reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Czy zaleca się wtedy leżenie? Lekarz dzisiaj nie dał mi zaleceń żadnych.
Ciężko stwierdzić, ja bym leżała. Są dziewczyny które leżą i tak krwawią, a moja znajoma miała krwiaki, coś plamila, ale chodziła do pracy itp i nic się nie stało.
Dla własnego spokoju bym za wiele nie robiła, leżała głównie w pieleszach. Ja krwawiłam, ale nie miałam krwiaka, brak zaleceń, ale leżałam cały pierwszy trymestr, nie wiem czy to coś dało, ale przynajmniej byłam spokojniejsza.
 
Dziewczyny- jestem w 7+6. Dziś na badaniu pokazał się krwiak. Nie mam plamień ani krwawienia. Nie byłam u mojego lekarza tylko zakładałam kartę ciąży w luxmedzie żeby badania krwi robić za darmo.

Oprócz oszczędnego trybu życia mogę zrobić coś jeszcze? Ten lekarz z dziś nic mi nie mówił a mój gin dopiero 5 marca. Jakie miałyście zalecenia przy krwiaku? @Nadzieja_31 może coś podpowiesz? Mam się martwić ? Mówił dziś też że dość dużo jest płynu owodniowego.
W pierwszej ciąży miałam krwiaka, wchłonął się po jakimś czasie. Miałam luteinę dopochwowo i oszczędzający tryb życia.
 
Dziewczyny- jestem w 7+6. Dziś na badaniu pokazał się krwiak. Nie mam plamień ani krwawienia. Nie byłam u mojego lekarza tylko zakładałam kartę ciąży w luxmedzie żeby badania krwi robić za darmo.

Oprócz oszczędnego trybu życia mogę zrobić coś jeszcze? Ten lekarz z dziś nic mi nie mówił a mój gin dopiero 5 marca. Jakie miałyście zalecenia przy krwiaku? @Nadzieja_31 może coś podpowiesz? Mam się martwić ? Mówił dziś też że dość dużo jest płynu owodniowego.
Ja przy krwiaki dostałam zalecenia leżenia i oszczędzania się. Wstawałam tylko do WC i po jedzenie. Do tego brałam Duphaston 3x1 później do tego magnez początkowo 2x1, potem 3x1. U mnie na początku cześć krwiaków się opróżniła a część została, wylew krwi wewnątrz był według lekarzy bardzo duży. Jeden w szpitalu podczas USG powiedział, że jego zdaniem ciąża się nie utrzyma,a nawet jeśli to może się nieprawidłowo rozwijać wtedy byłam w 10tc. Przy mocnym reżimie leżenia krwiaki z czasem zaczęły się wchłaniać ale to było dopiero ok. 14-15tc, pod koniec roku krwiak pękł i się opróżnił w większości. Dopiero ok. 18tc przestałam zupełnie plamić i dowiedziałam się, że mój synek to niesamowity wojownik bo przetrwał to wszystko. Ty nie krwawisz i nie plamisz to dobrze. Jeśli masz możliwość to leż i oszczędzaj się, mój gin mówił, że najważniejsze żeby wielkość dziecka była większa niż krwiak to wtedy szanse znacznie wzrastają. Powinien się z czasem zacząć wchłaniać. W żadnym wypadku nic nie dźwigaj i nie przemęczaj się, włącz pozytywne myślenie i będzie dobrze. Ja jestem przykładem na to, że nawet po najgorszym sztormie wychodzi słońce. Trzymam kciuki za Was🤞🙂
 
reklama
Do góry