reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dokładnie. Ja biorę 6000 jednostek i mam poziom ok 45. I właśnie się biję z myślami czy zostać przy tym moim D3K2 forte które biorę. Niby przy MTHFR K2 jest niewskazana bo zaburza krzepliwość (zagęszcza krew) a tego nie chcemy. Z drugiej strony badania wskazują że suplementacja wiraminą D3 bez suplementacji K2 powoduje osteoporozę a K2 ma właśnie za zadanie nawrócenie wapnia do kości. A co mówią Wasi lekarze o tej witaminie K ? Bo jak widzicie u mnie zdania są podzielone.
Dawka 2000jm to tak na prawdę czysta fikcja [emoji14] zeby cokolwiek poziom drgnal w górę, trzebaby minimum 10000jm, zależy jaki masz poziom. Ja mialam 18.5 i po miesiącu brania 10000 urosl zaledwie do 28.5
 
Dokładnie. Ja biorę 6000 jednostek i mam poziom ok 45. I właśnie się biję z myślami czy zostać przy tym moim D3K2 forte które biorę. Niby przy MTHFR K2 jest niewskazana bo zaburza krzepliwość (zagęszcza krew) a tego nie chcemy. Z drugiej strony badania wskazują że suplementacja wiraminą D3 bez suplementacji K2 powoduje osteoporozę a K2 ma właśnie za zadanie nawrócenie wapnia do kości. A co mówią Wasi lekarze o tej witaminie K ? Bo jak widzicie u mnie zdania są podzielone.
Nie pytałam nigdy o to lekarza szczerze mówiąc. Ja biorę vitrum d3 tak nie ma k2 zdaje się. Zastanawiałam się nad tym przed ciaza z wiki, właśnie mając na uwadze moje pai1. Wybrałam tą witaminę, bo chciałam coś co się będzie przyswajać w miarę ;)
 
Nie pytałam nigdy o to lekarza szczerze mówiąc. Ja biorę vitrum d3 tak nie ma k2 zdaje się. Zastanawiałam się nad tym przed ciaza z wiki, właśnie mając na uwadze moje pai1. Wybrałam tą witaminę, bo chciałam coś co się będzie przyswajać w miarę ;)
Ja się mojej gin zapytam co o tym sądzi ale rozumiem że np vitrum można w aptece kupić?
 
Nie pytałam nigdy o to lekarza szczerze mówiąc. Ja biorę vitrum d3 tak nie ma k2 zdaje się. Zastanawiałam się nad tym przed ciaza z wiki, właśnie mając na uwadze moje pai1. Wybrałam tą witaminę, bo chciałam coś co się będzie przyswajać w miarę ;)

Vitrum D3 Forte mi poleciła moja gin, rzekomo jest polecane przez towarzystwo ginekologiczne.

 
Z witaminy D3 to ja bym brała (bez recepty) vigantoletten 1000, bo jest lekiem, a nie suplementem. I z tego co pamiętam nie ma k2 w składzie. Dodatkowo ma bodajże wit. E, ale nie dam sobie ręki za to uciąć ;-)

Nie każdy suplement jest zły [emoji6] u mnie nie było spadku po zmianie na Vitrum. Został mi polecony wiec stwierdziłam - ok, zobaczymy. Finansowo bardziej mi się podoba, skoro utrzymuje optymalny poziom tak samo to więcej mi nie trzeba [emoji14]
 
Tylko przy suplementach nie ma pewności, ile w środku jest naprawdę substancji... Nikt tego nie kontroluje, bo to sumplement ;-)
Jeszcze lekiem są któreś kropelki - jak sobie przypomnę nazwę, to dam znać ;)
 
Nie wiem czy są badania, ale niektórzy ginekolodzy tak twierdzą. Ja w pierwszej ciąży odstawiłam i też poroniłam, ale znam osoby które odstawiły i nie poroniły.
Teraz całą ciążę biorę mete i krzywą też robiłam na mecie. Wyniki wyszły super, gin mówiła że tak miało być.
Ja brałam mete odstawiłam w ciąży. Odrazu obciążenie glukoza i wyszła cukrzyca. Dieta się nie dało więc weszła insulina. Mam zdrowa córkę [emoji846]
 
reklama
Tylko przy suplementach nie ma pewności, ile w środku jest naprawdę substancji... Nikt tego nie kontroluje, bo to sumplement ;-)
Jeszcze lekiem są któreś kropelki - jak sobie przypomnę nazwę, to dam znać ;)
Vigantol w kroplach. Jedyna witamina D, która u mnie działa ;) poziom z 19 na 28. Biorę dalej bo przy chorobach tarczycy powinno być co najmniej 40.
 
Do góry