reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Maggy39 ja tez ronilam sama ale sie nie oczyscilam i tez mialam zabieg, ale juz bylam"otwarta" wiec malo ingerencji w szyjke inaczej musi sie ona pogoic troche. Ale w takim razie zalecam 2 poprawne@ po zabiegu, rozumiem ze czas, zreszta to Twoja decyzja ale osobiscie uwazam ze musi tam wszystko wrocic do normy. :*
 
reklama
a robiłaś jakieś badania? Ja sama przed ciążą zrobiłam tokso, różyczkę i tsh . Generalnie lekarze a byłam u dwóch nic nie mówili o jakichkolwiek badaniach.
Ide do mojego gina za tydzień na kontrolę. Nawet nie wiem o co zapytać. Pewnie się poryczę i na tym się skończy
 
@membaris dzieki :* :*
@Maggy39 hej witaj u nas, jest nas tu na prawde sporo ! :) wszyscy sobie kibicujemy. Tez mialam taka sama sytuacje jak Ty w 8tc , szpitala nie wspominam milo.. I lekarz kazal definitywnie czekac trzy cykle, ale ja mozna powiedziec delikatnie sie postaralam (i to jeszcze przed owu:-D) po dwoch @ i teraz leci mi 17tydz :) takze to tez zalezy od Twojego organizmu czy czujesz sie na silach i fizycznie i psychicznie, ale najlepiej odczekac minumum jedna, dwie @..powodzenia :-)
 
Monia to była moja pierwsza ciąża. Mam 39 lat. Nie ukrywam, ze dlatego właśnie nie chce czekać ...a nie jest łatwo. Szpital dał mi ostro w kość.
Przykro mi z powodu Twojej straty.Jesteśmy w podobnym wieku;za mną trzy poronienia a ostatnio ciąża biochemiczna,ale będziemy próbować dalej.
Ważne gdy pójdziesz do lekarza porozmawiaj z nim o badaniach.Lekarze często bagatelizują poronienia;mówią tak wyszło trzeba próbować dalej.Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu,ale są pewne choroby,które utrudniają zajście czy utrzymanie ciąży. Jesteśmy w takim wieku,że nie mamy wiele czasu na ciąże a każda strata boli.
 
Spróbuję się pobawić w zgadywanki. Obstawiam, że eee... może chłopaczek.:)
Po raz kolejny potwierdziło się: zapytaj Iwonę i obstaw odwrotnie.
Dziewczynka.
@agatush zgadłaś. :)
Maleństwo ładnie rośnie, jest wg usg 16+2, waży 153g. Kawał kobiety.
Ja jestem happy i po raz kolejny się poryczalam, bo jest dobrze. Yuppi.
 
@Totois30 u mnie właśnie 3 dzień @, pierwszej po zabiegu. A starania zaczniemy pewnie na początku maja, po 2 @.
@ivvonka gratulacje z okazji małej dzielnej kobietki :D Niech dalej rośnie silna i zdrowiutka!
@Maggy39 bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :( Tak jak napisałam wyżej, ja starania zaczynam po 2 małpie, teraz trwa 1 i chcę jeszcze się zebrać do kupy w tym cyklu.

Jeśli chodzi o badania, to mój lekarz zupełnie zbagatelizował temat bo to było pierwsze poronienie. Ale postanowiłam sprawdzić parę rzeczy na własną rękę i skonsultować to u innego lekarza. Na razie przebadałam się immunologicznie i wygląda na to że na tym polu jest ok. Ale zrobiłam też pakiet genetyczny po poronieniu i jeszcze czekam na wyniki. A z suplementacji biorę teraz Wit D 2000j, kwas foliowy metylowany i Kwasy omega 3.
W kwietniu, jeszcze przed staraniami planuję sprawdzić homocysteinę, B12, Kwas foliowy , D3, TSH , FT3, FT4.
 
@Maggy39 jesli korzystasz z telefonu to jak obrocisz tel poziomo to wyswietla sie stopka, sygnatura, czyli o nas badaniach u mnie niestety po stracie po paru tyg nastapil nawrot choroby, 10 lat temu leczylam sie na zapalenie stawow, od tego czasu masa sportu i 110%sprawnosci, niestety znow usypiam chorobe lekami, generalnie nie wplywa to na plodnosc ani poronienia, ale plodnosc na pewno nizsza w momencie nawrotu choroby, lecze sie u reumatologa. Na razie sie musze troche uspic cholere , ale mysle tez o wizycie u immunologa i ginekologa w 1. Na pewno powiedza lekarze zeby nic nie badac, ale polecam wymazy, duzo dziewczyn mialo jakas bakterie ktora przyczynia sie do poronien, bardzo wazny poziom tsh i przeciwciala tarczycowe, ja robilam duzo badan zeby wykluczyc po prostu wszystko i miec spokoj, zebym po prostu wiedziała , mam mase rzeczy w normie, ale mam przeciwciala z profilu ANA a dokladnie przeciwciala anty ro, trzeba z nimi kontrolowac prace serca dziecka zeby wszystko bylo ok, ale nie wplywaja na poronienia. No i zespol antyfosfolipidowy, czasem zakrzepy nie odzywiaja zarodka a czasem niedomoga lutealna i malo progesteronu...np:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry