reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

A miałaś monitoring że wiesz że była owulacja ? Może właśnie teraz masz owulację. Może to też być jakaś infekcja. Trudno powiedzieć.
Akurat monitoruje swoją owulację . Mam też zawsze takie same objawy na dzień przed owulacja . Dodam że podobne objawy miałam w ciąży która niestety straciłam w 5 tygodniu w listopadzie . Owulację miałam 21 lutego . A kochałam się z narzeczonym 17 i 19 lutego . Zastanawiam się czy to możliwe żeby była implantacja czy coś. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa i miałam robione badania bo mam problem z progesteronem . I niczego złego lekarz nie zauważył
 
reklama
Akurat monitoruje swoją owulację . Mam też zawsze takie same objawy na dzień przed owulacja . Dodam że podobne objawy miałam w ciąży która niestety straciłam w 5 tygodniu w listopadzie . Owulację miałam 21 lutego . A kochałam się z narzeczonym 17 i 19 lutego . Zastanawiam się czy to możliwe żeby była implantacja czy coś. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa i miałam robione badania bo mam problem z progesteronem . I niczego złego lekarz nie zauważył
Implantacja to raczej nie ponieważ jest za wcześnie . Trudno powiedzieć. Jak się martwisz może skontaktuj się z lekarzem .
Daj znać jak sytuacja się rozwinie :)
 
Hej dziewczyny. Przepraszam że się tak wcinam ale potrzebuje rady . Jestem 4 dni po owulacji . Mam skurcze podbrzusza i dużo białego śluzu . Czy któraś wie co to może być ? Wcześniej tak nigdy nie miałam i martwię się
Ja chyba teraz mam owulację pierwsza po poronieniu i mam bardzo dużo śluzu lepkiego, wcześniej też tak nie miałam, coś chyba się zmienia w organizmie po poronieniu
 
Dziewczynki powiedzcie mi co z tą homocysteiną? Bo pozostałe wyglądają ok. Właśnie odebrałam wyniki. Biorę metformax 2x500 ale wydaje mi się że niska ona coś?
BADANIE
WYNIK​
WART. REF.​
JEDN.​
Witamina D 25(OH)
40,7​
ng/ml​
deficyt
< 20,00​
ng/ml​
poziom niewystarczający
20,00 - 30,00​
ng/ml​
poziom wystarczający
30,00 - 50,00​
ng/ml​
poziom wysoki
50,00 - 100,00​
ng/ml​
poziom potencjalnie toksyczny
> 100,00​
ng/ml​
poziom toksyczny
> 200,00​
ng/ml​
Kwas Foliowy
16,4​
3.10 - 20.50​
ng/ml​
Witamina B12
489​
pg/ml​
wartości prawidłowe
180,00 - 914,00​
pg/ml​
zagrożenie deficytem
145,00 - 180,00​
pg/ml​
deficyt
< 145,00​
pg/ml​
Prolaktyna
13,68​
ng/ml​
kobiety nie będące w ciąży
5.18 - 26.53​
ng/ml​
kobiety w ciąży
9,70 - 208,50​
ng/ml​
kobiety po menopauzie
1,80 - 20,30​
ng/ml​
Homocysteina
6,26​
umol/l​
Homocysteina - Terapia lekami zawierajacymi S-adenozylo-metioninę prowadzic może do fałszywie zawyżonych wyników homocysteiny. Leki p/drgawkowe, methotreksat, karbamazepina, fenytoina, podtlenek azotu, trójoctan 6- azutydyny moga mieć wpływ na oznaczenie homocysteiny.
Z suplementacją folianami
< 12,00​
umol/l​
Bez suplementacji folianami
< 17,00​
umol/l​
Wydaje mi się że homocysteina jest ok.
Moim zdaniem masz troszkę za nisko B12 i kwasu foliowego. Ja miałam za nisko i suplementowalam aby zbic homocysteine, u Ciebie nie jest wskazane zbijanie jej bardziej.
 
Akurat monitoruje swoją owulację . Mam też zawsze takie same objawy na dzień przed owulacja . Dodam że podobne objawy miałam w ciąży która niestety straciłam w 5 tygodniu w listopadzie . Owulację miałam 21 lutego . A kochałam się z narzeczonym 17 i 19 lutego . Zastanawiam się czy to możliwe żeby była implantacja czy coś. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa i miałam robione badania bo mam problem z progesteronem . I niczego złego lekarz nie zauważył
Skoro lekarz nic niepokojącego nie zauważył to myślę że nie masz się czym martwić na tą chwilę :) Organizm podatny jest na różne wpływy i bodźce i to że zawsze masz tak nie oznacza że tym razem nie będzie inaczej. Rozumiem że staracie się o dziecko? Nie pozostaje na razie nic innego jak poczekać do dnia miesiączki i zrobić test ponieważ taki śluz może być zwiastunem wielu rzeczy a może nie oznaczać nic i być czysto fizjologiczny. Trzymam kciuki :)
 
reklama
Wydaje mi się że homocysteina jest ok.
Moim zdaniem masz troszkę za nisko B12 i kwasu foliowego. Ja miałam za nisko i suplementowalam aby zbic homocysteine, u Ciebie nie jest wskazane zbijanie jej bardziej.
No wit. B12 tak po środku ale obecnie jej nie biorę oddzielnie jedynie actifolian, ale kwas wydaje mi się ok skoro norma od 3 a u mnie 16 :) Dobra zobaczymy co gin powie. Sprawdziłam i ogólnie homocysteina powinna być poniżej 7 więc wygląda że moje mutacje bardzo nie namieszały ;)
 
Do góry