reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny, czy któreś z Was są tu po ciąży pozamacicznej (nie mogę znaleźć wątku dotyczącego stricte cp) ? Zdaję sobie sprawę że poronienie i cp to inne kwestie (u mnie gin podejrzewa poronienie trąbkowe) ale zastanawiam się jakie badania mogę zrobić żeby znaleźć powód i postarać się zapobiec ewentualnym komplikacjom i szczęśliwie donosić kolejną ciążę. Obecnie nadal czekam na pierwszą @ po laparo ( w śr. będzie 4 tyg) beta nadal dość wysoka (w czw 914). Obecnie jestem pod opieką dobrej gin diagnosty ale chciałam zapytać i się poradzić bo może któraś z Was też przeszła podobną historię. Mam już 40 lat więc czas goni. Mamy jeszcze 2 zarodki ale zapewnienia lekarzy ze miałam pecha bo po ivf nie powinno się to zdarzyć itd. średnio mnie przekonują...
 
reklama
Napierw ANA, jeśli wyjdą dodatnie to potem ANA 2 i 3. Komórki NK w drugiej fazie cyklu.

KIRy bym zrobiła, do tego z genetycznych to na pewno mutacje odpowiedzialne za krzepliwość (jeśli je zrobiłaś to monitorowałabym d-dimery dopiero w ewentualnej ciazy).

Do tego na pewno drożność, histeroskopie albo laparoskopie diagnostyczna o ile jeszcze nie miałaś, ale to Zrobiłabym na samym końcu, jak już będziesz miała wszystkie leki i plan działania.
Właśnie te Ana2 chcę zrobić na pewno. Kojarzę że dużo dziewczyn poleca zrobić od razu Ana2. Więc pewnie tak też zrobię. No i te NK też zrobię na pewno.
Histeroskopię miałam w październiku bo we wrześniu na usg pokazał się polip. Laparoskopii i droznosci moja doktor mowi ze nie ma sensu bo skoro raz zaszlam w ciaze rok temu ( ktora poronilam) to ze wszystko tam jest ok 🤷‍♀️
Co do tych zwiazanych z krzepliwoscia to o jakich myslisz? Mialam pakiet na trombofilie wyszlo mthfr i pai. Od pozytywnego testu mam dostac acard i heparyne. ( wiekszosc z Was acard bierze przy staraniach - w czym pomaga? Moja sie upiera ze dopiero od testu i nie wiem czemu tak).
No i mialam te przeciwcila 4 badane na zespol antyfosfolipidowy no antykoagulant tocznia. Przeciwciala jedne wyszly dodatnie wiec teraz powtarzam po 3 miesiacach badania. Na poczatku lutego ide do hematologa jak będę miec wyniki juz powtorzonych badan.

Nie znam się na tych kirach ani d dimerach moze ktos cos?
 
Właśnie te Ana2 chcę zrobić na pewno. Kojarzę że dużo dziewczyn poleca zrobić od razu Ana2. Więc pewnie tak też zrobię. No i te NK też zrobię na pewno.
Histeroskopię miałam w październiku bo we wrześniu na usg pokazał się polip. Laparoskopii i droznosci moja doktor mowi ze nie ma sensu bo skoro raz zaszlam w ciaze rok temu ( ktora poronilam) to ze wszystko tam jest ok [emoji2368]
Co do tych zwiazanych z krzepliwoscia to o jakich myslisz? Mialam pakiet na trombofilie wyszlo mthfr i pai. Od pozytywnego testu mam dostac acard i heparyne. ( wiekszosc z Was acard bierze przy staraniach - w czym pomaga? Moja sie upiera ze dopiero od testu i nie wiem czemu tak).
No i mialam te przeciwcila 4 badane na zespol antyfosfolipidowy no antykoagulant tocznia. Przeciwciala jedne wyszly dodatnie wiec teraz powtarzam po 3 miesiacach badania. Na poczatku lutego ide do hematologa jak będę miec wyniki juz powtorzonych badan.

Nie znam się na tych kirach ani d dimerach moze ktos cos?

Możesz zrobić ANA 1 i 2, ja bym nie robiła, ale czytałam też, że wiele dziewczyn robi.

Acard bezwzględnie od starań, ja biorę 100 mg, mam pai i jeszcze jedna, której nazwy nie pamiętam. Acard pomaga w ukrwieniu endometrium, co pomaga w zagnieżdżeniu. Jeśli masz zespół antyfosfolipidowy to zaleca się również heparyne w trakcie starań, ale co lekarz to opinia [emoji2368] @Carry88 bierze heparyne już w trakcie starań, jej wyszedł zespół antyfosfolipidowy. Jeśli zrobiłaś pakiet na trombofilie to wystarczy narazie. D-dimery w ciąży bym dopiero monitorowała.

Kir-Genotyp to zaawansowane i specjalistyczne badanie genetyczne. Bada obecność przeciwciał limfocytów T, które sa odpowiedzialne za pozytywna odpowiedź krwi na pojawienie się fasolki w brzuchu. Bardzo to uogólnilam, oczywiście zachodzi bardzo dużo zmian w organizmie. Czy robiłabym to na twoim miejscu...? Nie wiem... Na to bierze się granulocyty.

Jak napisałam wyżej, przyjrzałabym się hormonom jeszcze raz i poszłabym na drożność! Ja zaszłam 2 razy, raz z lewego, raz z prawego Janika i idę na początku marca (miałam łyżeczkowanie, to sprzyja tworzeniu się zrostow).
 
Napierw ANA, jeśli wyjdą dodatnie to potem ANA 2 i 3. Komórki NK w drugiej fazie cyklu.

KIRy bym zrobiła, do tego z genetycznych to na pewno mutacje odpowiedzialne za krzepliwość (jeśli je zrobiłaś to monitorowałabym d-dimery dopiero w ewentualnej ciazy).

Do tego na pewno drożność, histeroskopie albo laparoskopie diagnostyczna o ile jeszcze nie miałaś, ale to Zrobiłabym na samym końcu, jak już będziesz miała wszystkie leki i plan działania.


EDIT: doczytałam twój długi wpis... Hmmm przyjrzałbym się jeszcze raz hormonom. Ja robiłam w 3 dc potem w 14 i potem w 21. U mnie niby było dobrze, ale inny lekarz twierdzi, że mam niedomoge lutealna. Skoro każdy twierdził coś innego to zdecydowałam się wziąć sprawy w swoje ręce. Mierze temperature od kilku cykli i wskazuję na niedomoge!! Mam hormony okay, podwyższone androgeny, ale lekarze to kompletnie zignorowali. Jakie masz lh I fsh? I estradiol w 3 dc?

EDIT 2: przeciwciala przeciwplemnikowe również bym zrobiła, u mnie niestety wyszły wywalone w kosmos.

EDIT 3: amh powie o rezerwie jajnikowej, może jak rezerwa jest niska to jajeczka są słabej jakości? Ile masz lat?

EDIT 4 (mam nadzieję, że ostatni hahaahha): mi po tych wszystkich wynikach zalecono jednak 6 cykli stymulacji: aromek - > gonadotropiny- > progesteron.
Dziękuję za odpowiedź❤️ Ja miałam w 4 dniu cyklu, lh, fsh, estradiol, progesteron ( wrzucam fotki). Potem robiłam w 13 dc testosteron,dhea-s, insulina, shbg, androstendion (wrzucam fotki).
Napisz jakie hormony w jakie dni badałaś bo ja wtedy coś wyczytałam i takie porobiłam ale wiesz sama na własna reke wiec pewnie polowa bezsensu itp. No i w 14 dc zrobilam 17-oh-progesteron tez pewnie bez sensu bo w 14 dc. Ale ja owulki mam wcześnie na ogół.
U mnie nie mam jak mierzyć temp bo trzeba mierzyć o tej samej porze a ja mam pracę zmianową i czesto nocki :(
Przeciwciała przeciwplemnikowe też muszę zrobić.
Co do amh mam w tym roku 30-tkę. Ale znając moje szczescie moze coś być nie tak więc dla swojej głowy chcę zrobić bo jak bedzie cos nie tak to bede cianac lekarzy o in vitro szybko.
No wlasnie Tobie zlecili super. Cala stymulacje takze trzymam kciuki❤️

Co do stosunki insuliny i glukowy w tych wynikach co wstawiam bylo troche powyzej . Natomiast lekarz kazal powtorzyc i wtedy wyszlo ze mam wiekszy ten wynik. Wiec z mysla o tym ze nic nie wyjdzie poszlam na krzywa cukrowa i insulinowa. Wyniki na czczo w normie ale potem po 1 h i 2 h źle więc dali mi glucophage i do tego przeszlam na diete i cwicze.
Wyniki spróbuję dodac w oddzielnym poscie bo w tym mi pokazuje ze za duzy rozmiar. Zaraz cos przykombinuję.
 
Właśnie te Ana2 chcę zrobić na pewno. Kojarzę że dużo dziewczyn poleca zrobić od razu Ana2. Więc pewnie tak też zrobię. No i te NK też zrobię na pewno.
Histeroskopię miałam w październiku bo we wrześniu na usg pokazał się polip. Laparoskopii i droznosci moja doktor mowi ze nie ma sensu bo skoro raz zaszlam w ciaze rok temu ( ktora poronilam) to ze wszystko tam jest ok 🤷‍♀️
Co do tych zwiazanych z krzepliwoscia to o jakich myslisz? Mialam pakiet na trombofilie wyszlo mthfr i pai. Od pozytywnego testu mam dostac acard i heparyne. ( wiekszosc z Was acard bierze przy staraniach - w czym pomaga? Moja sie upiera ze dopiero od testu i nie wiem czemu tak).
No i mialam te przeciwcila 4 badane na zespol antyfosfolipidowy no antykoagulant tocznia. Przeciwciala jedne wyszly dodatnie wiec teraz powtarzam po 3 miesiacach badania. Na poczatku lutego ide do hematologa jak będę miec wyniki juz powtorzonych badan.

Nie znam się na tych kirach ani d dimerach moze ktos cos?
podobno PAI może utrudniać implantację i dlatego niektórzy lekarze zalecają albo heparyne albo acard od owulacji, żeby zarodek miał szansę się zagnieździć.

podrzucam link o kirach:
Link do: Związek polimorfizmu genów KIR oraz układu HLA z nawracającymi niepowodzeniami implantacji zarodka po zapłodnieniu in vitro (RIF) - GAMETA - Klinika Leczenia Niepłodności - gameta.pl tu jest o invitro, ale to samo dotyczy ciąży naturalnej
 
Tak właśnie tworzę sobie listę tych badań.
Na pewno zrobię amh, przeciwciała przeciwplemnikowe, komorki NK ( nie wiem czy tak się nazywa to badanie).

Dziewczyny pomóżcie nie wiem czy robić i co to jest a kojarzę że czasami o tym pisałyście, Ana2, dimery, kiry? Robić, nie robić co to jest? I co jeszcze?
Chcę już iść z kompletem badań do jakieś specjalisty od niepłodności. Chociażby dla swojego spokoju świętego.
Właśnie te Ana2 chcę zrobić na pewno. Kojarzę że dużo dziewczyn poleca zrobić od razu Ana2. Więc pewnie tak też zrobię. No i te NK też zrobię na pewno.
Histeroskopię miałam w październiku bo we wrześniu na usg pokazał się polip. Laparoskopii i droznosci moja doktor mowi ze nie ma sensu bo skoro raz zaszlam w ciaze rok temu ( ktora poronilam) to ze wszystko tam jest ok 🤷‍♀️
Co do tych zwiazanych z krzepliwoscia to o jakich myslisz? Mialam pakiet na trombofilie wyszlo mthfr i pai. Od pozytywnego testu mam dostac acard i heparyne. ( wiekszosc z Was acard bierze przy staraniach - w czym pomaga? Moja sie upiera ze dopiero od testu i nie wiem czemu tak).
No i mialam te przeciwcila 4 badane na zespol antyfosfolipidowy no antykoagulant tocznia. Przeciwciala jedne wyszly dodatnie wiec teraz powtarzam po 3 miesiacach badania. Na poczatku lutego ide do hematologa jak będę miec wyniki juz powtorzonych badan.

Nie znam się na tych kirach ani d dimerach moze ktos cos?
Dobrze, ze chcesz zrobić komórki nk i ana2, u mnie właśnie w tym wyszły nieprawidłowości. I warto właśnie od razu ana2 zrobić zamiast ana1. Prolaktyne sprawdzalas? Ja miałam za wysoka i brałam dostinex w trakcie starań, mój mąż brał razem ze mną, bo tez miał wysoka i mój gin polecił mu zbadać. Mąż tez badał nasienie - tu tez było u nas słabo. Ja tez rok temu sprawdziłam sobie AMH, ale to tak sama dla siebie żeby wiedzieć na czym stoję. Przeciwciała plemnikowe tez robiłam, bo dziewczyny tu mi kiedyś poleciły. Co do komórek nk, to ja robiłam w diagnostyce, także jak masz możliwość, to możesz do tego labo się wybrać. Dziwne, ze przy histeroskopii nie sprawdzili Ci drożności. U mnie gin wycinał polipa i drożność sprawdził przy okazji.
 
Dziękuję za odpowiedź❤️ Ja miałam w 4 dniu cyklu, lh, fsh, estradiol, progesteron ( wrzucam fotki). Potem robiłam w 13 dc testosteron,dhea-s, insulina, shbg, androstendion (wrzucam fotki).
Napisz jakie hormony w jakie dni badałaś bo ja wtedy coś wyczytałam i takie porobiłam ale wiesz sama na własna reke wiec pewnie polowa bezsensu itp. No i w 14 dc zrobilam 17-oh-progesteron tez pewnie bez sensu bo w 14 dc. Ale ja owulki mam wcześnie na ogół.
U mnie nie mam jak mierzyć temp bo trzeba mierzyć o tej samej porze a ja mam pracę zmianową i czesto nocki :(
Przeciwciała przeciwplemnikowe też muszę zrobić.
Co do amh mam w tym roku 30-tkę. Ale znając moje szczescie moze coś być nie tak więc dla swojej głowy chcę zrobić bo jak bedzie cos nie tak to bede cianac lekarzy o in vitro szybko.
No wlasnie Tobie zlecili super. Cala stymulacje takze trzymam kciuki❤️

Co do stosunki insuliny i glukowy w tych wynikach co wstawiam bylo troche powyzej . Natomiast lekarz kazal powtorzyc i wtedy wyszlo ze mam wiekszy ten wynik. Wiec z mysla o tym ze nic nie wyjdzie poszlam na krzywa cukrowa i insulinowa. Wyniki na czczo w normie ale potem po 1 h i 2 h źle więc dali mi glucophage i do tego przeszlam na diete i cwicze.
Wyniki spróbuję dodac w oddzielnym poscie bo w tym mi pokazuje ze za duzy rozmiar. Zaraz cos przykombinuję.
Coś się foty nie ładują. Wrzucam wyniki tak:
4 dc: lh 9,30 fsh 7,52 estradiol 36 progrsteron 0,30 prolaktyna 6,81 ( bo dostawalam dostinex - normalnie wysoka).
13 dc: glukoza 94, testosteron 0,302 , dhea-s 210,600 insulina 5,4 shbg 76 androstendion 2,77
 
Możesz zrobić ANA 1 i 2, ja bym nie robiła, ale czytałam też, że wiele dziewczyn robi.

Acard bezwzględnie od starań, ja biorę 100 mg, mam pai i jeszcze jedna, której nazwy nie pamiętam. Acard pomaga w ukrwieniu endometrium, co pomaga w zagnieżdżeniu. Jeśli masz zespół antyfosfolipidowy to zaleca się również heparyne w trakcie starań, ale co lekarz to opinia [emoji2368] @Carry88 bierze heparyne już w trakcie starań, jej wyszedł zespół antyfosfolipidowy. Jeśli zrobiłaś pakiet na trombofilie to wystarczy narazie. D-dimery w ciąży bym dopiero monitorowała.

Kir-Genotyp to zaawansowane i specjalistyczne badanie genetyczne. Bada obecność przeciwciał limfocytów T, które sa odpowiedzialne za pozytywna odpowiedź krwi na pojawienie się fasolki w brzuchu. Bardzo to uogólnilam, oczywiście zachodzi bardzo dużo zmian w organizmie. Czy robiłabym to na twoim miejscu...? Nie wiem... Na to bierze się granulocyty.

Jak napisałam wyżej, przyjrzałabym się hormonom jeszcze raz i poszłabym na drożność! Ja zaszłam 2 razy, raz z lewego, raz z prawego Janika i idę na początku marca (miałam łyżeczkowanie, to sprzyja tworzeniu się zrostow).
o właśnie, zapomniałam dodać, ze po lyzeczkowaniu mogą się zrobić zrosty, dlatego sprawdza się drożność, nawet jeśli ma sie już dzieci

Coś się foty nie ładują. Wrzucam wyniki tak:
4 dc: lh 9,30 fsh 7,52 estradiol 36 progrsteron 0,30 prolaktyna 6,81 ( bo dostawalam dostinex - normalnie wysoka).
13 dc: glukoza 94, testosteron 0,302 , dhea-s 210,600 insulina 5,4 shbg 76 androstendion 2,77
Ostatnio jakiś problem z dodawaniem zdjęć jest, najlepiej zrobić screen zdjęcia i powinno się dodać, ewentualnie przyciąć zdjęcie
 
reklama
Coś się foty nie ładują. Wrzucam wyniki tak:
4 dc: lh 9,30 fsh 7,52 estradiol 36 progrsteron 0,30 prolaktyna 6,81 ( bo dostawalam dostinex - normalnie wysoka).
13 dc: glukoza 94, testosteron 0,302 , dhea-s 210,600 insulina 5,4 shbg 76 androstendion 2,77
No i w 13 dc zrobilam 17-oh-progesteron wyszlo 1,2 pewnie bezsensu to robilam w 13 dc wtedy...
 
Do góry