reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Podeślij mi też, proszę [emoji120]
Ja mam dzisiaj mega słaby dzień [emoji3525] w dalszym ciągu okres się nke rozkręcił, od poniedziałku tylko brązowe plamienia. Nie wiem czy przez to jestem dzisiaj taka rozbita czy co ale mam totalną załamkę. Przerasta mnie to że nie trafiłam na żadnego lekarza który poinstruował by mnie co i jak z moimi mutacjami. Mam wrażenie że wszyscy mówią co innego... Co innego endokrynolog, co innego genetyk, ginekolog i hematolog. Ręce mi już opadają. Nawet nie wiem które suplementy teraz wybrać żeby zbić kwas foliowy i podnieść b12 [emoji20] mam ochotę siąść na ziemi i rozpłakać się jak dziecko [emoji45]
A Ty tak często masz plamienie przed okresem czy to jest kwestia pierwszego cyklu po poronieniu?
 
reklama
Rybnik 😟 mam wrażenie że u mnie w mieście nie ma lekarza który zna się na mutacjach. Mąż załatwił mi od siebie z pracy prywatną opiekę Medicover ale nawet klinika w moim miescie mimo, że ma wysokie opinie i kilku ginekologow to i tak chyba żaden z nich nie ogarnia tematu. Ba, nawet twierdzą że ten kwas foliowy ponad normę to nic takiego i dalej mogę brać pregnę która ma w składzie ten syntetyczny kwas 😒 niedoborem b12 też się nikt nie przejął...
Mogę dac Ci namiar na moja dietetyczke. Jest z Poznania, ale wszystko omawiamy telefonicznie albo online. Jest szczegółową ankieta, badania i wtedy na ich podstawie wyznacza dietę i suplementacje.
 
Podeślij mi też, proszę 🙏
Ja mam dzisiaj mega słaby dzień ☹️ w dalszym ciągu okres się nke rozkręcił, od poniedziałku tylko brązowe plamienia. Nie wiem czy przez to jestem dzisiaj taka rozbita czy co ale mam totalną załamkę. Przerasta mnie to że nie trafiłam na żadnego lekarza który poinstruował by mnie co i jak z moimi mutacjami. Mam wrażenie że wszyscy mówią co innego... Co innego endokrynolog, co innego genetyk, ginekolog i hematolog. Ręce mi już opadają. Nawet nie wiem które suplementy teraz wybrać żeby zbić kwas foliowy i podnieść b12 😞 mam ochotę siąść na ziemi i rozpłakać się jak dziecko 😟

A ja po zabiegu plamiłam 4 tygodnie aż nie przyszła @, która trwała kolejne 2 i dopiero po 6 tygodniach łącznie wszystko jak ręka odjął.
 
Dziewczyny z MTHFR- czy stosujecie / stosowalyscie jakaś dietę?

Pytam bo ja mam bez glutenu, laktozy i cukru. Teraz trochę się wylamuje - tygodniowy wyjazd, ciężko o trzymanie się co do joty. Ale jestem od miesiąca jakoś na zagranicznym forum mthfr i staraniach, ciąży i tam wszystkie babki stosują dietę bez glutenu, laktozy i cukru. Podobno w przetworzonym jedzeniu dodają kwas foliowy i to bardzo niekorzystnie wpływa na starania i ciążę, a tutaj spotkałam się z opiniami, że dieta nie jest taka ważna tylko suplementacja. Czy bez diety któraś z Was donosila ciążę?

Nie wydaje mi się żeby dieta miała z mthfr cokolwiek wspólnego. Inna kwestią jest to że jemy teraz ogrom przetworzonej żywności co nie jest zdrowe dla nikogo.
 
Za dużo cukru, fruktozy. Mniej to u mnie mniej, bo ja potrafię czasem zjeść kilka kg owoców dziennie [emoji85][emoji86]

@Stelle do suplementacji może warto poszukać kogoś kto się na tym zna, mnie dobrała suple dietetyk, mi mój lekarz cały czas też kazał brać folik a ja już miałam mega wysoka homocysteine. Przy okazji ta dietetyk podała mi lekarza, który ogarnia mutacje. Znalazłam ja przez fb grupę mthfr może tak spróbuj, bo ja miałam to samo. Więc tutaj to nie wiem czy lekarze będą chętni by się nad tym pochylić.

@maeria podeślę [emoji4]
Kochana wystarczy przed lub w tracie jedzenia owoców wypić mały kieliszek np oleju z wiesiołka w płynie i to nie spowoduje wyrzutu cukrów do organizmu[emoji4] dowiedziałam się o tym ponad miesiąc temu na ponad 9 lat chorowania na IO.
 
do suplementacji może warto poszukać kogoś kto się na tym zna, mnie dobrała suple dietetyk, mi mój lekarz cały czas też kazał brać folik a ja już miałam mega wysoka homocysteine. Przy okazji ta dietetyk podała mi lekarza, który ogarnia mutacje. Znalazłam ja przez fb grupę mthfr może tak spróbuj, bo ja miałam to samo. Więc tutaj to nie wiem czy lekarze będą chętni by się nad tym pochylić.

@maeria podeślę 😊
Na grupie o mutacjach udziela się jeden chłopak, wydaje mi się że też ma jakieś pojęcie o tych mutacjach i podpytuje jeszcze jego co suplementowac
A Ty tak często masz plamienie przed okresem czy to jest kwestia pierwszego cyklu po poronieniu?
Miałam tak przez długi czas. 3-4 dni plamienia przed okresem, dopiero potem krwawienie z mega bólem brzucha, i po kilku dniach krwawienia znowu kilka dni plamienia. Ale z tego co pamiętam to jakieś dwa, trzy cykle przed tym w którym zaszłam w ciążę nie było tych plamien. Teraz mnie wkurza że ten okres się nie umie rozkręcić🤨
Mogę dac Ci namiar na moja dietetyczke. Jest z Poznania, ale wszystko omawiamy telefonicznie albo online. Jest szczegółową ankieta, badania i wtedy na ich podstawie wyznacza dietę i suplementacje.
Możesz mi napisać tutaj albo na priv. A jak to wygląda cenowo u niej?
 
Mam wyniki z dzisiaj, zerkniecie na to swoim okiem? Zna się ktoras z Was bardziej? Tam miała być krzywa cukrowa i insulinowa a widzę że dwa razy jest oznaczenie glukozy 🤔 to się tak samo nazywa?
IMG_20200724_153833.jpg
IMG_20200724_154305.jpg
 
Ogólnie produkty z niskim indeksem glikemicznym, mniej owoców (a to kocham ponad życie), dużo warzyw, straczki, zielone, ryby, jajka. Trochę tego jest, mogę podesłać na priv.
A supli to mam też mega duuuzo całą stronę a4🙈🙉
Mogłabym się z Tobą zamienic, nie lubię owoców 🙈 na palcach jednej ręki wymienię tę, które zjem... 😅
Mam wyniki z dzisiaj, zerkniecie na to swoim okiem? Zna się ktoras z Was bardziej? Tam miała być krzywa cukrowa i insulinowa a widzę że dwa razy jest oznaczenie glukozy 🤔 to się tak samo nazywa?Zobacz załącznik 1153263Zobacz załącznik 1153264
Zadzwoń do laboratorium, wygląda to tak jakby coś skiepścili...
 
reklama
Do góry