reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

No wit. B12 tak po środku ale obecnie jej nie biorę oddzielnie jedynie actifolian, ale kwas wydaje mi się ok skoro norma od 3 a u mnie 16 :) Dobra zobaczymy co gin powie. Sprawdziłam i ogólnie homocysteina powinna być poniżej 7 więc wygląda że moje mutacje bardzo nie namieszały ;)
Dokładnie :) chyba jest dobrze :)
Oby Twój gin się znal na rzeczy bo mój to uważa że tak wysoka homocysteina jak ja miałam jest ok ... I właśnie przepisała mi też actifolian który zawiera też zwykły kwas foliowy, którego na tamten moment nie mogłam przyjmować.
Ale Twoje wyniki są na prawdę chyba ok
 
reklama
Dokładnie :) chyba jest dobrze :)
Oby Twój gin się znal na rzeczy bo mój to uważa że tak wysoka homocysteina jak ja miałam jest ok ... I właśnie przepisała mi też actifolian który zawiera też zwykły kwas foliowy, którego na tamten moment nie mogłam przyjmować.
Ale Twoje wyniki są na prawdę chyba ok
Ja dostałam actifolian właśnie ze względu na zawartość kwasu metylowanego i zwykłego. To już nic nie rozumiem.
 
Ja dostałam actifolian właśnie ze względu na zawartość kwasu metylowanego i zwykłego. To już nic nie rozumiem.
Ja też nie 😂🙈 co lekarz to inna opinia. Ale Ty jesteś w innej sytuacji niż ja wtedy. Miałam dużo gorsze wyniki i branie zwykłego kwasu tylko by to pogarszało bo ja kwas foliowy miałam ponad normę co oznaczało że właśnie się nie wchłania i krazy po organizmie.
 
Dziewczynki powiedzcie mi co z tą homocysteiną? Bo pozostałe wyglądają ok. Właśnie odebrałam wyniki. Biorę metformax 2x500 ale wydaje mi się że niska ona coś?
BADANIE
WYNIK​
WART. REF.​
JEDN.​
Witamina D 25(OH)
40,7​
ng/ml​
deficyt
< 20,00​
ng/ml​
poziom niewystarczający
20,00 - 30,00​
ng/ml​
poziom wystarczający
30,00 - 50,00​
ng/ml​
poziom wysoki
50,00 - 100,00​
ng/ml​
poziom potencjalnie toksyczny
> 100,00​
ng/ml​
poziom toksyczny
> 200,00​
ng/ml​
Kwas Foliowy
16,4​
3.10 - 20.50​
ng/ml​
Witamina B12
489​
pg/ml​
wartości prawidłowe
180,00 - 914,00​
pg/ml​
zagrożenie deficytem
145,00 - 180,00​
pg/ml​
deficyt
< 145,00​
pg/ml​
Prolaktyna
13,68​
ng/ml​
kobiety nie będące w ciąży
5.18 - 26.53​
ng/ml​
kobiety w ciąży
9,70 - 208,50​
ng/ml​
kobiety po menopauzie
1,80 - 20,30​
ng/ml​
Homocysteina
6,26​
umol/l​
Homocysteina - Terapia lekami zawierajacymi S-adenozylo-metioninę prowadzic może do fałszywie zawyżonych wyników homocysteiny. Leki p/drgawkowe, methotreksat, karbamazepina, fenytoina, podtlenek azotu, trójoctan 6- azutydyny moga mieć wpływ na oznaczenie homocysteiny.
Z suplementacją folianami
< 12,00​
umol/l​
Bez suplementacji folianami
< 17,00​
umol/l​
Mam bardzo podobne wyniki, homocysteina też 6, kwas foliowy 16 wydaje mi się, że jest ok czyli mutacje i u mnie nie namieszały
Dziewczyny byłam dzisiaj u gin bo bolało mnie dość mocno podbrzusze, to 5 tydzień +5 ale nic nie widziała :( miałam w niedzielę betę 270 więc stwierdziła, że najlepiej przyjść pod koniec przyszłego tygodnia, wtedy powinno być już coś widać :/ myślałam, że wizyta rozwieje moje wątpliwości a okazało się że jest ich jeszcze więcej :(
Może zrób betę jutro?
 
Wyniki są dobre [emoji4] Podpytaj jeszcze ginekologa co myśli. Ja mam honocysteinę 4.5 i myślałam że to za mało a mój dietetyk jeszcze mnie ciśnie na zbicie trochę na początku ciąży żeby później jak zacznie rosnąć nadal był bezpieczny poziom. Ja bym jeszcze u Ciebie D3 podniosła. Funkcjonalna norma to ok 60-70. Tyle powinno się mieć. Ja też mam niżej i walczę o wyższy poziom. I tu znów zdania podzielone czy przy mthfr brać samo D3 czy z K2 [emoji2356][emoji2356][emoji2356]
No wit. B12 tak po środku ale obecnie jej nie biorę oddzielnie jedynie actifolian, ale kwas wydaje mi się ok skoro norma od 3 a u mnie 16 :) Dobra zobaczymy co gin powie. Sprawdziłam i ogólnie homocysteina powinna być poniżej 7 więc wygląda że moje mutacje bardzo nie namieszały ;)
 
Wyniki są dobre [emoji4] Podpytaj jeszcze ginekologa co myśli. Ja mam honocysteinę 4.5 i myślałam że to za mało a mój dietetyk jeszcze mnie ciśnie na zbicie trochę na początku ciąży żeby później jak zacznie rosnąć nadal był bezpieczny poziom. Ja bym jeszcze u Ciebie D3 podniosła. Funkcjonalna norma to ok 60-70. Tyle powinno się mieć. Ja też mam niżej i walczę o wyższy poziom. I tu znów zdania podzielone czy przy mthfr brać samo D3 czy z K2 [emoji2356][emoji2356][emoji2356]
Wit D biorę cały czas od ok roku ale taką zwykłą 2000 j. Dobra, pokaże to gin i zobaczymy co powie :)
 
reklama
Do góry