reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Ostatnio udało się po pół roku, wiec nie chce robić sobie nadziei ;) boli jak na @
Ah bólem nie ma się co sugerować. Mnie bynajmniej zawsze bolało jak na okres. A testy wychodzily dopiero po dniu spodziewanej miesiączki i to słabe.
Ja zamówiłam sobie 50 testów owulacyjnych bo były w promocji 🤣 i testy ciążowe. Zaczynam mierzenie temp. I testowanie. Ale starać się chyba zacznę dopiero w czerwcu choć korci mnie ten maj bo poronienie było 24 lutego
 
Wspaniałą wiadomość!❤️ Teraz tylko żeby wszystko poszło dobrze, w sumie jakby nam się udało to dzieci miałybyśmy w podobnym czasie 🙂 ile jesteś przed @?
Siedze jak na szpilkach i podejrzewam, że cały czas tak będzie... Trzymam kciuki za nas dwie i za nas wszystkie tutaj ❤️ ale przerażenie chyba mnie nie opuści. Jeden dzień przed @, a Ty? Chyba jeszcze kilka dni?
 
Ah bólem nie ma się co sugerować. Mnie bynajmniej zawsze bolało jak na okres. A testy wychodzily dopiero po dniu spodziewanej miesiączki i to słabe.
Ja zamówiłam sobie 50 testów owulacyjnych bo były w promocji 🤣 i testy ciążowe. Zaczynam mierzenie temp. I testowanie. Ale starać się chyba zacznę dopiero w czerwcu choć korci mnie ten maj bo poronienie było 24 lutego
U mnie było 10 lutego i to pierwszy cykl, ale to czekanie i robienie testów to wkurzająca sprawa. Zaszłam w ciąże, gdy skupiłam się na pracy i swoich przyjemnościach, gdy się skupiałam na zajściu to nie wychodziło..
 
W tej chwili standardem jest D3 w ilości 2000 j.m. tj. 50 mikrogramow. Ty bierzesz w Olimpie tylko 5 mikrogramów (sprawdź z opakowaniem, ja patrzę na opis w aptece internetowej). Taka dawka to nawet nie jest dla noworodka! Do tego czasami te witaminy z kompleksow gorzej się wchłaniają, np. D3 wchłania się z tłuszczami i w organizmie powinna być jednoczesnie witamina K2, której w tych Olimpach w ogóle nie ma. Była tu niedawno dziewczyna, która od jesieni bierze 2000 j.m. D3 a mimo to miała za niski poziom. Jeśli Wy w ogóle nie bierzecie, to możecie mieć niedobór. I tu już kwestia Waszej decyzji, czy się w ciemno przestawicie na inne suplementy, czy zrobicie badania D3 z krwi i lekarz Wam dobierze dawkę. W ogóle jestem zdziwiona, bo wydawało mi się, ze przy problemach z cukrami lekarze zawsze dają witaminę D3 i to nawet większą dawkę.

W inofemie masz 200mikrogramow kwasu foliowego i to pewnie jest OK, ale ja bym potem już nie dokładała zwykłego kwasu foliowego (w Olimpie masz 400 mikrogramów) tylko formę metylowana. Przepraszam, nie spojrzalam do Twoich wcześniejszych postów, czy robiłaś badania na homocysteine albo na mthfr?
Nawet nie przyglądałam się tej wit D wcześniej, ja po poronieniu zmieniłam na innego lekarza bo przez poprzedniego straciłam tylko bardzo dużo czasu... Przez ponad rok żadnych leczen nie wprowadził, nie miałam u niego PCOS ani IO, nic żadnych badań, więc ponad rok stracony... Teraz po 2 wizytach jestem dalej niż byłam u tamtego... Od razu wykryte u mnie PCOS i IO, więc jestem na początku leczenia dopiero, dostałam od razu metmorfine, jestem na diecie niski IG i za tydzień mam kolejna wizytę więc pewnie dowiem się czegoś więcej. A tych badań co pisałaś to nie miałam. A możesz mi powiedzieć na co one są? Bo ja zielona w tych badaniach jestem [emoji4]
 
Ah bólem nie ma się co sugerować. Mnie bynajmniej zawsze bolało jak na okres. A testy wychodzily dopiero po dniu spodziewanej miesiączki i to słabe.
Ja zamówiłam sobie 50 testów owulacyjnych bo były w promocji 🤣 i testy ciążowe. Zaczynam mierzenie temp. I testowanie. Ale starać się chyba zacznę dopiero w czerwcu choć korci mnie ten maj bo poronienie było 24 lutego
I kiedy dostałaś pierwszą miesiączkę? :) miałaś zabieg? Ja właśnie w czwartek miałam zabieg, ale dzień wcześniej już zaczęłam krwawić i poroniłam. Jestem ciekawa kiedy przyjdzie następna @. Ogólnie w duchu myślę, że jak wszystko będzie ok, to w lipcu zaczniemy starania, choć z tego forum wiem, że niektóre dziewczyny nie czekają i 2-3 tyg. po zabiegu zaczynają starania, bo jest największa plodność. Często to kończy się sukcesem, ale jednak ja nie będę chyba ryzykować i odczekam te 3 miesiące. Kochane, a jak to jest z pierwszą kontrolą u ginekologa po zabiegu? Kiedy się udać? Po pierwszej @?
 
U mnie było 10 lutego i to pierwszy cykl, ale to czekanie i robienie testów to wkurzająca sprawa. Zaszłam w ciąże, gdy skupiłam się na pracy i swoich przyjemnościach, gdy się skupiałam na zajściu to nie wychodziło..
Chyba nie ma na to reguły, oczywiście rozluźnienie służy w takich sytuacjach, ale też każdy przypadek jest inny 😊 więc nie ma co wszystkiego przekreślać, oby @ nie nadeszła
 
Siedze jak na szpilkach i podejrzewam, że cały czas tak będzie... Trzymam kciuki za nas dwie i za nas wszystkie tutaj ❤️ ale przerażenie chyba mnie nie opuści. Jeden dzień przed @, a Ty? Chyba jeszcze kilka dni?
No pewnie trochę strachu będzie ale z każdym tygodniem będzie mniejszy 😊
U mnie było 10 lutego i to pierwszy cykl, ale to czekanie i robienie testów to wkurzająca sprawa. Zaszłam w ciąże, gdy skupiłam się na pracy i swoich przyjemnościach, gdy się skupiałam na zajściu to nie wychodziło..
Ja testuje bo lubię znać swój cykl, nawet polubiłam to mierzenie temperatury i wykonywanie testów owulacyjnych. Zabijało mi to czas. Zaś z testami ciążowymi wstrzymywalam się do miesiączki bo stwierdzialam że i tak już nic więcej zrobić nie mogę. Zresztą jak mi temperatura spadła to i tak wiedziałam że okres za kilka godzin przyjdzie więc sensu testów robić nie było. Choć jedno zaskoczenie miałam. Temperatura po owulacji była 37 stopni i w dniu okresu spadła do 36,5 , myślę sobie okres przyjdzie tylko czemu tak mi się spać chce i w głowie mi się kręci. Następnego dnia mierze i temperatura 37,3 i wtedy test zrobiłam, 2 dni po miesiączce i słabe kreseczki miałam ale byłam w ciąży
 
I kiedy dostałaś pierwszą miesiączkę? :) miałaś zabieg? Ja właśnie w czwartek miałam zabieg, ale dzień wcześniej już zaczęłam krwawić i poroniłam. Jestem ciekawa kiedy przyjdzie następna @. Ogólnie w duchu myślę, że jak wszystko będzie ok, to w lipcu zaczniemy starania, choć z tego forum wiem, że niektóre dziewczyny nie czekają i 2-3 tyg. po zabiegu zaczynają starania, bo jest największa plodność. Często to kończy się sukcesem, ale jednak ja nie będę chyba ryzykować i odczekam te 3 miesiące. Kochane, a jak to jest z pierwszą kontrolą u ginekologa po zabiegu? Kiedy się udać? Po pierwszej @?
Wydaje mi się, że po @ to troche pozno. Mi zalecali w szpitalu wizyte kontrolną po łyżeczkowaniu po okolo 2 tygodniach, wtedy wiadomo czy wszystko prawidłowo się goi i czy nie ma żadnych nieprawidlowosci
 
reklama
Zrobiłam dziś test i niestety negatywny, wiec nie tym razem :(
Przykro mi, wiem co czujesz
Dziewczyny śniło mi się, że robiłam aż 3 testy ciążowe i wyszły 2 grube krechy. Wstałam rano zrobiłam i bielsze nie będzie. No i dupa, czuję się źle.....

Ja też robiąc 11 dpo mialam czysty test, a 13 dpo są już delikatne kreseczki. I porównując do mojej pierwszej ciąży, w tym dniu miałam już dwie tłuste krechy. Nie zawsze jest tak samo, póki nie ma @ to zawsze jest nadzieja 😊
Serio? W tym cyklu...
Nie chcę się nakręcać....
 
Do góry