reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

u mnie doszła do 1600 to byl taki 6 tydzien obyło sie bez szpitala
wiec mysłalam ze to bedzie 4 tygodnie czekam na nia z utęsknieniem bo szykuje sie do kolejnego transferu
bedzie to 3 lekarz zapropopnowal n acyklu naturalnym nie jestem przekonana bo nogdy nie mialam regularnych okresow a pewnie i owulacji a przy naturalnym owulacja jest nizbedna
Teraz to mnie zaskoczyłaś...
Ja aktualnie schodzę z pułapu bety w sobotę 2400, w niedzielę już 1400.
Poprzednia ciąża zakończyła się w 7 tyg, wynik bety 82 tysiące. Myślałam, że teraz szybciej ten proces się zadzieje.
 
reklama
no i juz sama nie wiem czy ze mna jest cos nie tak
bylam u lekarza okolo 2 tygonie temu powiedziła ze jest ok czekamy na okres i dzialamy
dal mi jeszcze provag i lactovaginal do oresu ile pano zdazy reszta po no i czekam a tu sie nie zapowoada
a czlowiek by chial juz
 
Cześć.
Jestem po 3 poronieniach. Pierwszą ciążę poroniłam w sierpniu 2021 w 13 tygodniu. Po tym poronieniu zrobiłam badania i wyszło, że mam haplotyp m2 w genie ANXA5 (może któraś z Was ma?).
Kolejna ciąża na heparynie i duphastonie od pozytywnego testu. Serduszko biło, poronienie w 7 tygodniu w styczniu 2022. Trzecia ciąża teraz. Nie zdążyłam pójść na USG, 6 tydzień od miesiączki. Heparyna, luteina, estrofem i encorton.
W każdej z ciąży krwotoki-serce biło do czasu.

Czy któraś z Was miała podobnie? Dodam, że macica dwurożna, ale lekarz mówi, że minimalnie i nie powinno mieć to wpływu.
Może któraś z Was miała podobnie i w końcu się udało z jakimś pakietem leków?
Cześć, heparynę miałaś w dawce profilaktycznej? Ten encorton to w razie "w" czy potwierdzony czymś z immunologii?
Pomyślałam jeszcze wlasnie o immuno i kariotypie. Bardzo mi przykro ze scenariusz znowu się powtórzył.
 
Dziewczyny pytanie mam pewnie gdzies na forum juz sie z milion razy przewinelo
po jakim czasie od poronienia przychodzi kolejna miesiączka gdzies wyczytałam ze do 6 tygodni
znowu gdzie indziej że lekarz wypisał dziewczynie od razu tabletki na wywołanie
obecnie jestem 5 tygodni po poronieiu nie wiem czy sie juz martwic czy jeszcze czekac
Ja dostałam miesiączkę dopiero po 9 tygodniach. Ciąża zatrzymała się między 6-7t, a zabieg miałam w 11t. Lekarz mówił, że miałam bardzo wysoką betę, ale nie wiem ile.
 
Cześć, heparynę miałaś w dawce profilaktycznej? Ten encorton to w razie "w" czy potwierdzony czymś z immunologii?
Pomyślałam jeszcze wlasnie o immuno i kariotypie. Bardzo mi przykro ze scenariusz znowu się powtórzył.
W dawce profilaktycznej 0,4. Encorfon w razie "w".
Bo wcześniejsza z samą heparyną się nie udała.
 
Hej dziewczyny, dluuugo już tu nie zaglądałam, trochę z braku czasu… nie wiem czy mnie pamiętacie ☺️ Ale wiem ze Wy znacie się lepiej ode mnie… nowa lekarka kazała mi wykonać badania na trombofilie i dostałam dzisiaj wyniki. Coś tam czytałam, ale trochę i tak nie ogarniam tematu. Zerknięcie okiem? Powiecie mi coś na ten temat po ludzku? Nie wiem czy pani doktor zdarzy jeszcze dzisiaj zerkać na wyniki, a jak nie to dopiero w piątek będzie się ze mną kontaktować, ale do piątku to ja jajko zniosę 😝
 

Załączniki

  • 9A28BEEC-ECD2-4D04-A2BC-DEEE03679890.jpeg
    9A28BEEC-ECD2-4D04-A2BC-DEEE03679890.jpeg
    63,7 KB · Wyświetleń: 40
Hej dziewczyny, dluuugo już tu nie zaglądałam, trochę z braku czasu… nie wiem czy mnie pamiętacie ☺️ Ale wiem ze Wy znacie się lepiej ode mnie… nowa lekarka kazała mi wykonać badania na trombofilie i dostałam dzisiaj wyniki. Coś tam czytałam, ale trochę i tak nie ogarniam tematu. Zerknięcie okiem? Powiecie mi coś na ten temat po ludzku? Nie wiem czy pani doktor zdarzy jeszcze dzisiaj zerkać na wyniki, a jak nie to dopiero w piątek będzie się ze mną kontaktować, ale do piątku to ja jajko zniosę 😝
Hejka :)
Przy tych mutacjach pewnie dostaniesz heparynę od lekarza prowadzącego od pozytywnego testu. Chociaż mutacja hetero. Ja mam mutację hetero haplotypu m2 w genie ANXA5 ale z uwagi na 3 poronienia na koncie ciąża koniecznie z heparyną. Chociaż jeszcze walczę o pierwsze potomstwo :)
 
Hejka :)
Przy tych mutacjach pewnie dostaniesz heparynę od lekarza prowadzącego od pozytywnego testu. Chociaż mutacja hetero. Ja mam mutację hetero haplotypu m2 w genie ANXA5 ale z uwagi na 3 poronienia na koncie ciąża koniecznie z heparyną. Chociaż jeszcze walczę o pierwsze potomstwo :)
Chociaż mutacja hetero- czasem lekarze uważają, że nie jest podstawą do heparyny. Chyba, że są na koncie poronienia.
Tak mi to tłumaczył hematolog.
 
Hejka :)
Przy tych mutacjach pewnie dostaniesz heparynę od lekarza prowadzącego od pozytywnego testu. Chociaż mutacja hetero. Ja mam mutację hetero haplotypu m2 w genie ANXA5 ale z uwagi na 3 poronienia na koncie ciąża koniecznie z heparyną. Chociaż jeszcze walczę o pierwsze potomstwo :)
Dzięki wielkie ❤️ Jestem po 2 poronieniach. Wszyscy lekarze twierdzili ze to zwykły zbieg okoliczności bo mam już 2 dzieci ze zdrowych bezproblemowych ciaz… zmieniłam lekarza, bo zaszłam w ciaze, a ten zle mi się już kojarzył, obecnie jestem w 11 tc ☺️ Nowa lekarka zabezpieczylam mnie heparyna od 8tc i zleciła te badania by zobaczyć czy faktycznie muszę ja przyjmować… ale jak mówisz pewnie zostanie już ze mną do marca… ale czego się nie robi by było wszystko okey. Szkoda ze tamten lekarz nie chciał mnie wysłać na żadne badania po poronieniach, bo całkiem inaczej bym podeszła do starań…
 
reklama
Dzięki wielkie ❤️ Jestem po 2 poronieniach. Wszyscy lekarze twierdzili ze to zwykły zbieg okoliczności bo mam już 2 dzieci ze zdrowych bezproblemowych ciaz… zmieniłam lekarza, bo zaszłam w ciaze, a ten zle mi się już kojarzył, obecnie jestem w 11 tc ☺️ Nowa lekarka zabezpieczylam mnie heparyna od 8tc i zleciła te badania by zobaczyć czy faktycznie muszę ja przyjmować… ale jak mówisz pewnie zostanie już ze mną do marca… ale czego się nie robi by było wszystko okey. Szkoda ze tamten lekarz nie chciał mnie wysłać na żadne badania po poronieniach, bo całkiem inaczej bym podeszła do starań…
Trzymam za Was kciuki!!!
Bardzo dobrze lekarka zrobiła :)
 
Do góry