reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tak pren,atal uno. Pisze że ma w składzie obie zmetylowane formy i nadaje się dla kobiet planujących i w ciąży do 12 tyg. Także myślałam że juz moge zacząć to brać a w ciąży będę kontynuować. Dobra to będę tak zrobię od jutra będę brać jednego dnia pregne plus a drugiego te witaminy z olimpu. Tylko czemu lekarz kazał mi brać podwojna dawkę kwasu foliowego? 🤦
Czyli ty byś bardziej była za tymi witaminami z alliness niż prena,len uno?
Ja uważam że Twój lekarz jakoś źle Ci doradził z tym kwasem , ale to jest tylko moje zdanie.
Co do suplementów to się nie wypowiadam bo na każdego co innego działa i w różny sposób, należało by sprawdzać jak dany preparat działa na Ciebie.
 
reklama
Ja uważam że Twój lekarz jakoś źle Ci doradził z tym kwasem , ale to jest tylko moje zdanie.
Co do suplementów to się nie wypowiadam bo na każdego co innego działa i w różny sposób, należało by sprawdzać jak dany preparat działa na Ciebie.
Źle doradził w sensie z tą podwójna dawka ? Po mnie już w szpitalu lekarze ryczeli że po jednym poronieniu to powinnam brać podwojna dawkę kwasu podczas starań. Mój lekarz wtedy stwierdził że nie ma takiej potrzeby. Zobaczymy co teraz powie, aż jestem ciekawa
 
Źle doradził w sensie z tą podwójna dawka ? Po mnie już w szpitalu lekarze ryczeli że po jednym poronieniu to powinnam brać podwojna dawkę kwasu podczas starań. Mój lekarz wtedy stwierdził że nie ma takiej potrzeby. Zobaczymy co teraz powie, aż jestem ciekawa
Tak właśnie mi się wydaje że z tą podwójna dawka ale może to ma jakiś sens. Mi ta Jerzak też przecież jakieś.kosmiczne dawki dawala.
Ale z tego co pamiętam to Ty ufasz swojemu lekarzowi a to najważniejsze :)
 
Tak właśnie mi się wydaje że z tą podwójna dawka ale może to ma jakiś sens. Mi ta Jerzak też przecież jakieś.kosmiczne dawki dawala.
Ale z tego co pamiętam to Ty ufasz swojemu lekarzowi a to najważniejsze :)
Ostatnimi czasy to ja sama sobie nie ufam 🤣
Nie no ufam mu, poza tym jest ze mną od tego nieszczęsnego wyrostka i zna całą historię. Zawsze jest dla mnie dostępny nawet jak dzwonię do niego wieczorem więc to też jest dla mnie ważne, bo poprzedni gin na wizycie był super ale telefonu nie raczył ode mnie odebrać. Też mysle ze ten mój wiedząc po jakich przejściach jestem zrobi teraz wszystko żeby było ok, taka mam nadzieję.
Choć szczerze to najbardziej ufam tu wam na tym forum😌
 
@marsi89 W Uno jest 1 mikrogram B12, czyli 500 razy mniej niż w olimpie. Zadne wow, przy takim siężeniu ta forma metylo w Uno to w tylko komercja. Twój ginekolog zalecił Ci kwas zgodnie z wytycznymi PTG, które również poruszają kwestię posiadania mutacji, które masz. Gin składu Olimpu nie zna (nie jest to przytyk, bo farmaceuci na pamięć też nie znają). Ja aliness nie brałam, skład na opakowaniu jest OK, ale jeśli będziesz szybko w ciąży, to sobie odpowiedz na pytanie, czy będziesz to brała na własną rękę, czy "wydygasz" i przejdziesz na witaminy typowo dla ciężarnych albo na pojedyncze (tak jak ktoś już pisał o Naturellu czy Solgarze). Na razie nic nie wywalaj i nie kupuj, idź do gina, zobaczysz co dalej, może wyśle Cię do innego specjalisty, który podejmie własne decyzje ws. witamin, a my coś Ci na spokojnie doradzimy.
 
@marsi89 W Uno jest 1 mikrogram B12, czyli 500 razy mniej niż w olimpie. Zadne wow, przy takim siężeniu ta forma metylo w Uno to w tylko komercja. Twój ginekolog zalecił Ci kwas zgodnie z wytycznymi PTG, które również poruszają kwestię posiadania mutacji, które masz. Gin składu Olimpu nie zna (nie jest to przytyk, bo farmaceuci na pamięć też nie znają). Ja aliness nie brałam, skład na opakowaniu jest OK, ale jeśli będziesz szybko w ciąży, to sobie odpowiedz na pytanie, czy będziesz to brała na własną rękę, czy "wydygasz" i przejdziesz na witaminy typowo dla ciężarnych albo na pojedyncze (tak jak ktoś już pisał o Naturellu czy Solgarze). Na razie nic nie wywalaj i nie kupuj, idź do gina, zobaczysz co dalej, może wyśle Cię do innego specjalisty, który podejmie własne decyzje ws. witamin, a my coś Ci na spokojnie doradzimy.
Ok tak zrobię, do poniedziałku niedaleko. Będę ta pregne plus brać na zmianę z Olimpem póki co. Jedyne co się boje to że lekarz nie przejmie się tymi mutacjami bo na necie czytam że dużo lekarzy macha na to ręką, a u mnie tym bardziej wychodzi na.to.ze one są ale nie powodują jakiś komplikacji w ciąży🤔
A was dziewczyny z tymi.mutacjami gin kierował dalej ? Do genetyka? Hematologa ? Czy sam sobie z tym radził?
 
Dziewczyny, wczoraj rozmawiałam z koleżanką, która poroniła ciążę w 8 tyg, żaliła się bardzo, ponieważ okazało się że chodziła parę lat z chlamydia i żaden lekarz jej nie zlecił tego badania.....ja na szczęście to robiłam i mam ujemne, ale do dziewczyny które się zastanawiają czy zrobic to czy nie bo to drogie badanie, to też jest przyczyną poronień :(
 
Ok tak zrobię, do poniedziałku niedaleko. Będę ta pregne plus brać na zmianę z Olimpem póki co. Jedyne co się boje to że lekarz nie przejmie się tymi mutacjami bo na necie czytam że dużo lekarzy macha na to ręką, a u mnie tym bardziej wychodzi na.to.ze one są ale nie powodują jakiś komplikacji w ciąży🤔
A was dziewczyny z tymi.mutacjami gin kierował dalej ? Do genetyka? Hematologa ? Czy sam sobie z tym radził?
Moja bagatelizowała, w ogóle uznała że to nic nie znaczy i nie może być powodem. Inny lekarz też tak stwierdził. Dopiero Jerzak uznała że to problem.
 
Ok tak zrobię, do poniedziałku niedaleko. Będę ta pregne plus brać na zmianę z Olimpem póki co. Jedyne co się boje to że lekarz nie przejmie się tymi mutacjami bo na necie czytam że dużo lekarzy macha na to ręką, a u mnie tym bardziej wychodzi na.to.ze one są ale nie powodują jakiś komplikacji w ciąży🤔
A was dziewczyny z tymi.mutacjami gin kierował dalej ? Do genetyka? Hematologa ? Czy sam sobie z tym radził?

U mnie ginekolog jesli chodzi o sprawy krzepliwości, ale suplementacja u mnie zajmuje się diabetolog i dietetyk. Ginekolodzy zwykle zalecają proste rozwiązania folik itp. mi na tym homocysteina rosła więc ja praktycznie lykalam suple garściami 🤦
 
reklama
Moja bagatelizowała, w ogóle uznała że to nic nie znaczy i nie może być powodem. Inny lekarz też tak stwierdził. Dopiero Jerzak uznała że to problem.
No widzisz, najlepiej zlac i radź sobie człowieku sam. Liczę, że mój wiedząc po jakich jestem przejściach zadba o mnie. Już osttanio jak gadałam z nim o trombofilii że będę badać to spytałam czy mam z wynikiem przyjść do niego czy do innego lekarza iść to mi powiedział, żebym przyszła do niego, jak coś będzie nie tak to będziemy z genetykiem się konsultować.
U mnie ginekolog jesli chodzi o sprawy krzepliwości, ale suplementacja u mnie zajmuje się diabetolog i dietetyk. Ginekolodzy zwykle zalecają proste rozwiązania folik itp. mi na tym homocysteina rosła więc ja praktycznie lykalam suple garściami 🤦
Czyli ogarnie mi to gin ale jeśli homocysteine aby rosła to najlepiej do dietetyka? Mam koleżankę dietetyk może do niej się odezwę 🤔 choć najpierw zobaczę może co gin mi powie bo homocysteine na poziomie 8 więc tragedii nie ma choć chciałabym ją tak do 6 zbić
 
Do góry