reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Wróciłam. Oczywiście się znowu w gabinecie poryczałam. Zrobiła mi jeszcze raz betę. Dała receptę na poronne ale powiedziała żeby poczekać do wyników bety i jakby co powtórzyć w sob. i ewentualnie przyjść jeszcze na usg w przyszłym tyg. i wtedy zdecydujemy. Powiedziała żeby iść do Malinowskiego na wizytę i z nim pogadać, ale ona widzi szansę na kolejny transfer w unormowanej IO, accofilu i intralipidzie jak już organizm dojdzie do siebie. Myślę, że jeśli beta nie przyrośnie jakoś znacząco to wezmę arthrotec.
 
reklama
@izzy_j U mnie dreszcze były zawsze najwcześniejszym objawem ciazy, niestety po piątej mój organizm zwariował i zaczęłam je mieć też bez ciąży a nasiliło się po covidzie plus dreszcze po każdej dawce szczepionki anty-cov przez kilka dni. Lekarz zaproponował mi tylko diagnostykę tarczycy i cukrów w związku z tym - u mnie niby OK, ale Ty chyba jesteś na lekach?
 
W 6 tygodniu robiłam dwie krzywe, mam IO i brałam metformine i do tego dieta, cukrowa krzywa wyszła bardzo dobrze. Pierwsza ciąża była ksiazkowa, brałam metformine do chyba 20 tygodnia. Wszystkie hormony tarczycowe też miałam wyregulowane.
Wiecie co, ja druga dawkę pfizera przyjęłam po owulacji w cyklu w którym się udało ;/
Wiesz co mi lekarz mówił że wg badań dobrze odczekać 7 dni od szczepienia (klinika leczenia nieplodnisci) - czyli jak mam zaplanowaną na 1szy dzien cyklu to mogę się starac jeszcze w tym samym, jakby było w okolicy owulacji to mam czekac) czy to miało wpływ tego się nigdy nie dowiesz. Drugi ginekolog kazal czekać 2 cykle od szczepienia ale ona raczej nie ma fachowej wiedzy na ten temat.
 
@izzy_j U mnie dreszcze były zawsze najwcześniejszym objawem ciazy, niestety po piątej mój organizm zwariował i zaczęłam je mieć też bez ciąży a nasiliło się po covidzie plus dreszcze po każdej dawce szczepionki anty-cov przez kilka dni. Lekarz zaproponował mi tylko diagnostykę tarczycy i cukrów w związku z tym - u mnie niby OK, ale Ty chyba jesteś na lekach?
Tak, jestem chociaż we wtorek odstawiłam acard, heparynę, kwas fol i luteiny. Kazała brać glucophage, thyrozol i wit. Ja prawie nigdy nie miewam dreszczy czy nawet temperatury...
 
@izzy_j 😘 dalej ta niepewność...
Wiesz co ja w sumie już na nic nie liczę, postaram się skontaktować z tą gin od transferu, jest co prawda na wakacjach ale może odbierze. Pewnie pojadę na wizytę do Malinowskiego i podejdę do ostatniego transferu. Jeśli się nie uda to w marcu mamy zacząć kurs adopcyjny.
 
Wiesz co ja w sumie już na nic nie liczę, postaram się skontaktować z tą gin od transferu, jest co prawda na wakacjach ale może odbierze. Pewnie pojadę na wizytę do Malinowskiego i podejdę do ostatniego transferu. Jeśli się nie uda to w marcu mamy zacząć kurs adopcyjny.
czyli mam rozumieć to tak, ze lekarka nie jest pewna zatrzymania ciąży (to nic dziwnego, czasem tak się zdarza) ? A jak teraz wyglądała sytuacja na usg? Był ten zarodek?
 
reklama
czyli mam rozumieć to tak, ze lekarka nie jest pewna zatrzymania ciąży (to nic dziwnego, czasem tak się zdarza) ? A jak teraz wyglądała sytuacja na usg? Był ten zarodek?
Ona jest pewna, ale rozumie moje obawy, dziś mi usg nie robiła bo byłam totalnie poza kolejką. Wg niej kolejne usg ma sens za tydzień od ostatniego czyli w następny wt i tak mnie wstępnie wpisała, ale jeśli beta nie wzrośnie znacząco to myślę że nie ma sensu liczyć na cud i lepiej mieć to już za sobą. Na tym etapie moja beta powinna być w okolicach 40-50 tyś a w pon była 8000.
 
Do góry