reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Jak ma cie tam podrażnić to lepiej bierz podjezykowa ;)
Czytałam, że dopochwowa działa szybciej i miejscowo na szyjkę. Dziś i jutro wezmę podjęzykową i zobaczę czy będzie jakaś różnica. Jeśli nie wrócę do dopochwowej najwyżej. Na wizycie jak pytałam o szyjkę to lekarz odpowiedział, że jest ok, ale nie podał mi ile miała cm. Jednak nadal mam twardnienia brzucha i pewnie dlatego nadal mam luteinę i łykam magnez b6 forte 3x1. Niestety od wczoraj brzuszek bardzo się napina pomimo leków, przy leżeniu jest lepiej ale też czuje napinanie chwilami, najgorzej jest jak wstanę, do tego dziś dopadł mnie straszny skurcz łydki, mięsień do teraz trochę boli 🤦😔 Kolejna wizyta na koniec kwietnia.
 
reklama
Ja biorę 3x2 tabletki dziennie dopochwowo od ponad 3 miesięcy. O dziwo nie mam infekcji. Mój lekarz powiedział że mi nie da podjęzykowej bo uważa że dopochwowa znacznie lepiej działa. Powiedziała że jak zacznie się coś infekcyjnie dziać to lactovaginal raz w tygodniu mam brać profilaktycznie. No i musiałam kupić lubrykant bo jednak luteina odbiera przy przytulankach jakikolwiek poślizg w moim przypadku.
No właśnie pytam bo do tej pory miałam podjęzykową (fakt jest mega nie dobra ale przyzwyczaiłam się), a w zeszły piątek lekarz przepisał mi dopochwową i mam wrażenie, że chyba mi nie podeszły. Często mam problemy z pęcherzem i już miałam jedną infekcję pochwy. Po badaniu palpacyjnym też zawsze mnie boli podbrzusze. Boję się żeby nie podrażnić sobie tam nic, choć aplikuje tabletkę palcem. Nie mogłam dodzwonić się do mojego lekarza żeby z nim skonsultować ewentualną zamianę na podjęzykową.
 
A może pomoże Ci moczenie stóp w wodzie z solą magnezową? Mi dietetyk to polecał i mi pomaga (biorę też tabletki 1x100 mg). Skurcze macicy mi ustąpiły.

Czytałam, że dopochwowa działa szybciej i miejscowo na szyjkę. Dziś i jutro wezmę podjęzykową i zobaczę czy będzie jakaś różnica. Jeśli nie wrócę do dopochwowej najwyżej. Na wizycie jak pytałam o szyjkę to lekarz odpowiedział, że jest ok, ale nie podał mi ile miała cm. Jednak nadal mam twardnienia brzucha i pewnie dlatego nadal mam luteinę i łykam magnez b6 forte 3x1. Niestety od wczoraj brzuszek bardzo się napina pomimo leków, przy leżeniu jest lepiej ale też czuje napinanie chwilami, najgorzej jest jak wstanę, do tego dziś dopadł mnie straszny skurcz łydki, mięsień do teraz trochę boli [emoji1751][emoji17] Kolejna wizyta na koniec kwietnia.
 
No właśnie pytam bo do tej pory miałam podjęzykową (fakt jest mega nie dobra ale przyzwyczaiłam się), a w zeszły piątek lekarz przepisał mi dopochwową i mam wrażenie, że chyba mi nie podeszły. Często mam problemy z pęcherzem i już miałam jedną infekcję pochwy. Po badaniu palpacyjnym też zawsze mnie boli podbrzusze. Boję się żeby nie podrażnić sobie tam nic, choć aplikuje tabletkę palcem. Nie mogłam dodzwonić się do mojego lekarza żeby z nim skonsultować ewentualną zamianę na podjęzykową.
A mi akurat podjęzykowa smakowała [emoji28][emoji85]
 
No właśnie pytam bo do tej pory miałam podjęzykową (fakt jest mega nie dobra ale przyzwyczaiłam się), a w zeszły piątek lekarz przepisał mi dopochwową i mam wrażenie, że chyba mi nie podeszły. Często mam problemy z pęcherzem i już miałam jedną infekcję pochwy. Po badaniu palpacyjnym też zawsze mnie boli podbrzusze. Boję się żeby nie podrażnić sobie tam nic, choć aplikuje tabletkę palcem. Nie mogłam dodzwonić się do mojego lekarza żeby z nim skonsultować ewentualną zamianę na podjęzykową.
Ja też aplikował palcem,ponoć w ciąży tym aplikatorem nie powinno się nic aplikować. Ja brałam luteinę dopochwowo tak zapobiegawczo, w ogóle ten poprzedni lekarz to mi chyba wszystko tak zapobiegawczo dawal. Koniec kwietnia już niedaleko ale próbuj może jeszcze jutro dzwonić i zapytaj dokładnie bo też jestem ciekawa co ci powie.
Infekcja to nic fajnego i skoro masz taką skłonność to lepiej ta podjęzykowa ale zobaczysz co lekarz powie. Nie wiem czemu jednym taka a innym taka przepisują. A zgłaszałas lekarzowi że masz skłonność do infekcji? Bo wiadomo dopochwowa lepsza ale skoro jest problem z infekcjami to chyba więcej korzyści da podjęzykowa
 
A może pomoże Ci moczenie stóp w wodzie z solą magnezową? Mi dietetyk to polecał i mi pomaga (biorę też tabletki 1x100 mg). Skurcze macicy mi ustąpiły.

A może pomoże Ci moczenie stóp w wodzie z solą magnezową? Mi dietetyk to polecał i mi pomaga (biorę też tabletki 1x100 mg). Skurcze macicy mi ustąpiły.

Ja już biorę 3x1 magnezu i wydawało mi się, że to i tak dużo, do tego luteina. Co wizytę zgłaszam lekarzowi, że brzuch twardnieje, bałam się o szyjkę ale on ostatnio stwierdził, że jest ok.
 
Ja też aplikował palcem,ponoć w ciąży tym aplikatorem nie powinno się nic aplikować. Ja brałam luteinę dopochwowo tak zapobiegawczo, w ogóle ten poprzedni lekarz to mi chyba wszystko tak zapobiegawczo dawal. Koniec kwietnia już niedaleko ale próbuj może jeszcze jutro dzwonić i zapytaj dokładnie bo też jestem ciekawa co ci powie.
Infekcja to nic fajnego i skoro masz taką skłonność to lepiej ta podjęzykowa ale zobaczysz co lekarz powie. Nie wiem czemu jednym taka a innym taka przepisują. A zgłaszałas lekarzowi że masz skłonność do infekcji? Bo wiadomo dopochwowa lepsza ale skoro jest problem z infekcjami to chyba więcej korzyści da podjęzykowa
Jasne już raz miałam problem z nerką, teraz ostatnio z pęcherzem i po drodze jeszcze infekcja🤦
 
Dziewczyny jestem po wizycie u nowej gin w klinice. No CUDNA jest :) jak badania pod koniec miesiąca wyjdą ok a histo-pat po histeroskopii będzie zadowalający to w maju transfer :) Czy któraś z Was jest na encortonie? Bo gin stwierdziła że covid mógł mieć wpływ i na ciążę i na moje limfocyty i chce wdrożyć encorton żeby immunologię wyciszyć. Któraś ma 'niedajboże' jakieś efekty uboczne po nim?
 
reklama
Jasne już raz miałam problem z nerką, teraz ostatnio z pęcherzem i po drodze jeszcze infekcja🤦
No właśnie. Dzwoń do niego jutro i dawaj znać. Na necie znalazłam jak jakiś lekarz się wypowiada o luteinie i mówi że jedyną różnicą między pod język a dopochwowa jest taka że dopochwowa działa szybciej ale krócej utrzymuje się w organizmie a pod język działa wolniej ale zaś dłużej się utrzymuje. Ale warto to skonsultować
 
Do góry