reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Przed staraniami to ja tylko profilaktycznie sama tarczyce badam, ale jak podjęliśmy decyzje to poleciały wszystkie podstawowe hormony, LH, FSH, progesteron, estradiol, AMH, prolaktyna no i witamina D i szczerze mówiąc nie pamietam więcej. Żadnej wielkiej diagnostyki nie robiliśmy, tylko te podstawowe sprawy, bo aż tak długo to się jeszcze nie staramy, w marcu dojdzie nam jeszcze badanie nasienia i zobaczymy co dalej. Ogólnie hormony ok, nie mam zbliżającej się menopauzy, owulacje występują, endo i pecherzyki są w porządku, jedynie z progiem się coś dzieje, bo plamie od momentu po owulacji (mimo, ze w 7dpo poziom jest ok), ale na to już biorę luteinę i jest w porządku. Ale ja wszystkie badania robiłam prywatnie.
Ja na razie robiłam ahm, tarczycę i prolaktyne, resztę hormonów zbadam w tym miesiącu plus b12.
 
reklama
Ja na razie robiłam ahm, tarczycę i prolaktyne, resztę hormonów zbadam w tym miesiącu plus b12.

Pewnie wiesz, ale skoro już rozmawiamy to tylko napomknę, ze trzeba je badać w odpowiednich dniach cyklu [emoji13] ale to Ci gin napewno wszystko powie, a jeśli będziesz robić prywatnie i będziesz miała wątpliwości to tu Ci dziewczyny pomogą [emoji3526] powodzenia!
 
Pewnie wiesz, ale skoro już rozmawiamy to tylko napomknę, ze trzeba je badać w odpowiednich dniach cyklu [emoji13] ale to Ci gin napewno wszystko powie, a jeśli będziesz robić prywatnie i będziesz miała wątpliwości to tu Ci dziewczyny pomogą [emoji3526] powodzenia!
Bez Was dziewczyny i bez tego forum to nic bym nie wiedziała. Tak to juz mniej więcej kojarzę w którym dniu cyklu jakie badania mam zrobić, do tej pory po poronieniu (jeszcze mieisiąc nie minął) robiłam ahm, bo jest niezależne od dnia cyklu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jakie macie doświadczenia z dawką Clexane w ciąży?

Ja miałam od owulacji 0.4. Od pozytywnego testu mam 0.6. I co dalej ? Czy lekarze Wam dają taką dawkę profilaktyczną? Czy każą Wam badać antyXa (nawet nie wiem czy w Bydgoszczy gdzieś to badają bo nie mogłam znaleźć)? Czy kontroluje się parametry krzepliwości krwi i od tego uzależnia (d-dimer, aptt, inr itp)? Póki co trafiłam na lekarzy którzy odgórnie wymyślają dawkę i nie zalecają badań kontrolnych (Może jutro moja nowa gin jednak coś mi zaleci ale tego nie wiem jeszcze) A na grupie MTHFR na fb widzę że jest duze ciśnienie u dziewczyn że powinno się to antyXa robić. Jakie macie doświadczenia? Chcę być zorientowana żeby wiedzieć jak z ginekologiem rozmawiać.
 
Jakie macie doświadczenia z dawką Clexane w ciąży?

Ja miałam od owulacji 0.4. Od pozytywnego testu mam 0.6. I co dalej ? Czy lekarze Wam dają taką dawkę profilaktyczną? Czy każą Wam badać antyXa (nawet nie wiem czy w Bydgoszczy gdzieś to badają bo nie mogłam znaleźć)? Czy kontroluje się parametry krzepliwości krwi i od tego uzależnia (d-dimer, aptt, inr itp)? Póki co trafiłam na lekarzy którzy odgórnie wymyślają dawkę i nie zalecają badań kontrolnych (Może jutro moja nowa gin jednak coś mi zaleci ale tego nie wiem jeszcze) A na grupie MTHFR na fb widzę że jest duze ciśnienie u dziewczyn że powinno się to antyXa robić. Jakie macie doświadczenia? Chcę być zorientowana żeby wiedzieć jak z ginekologiem rozmawiać.
Ja dostalam 0.4 i cala poprzednia ciaze na takiej jechałam. Teraz tez i moja gin nie zamierza mi zwiększać dawki. Ale u mnie tylko pai1, wiec ta heparyna to profilaktyka. Ja sprawdzam ddimery, ale moja gin i tak na nie nie patrzy. Na antyxa na pewno tez by nie spojrzała wiec nie ma sensu żebym robiła. Prawda jest taka- jeśli lekarz nie będzie chciał tych wyników to niestety nawet moze na nie nie spojrzeć....
 
reklama
Do góry