Szczepienie 6-8 tydzień ale musisz się właśnie zapytać jak to teraz będzie wyglądać

Charlotte21

Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Tak jak dziewczyny piszą, taka dawka nie zaszkodzi A może bardzo pomóc :) też robiłam sama z wtedy wiedziałam czy będzie ok czy będzie bolało- wtedy zmieniała miejsce żeby było okej :)

Mi położna środowiskowa mówiła wszystko co, gdzie, kiedy itd. Do przychodni jakoś po 2 tyg szłam, ale to przez to że położna nie miała czasu zawieźć naszych dokumentów i w przychodni długo nie mieli danych Wiki. Długi majowy weekend był, więc zeszło. Szczepienie 6-8 tydzień ale musisz się właśnie zapytać jak to teraz będzie wyglądać
U mnie nic nie wpospomniala. Może że względu na fakt że mówiliśmy że się wyprowadzamy i przychodnie będziemy mieć gdzie indziej. 🤔 w poniedziałek przedzwonie eocprzychodi czy potrzebują tego formularza. Bo ogólnie jesteśmy z mężem wpisani do innej katowickiej przychodni i też musimy się gdzieś przenieść.

reklama

roki_1991

Rozwiązania
0
U mnie nic nie wpospomniala. Może że względu na fakt że mówiliśmy że się wyprowadzamy i przychodnie będziemy mieć gdzie indziej. 🤔 w poniedziałek przedzwonie eocprzychodi czy potrzebują tego formularza. Bo ogólnie jesteśmy z mężem wpisani do innej katowickiej przychodni i też musimy się gdzieś przenieść.
Przychodnia na pewno coś potrzebuje, bo nie wie o istnieniu waszego dziecka dopóki o niej nie powiecie :) także zadzwoń ;)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
K Ciąża od razu po poronieniu, kolejne poronienie i torbiele jajników Ciąża po poronieniu 18
G Ciaza po poronieniu wczesnym, plamienia? Potrzebuję porady 20
K Oczekiwanie... kolejna ciąża po poronieniu Potrzebuję porady 18
Magdaa..K123 Ciąża po poronieniu. Potrzebuję porady 10
Misi.misi Kolejna ciąża po poronieniu zatrzymanym w 23 tygodniu Ciąża po poronieniu 16
A Następna ciąża po poronieniu Ciąża, poród, połóg 68
G Kolejna ciąża po poronieniu Ciąża po poronieniu 10
Serduszko 96 Ciąża po poronieniu Potrzebuję porady 12
U Kiedy mijają objawy ciąży po poronieniu Potrzebuję porady 15
L Ciąża po poronieniu zatrzymanym Ciąża po poronieniu 28
cmla Kolejna ciąża po poronieniu w pierwszym cyklu? Ciąża po poronieniu 43
I Kiedy Ciąża Po Poronieniu? Ciąża po poronieniu 29
S kolejna ciaza przed pierwsza miesiaczka po poronieniu samoistnym Potrzebuję porady 23
Jusstyna1501 Ciąża po poronieniu Potrzebuję porady 33
G Ciąża po wczesnym poronieniu Potrzebuję porady 2
N Podzielcie się doświadczeniami - możliwa ciąża po poronieniu? Staramy się 7
N Ciąża po wczesnym poronieniu Potrzebuję porady 3
W Ciąża po poronieniu. Czy to już? Możliwe? Rozmowy o seksie 8
Katrina1993 Ciąża po poronieniu i strach.. Ciąża, poród, połóg 15
Martxx1 KIEDY ciąża po poronieniu? Staramy się 12
Paulinax 1 ciąża po poronieniu -beta hcg w 27 dniu cyklu. Ciąża po poronieniu 8
G nowa ciąża po poronieniu - pilna porada potrzebna! Ciąża, poród, połóg 18
K Ciąża po poronieniu Ciąża, poród, połóg 11
S ciąża po poronieniu Potrzebuję porady 15
E Ciąża po poronieniu. Staramy się 2
mitemil Kiedy kolejna ciąża po poronieniu Porady położnej 1
M Ciąża mnoga a przyrost bhcg Ciąża, poród, połóg 3
julcziiiko Czy to ciąża? Ciąża, poród, połóg 10
N Ciężki wybór, potrzebuje porady. Ciąża, poród, połóg 14
Ollax śluz szyjkowy a ciąża Potrzebuję porady 8
V Ciąża czy nie? Staramy się 7
L Koronawirus a L4 ciąża Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 8
K Witaminy ciąża Ciąża, poród, połóg 7
X Ciąża Ciąża, poród, połóg 8
E Gluten a ciąża Staramy się 1
karolina21325 Test ujemny a brak miesiączki Ciąża, poród, połóg 8
Aaazym Clostilbegyt powikłania Potrzebuję porady 3
K Bóle brzucha po usg Ciąża, poród, połóg 6
Aaazym Ciąża a clo Potrzebuję porady 4
K Ciąża bezobjawowa Ciąża, poród, połóg 15
Oleczkaaa Pracodawca l4 Potrzebuję porady 5
M Poród w Polsce, ciąża w Niemczech. Proszę o pomoc! Potrzebuję porady 5
Aaazym Nie mogę zajść w ciążę Staramy się 26
M Ciąża po odstawieniu tabletek Staramy się 6
W Wczesna ciąża? Ciąża, poród, połóg 20
K Wczesna ciąża Ciąża, poród, połóg 6
Serduszko 96 Ciąża po clo Potrzebuję porady 3
G Spadek beta HCG, czy to może być ciąża obumarła? Potrzebuję porady 16
L Ciąża czy nie ciąża...? Potrzebuję porady 4
A Jaki ginekolog najlepszy we Wrocławiu? Starania o zajscie w ciążę! Staramy się 5