reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Chyba nie będę otwierać nowego wątku.
Jestem w trzeciej ciąży w tym roku(test zrobiłam we wtorek) a wczoraj wieczorem dostałam wysypki ospy. Nigdzie nie mogę znaleźć czy w tak wczesnej ciąży powinnam się obawiać poważnych konsekwencji?
 
Chyba nie będę otwierać nowego wątku.
Jestem w trzeciej ciąży w tym roku(test zrobiłam we wtorek) a wczoraj wieczorem dostałam wysypki ospy. Nigdzie nie mogę znaleźć czy w tak wczesnej ciąży powinnam się obawiać poważnych konsekwencji?
Umow dzisiaj teleporade z lekarzem, jeśli uznałby, że warto brać acyclowir, to im wcześniej, tym lepiej.
 
Hejka Kochane, powiecie mi w 10 DC jakie hormony można zbadać? Czy na badanie prolaktyny to odpowiedni moment? Będę mieć morfologię badana o zastanawiał się co jeszcze z hormonów mogę, tylko właśnie nigdy nie wiem co w jakim dniu cyklu można
 
Hejka Kochane, powiecie mi w 10 DC jakie hormony można zbadać? Czy na badanie prolaktyny to odpowiedni moment? Będę mieć morfologię badana o zastanawiał się co jeszcze z hormonów mogę, tylko właśnie nigdy nie wiem co w jakim dniu cyklu można

Większość hormonów robi się 2-3 DC. Ewentualnie progesteron 7-8 dpo.
Z prolaktyna to nie wiem, badałam zawsze 2-3
 
Dziewczyny więc

Pierwsza beta 24.12 - 1689
Druga beta 29.12 - 14 839

Melisa zaparzona , cała się trzęsę.

Chyba ładny przyrost licząc że powinna się podwoić do 48-72h , prawda?

Dziś mam usg, wiec dzień pełen stresu


Jestem po usg ... upłakana. Według obliczeń ciąża 5 tyg +3 dni
Beta wysoka więc poszlam na usg z nadzieją...
Niestety lekarz opisał jako inconclusive co znaczy że nie można w 100% powiedzieć, że jest zarodek. Jest woreczek ( pęcherzyk) ciążowy i pecherzyk zółtkowy. Kazał powtórzyć test ciążowy za 2 tym i jak dalej będzie pozytywny umówić kolejne usg.

Za zapowiadał się piękny dzień 😭
 

Załączniki

  • 79609b2d-1d08-40d6-9ed5-43c516b11fa8.jpg
    79609b2d-1d08-40d6-9ed5-43c516b11fa8.jpg
    48,9 KB · Wyświetleń: 45
Jestem po usg ... upłakana. Według obliczeń ciąża 5 tyg +3 dni
Beta wysoka więc poszlam na usg z nadzieją...
Niestety lekarz opisał jako inconclusive co znaczy że nie można w 100% powiedzieć, że jest zarodek. Jest woreczek ( pęcherzyk) ciążowy i pecherzyk zółtkowy. Kazał powtórzyć test ciążowy za 2 tym i jak dalej będzie pozytywny umówić kolejne usg.

Za zapowiadał się piękny dzień 😭
Eeee test sikany za 2 dni? Czy beta z krwi? Jak sikany, to jakieś bzdury! Nawet jakby Ci spadała beta, to z 15000 nie spadnie Ci w 2 dni do 10! A jak beta z krwi to wg mnie też średni pomysł, bo nawet przy przyroście będziesz się zastanawiać, czy nie za mały. Jedyna sensowna rada to USG za 7-10 może 14 dni. I NAJWAŻNIEJSZE: gdzie w tym USG jest powód do zmartwień ?!?!?! Jest piękny pęcherzyk żółtkowy, przecież taki obraz pasuje do wieku z OM, to jest bardzo wczesna ciąża. Na szczęście jest w macicy, pęcherzyki regularne. U mnie w żadnej ciąży nie było widać zarodka tak wcześnie, a urodziłam 3 dzieci i cykle miałam regularne. Nie płacz, nie denerwuj się, umów się na kolejne USG.
 
Eeee test sikany za 2 dni? Czy beta z krwi? Jak sikany, to jakieś bzdury! Nawet jakby Ci spadała beta, to z 15000 nie spadnie Ci w 2 dni do 10! A jak beta z krwi to wg mnie też średni pomysł, bo nawet przy przyroście będziesz się zastanawiać, czy nie za mały. Jedyna sensowna rada to USG za 7-10 może 14 dni. I NAJWAŻNIEJSZE: gdzie w tym USG jest powód do zmartwień ?!?!?! Jest piękny pęcherzyk żółtkowy, przecież taki obraz pasuje do wieku z OM, to jest bardzo wczesna ciąża. Na szczęście jest w macicy, pęcherzyki regularne. U mnie w żadnej ciąży nie było widać zarodka tak wcześnie, a urodziłam 3 dzieci i cykle miałam regularne. Nie płacz, nie denerwuj się, umów się na kolejne USG.


Za 2 tygodnie kazał zrobić sikany i jak pozytywny dalej, to umówić usg albo prywatnie albo w szpitalu.

Aż mi slabo, tak bardzo nie chce przechodzić przez to co przeszłam w listopadzie 🥺
 
reklama
Ja byłam na USG też miałam dokładnie 5+3 i był widok taki sam jak u ciebie. Jak poszłam na USG tydzień później było już pięknie widać wszystko i serduszko.
Nie martw się będzie dobrze [emoji8][emoji8][emoji8]
Jestem po usg ... upłakana. Według obliczeń ciąża 5 tyg +3 dni
Beta wysoka więc poszlam na usg z nadzieją...
Niestety lekarz opisał jako inconclusive co znaczy że nie można w 100% powiedzieć, że jest zarodek. Jest woreczek ( pęcherzyk) ciążowy i pecherzyk zółtkowy. Kazał powtórzyć test ciążowy za 2 tym i jak dalej będzie pozytywny umówić kolejne usg.

Za zapowiadał się piękny dzień [emoji24]
 
Do góry