reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja tez się długo nie odzywałam. Walczę ze strata już 5 miesiąc i pomimo tego ze wydawało mi się, ze jest lepiej to jednak demony wracają.
U nas wciąż coś jest nie tak, albo nasienie za słabe, albo przegapiamy owu, albo endometrium marne. Dodatkowo wyszło mi w biopsji endometrium ze mam obecne komórki NK, czyli w skrócie mówiąc niszczę komórki płodu :(
Powiem wam ze rece mi już kompletnie opadły. Moje pozytywne nastawienie ze jeszcze będzie dobrze rozpadło się jak domek z kart.
 
reklama
Z ciekawostek pytałam o ten metotreksat i oni go tu nie maja i nie podają. Głównie ze względu na to, że ich zdaniem uszkadza inne narządy, a nie zawsze działa. Wola zrobić laparoskopie i mieć pewność że wszystko jest dobrze usunięte 🤷‍♀️
To jest sensowne podejście ale chyba tylko wtedy kiedy wiadomo gdzie ten pęcherzyk siedzi?
 
Mi już do głowy przychodziło byś betę w innym miejscu zrobiła, bo może coś z odczynnikami u nich w laboratorium jest coś nie tak 😂
No ale skoro znaleźli, to może jednak coś jest na rzeczy.
 
Ja tez się długo nie odzywałam. Walczę ze strata już 5 miesiąc i pomimo tego ze wydawało mi się, ze jest lepiej to jednak demony wracają.
U nas wciąż coś jest nie tak, albo nasienie za słabe, albo przegapiamy owu, albo endometrium marne. Dodatkowo wyszło mi w biopsji endometrium ze mam obecne komórki NK, czyli w skrócie mówiąc niszczę komórki płodu :(
Powiem wam ze rece mi już kompletnie opadły. Moje pozytywne nastawienie ze jeszcze będzie dobrze rozpadło się jak domek z kart.
Komórki NK muszą być obecne i dobrze że są, bo tworzą dobre arodowisko zarodkowi. Kwestia tego ile %. Powyżej 10-12 nie powinny wzrastać. Masz podany % na wynikach?
 
reklama
@natala123456 myślę, ze dla mnie psychicznie ten zabieg był najlepszy. Teraz mija 4 dzien po, a fizycznie czuje sie bardzo dobrze. Ciezko mi sobie wyobrazić że moglabym jeszcze czekać na rozwój sytuacji leżac w szpitalu czy będąc w domu. I do tego jestem tak wdzięczna za to że cała opieka medyczna z tego szpitala była taka fajna. Czułam się naprawdę zaopiekowana, zaproponowano mi kontakt z psychologiem, wszyscy byli dla mnie mili. Powinno być to oczywiście normą, ale wiadomo jak to bywa.
Wydaję mi się, że nasi partnerzy/mężowie często przeżywają to bardziej w środku. Oczywiście nie zawsze. Ale że chcą być silniejsi dla nas, a poza tym zawsze się mówi, że to facet powinien być ten silniejszy i nie okazywać emocji.

@Smaily i wiele historii stąd daje mi nadzieję na przyszłość. Bardzo się cieszę, że u Ciebie się udało :) Na razie umówiłam się na wizytę do ginekologa/endokrynologa i porozmawiałam z mężem co następnym razem zrobimy inaczej. Dam sobie oczywiście czas, ale już tak mam że podchodzę do takich rzeczy trochę zadaniowo. będzie dobrze, musi być :)

@Kemisiak dziękuję za te słowa. niby przed wiedziałam, że to jest bardzo częste i miałam też z tyłu głowy, że i mi mogą się różne rzeczy przydarzyć. Ale jakoś tak "zakładałam", że jeżeli coś się wydarzy to samo. I jak szłam na to USG pod koniec 11 tygodnia to byłam prawie pewna że skoro nic się nie wydarzyło do tej pory to pewnie wszystko będzie ok. Nie myślałam jakoś nigdy o poronieniu zatrzymanym, nie wiedziałam, że to można się dowiedzieć o tym dopiero po takim czasie.

@outofthebox bardzo się cieszę, że i u Ciebie jest teraz lepiej. Trzymam za Was mocno kciuki i życzę dużo zdrowia i spokoju. Myślę, że też nie będziemy jakoś długo czekać. Ale na razie zobaczymy co powie lekarz i co będzie w wynikach po zabiegu. Ale staram się być dobrej myśli. Chociaż momentami łzy same cisną się do oczu. W najmniej spodziewanym momencie.

@Hope99 trzymam za Was mocno kciuki <3
 
Do góry