reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@coco07 jeśli miałaś skierowanie na pierwsze prenatalne to w tym samym ośrodki robisz drugie i dziwne , że przy pierwszym nikt Ci nie powiedział, żebyś się zapisała, bo to jest "w pakiecie"

@Dzoana88 mi też lekarze mówili, że się odstawia przewaznie, chyba, ze sa problemy z donsozenim, skurcze lub ciaza jest z gory zafrozona to mozna dluzej, ja bralam cyba do 31tc chyba ale ja schodzilam od 25tc z mega duzych dawek (momentami brałam 4x2 tabletki)

Super, że na wizycie wszystko dobrze :**

,
Ojej to rzeczywiście spore te dawki miałaś, ja mam chyba standard bo 3x1. Ale też myślę że z jedno opakowanie dodatkowo mógłby mi przepisać zebym z tydzień brala 2x1 i tydzień 1x1, tak to sobie obmyslilam [emoji16]
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
@nnat. Trzymam kciuki za piękny przyrost [emoji8]
 
reklama
Hej dziewczyny, ja dziś miałam wizyte i wszystko jest w porządku [emoji4] dzidzia rośnie, brzuszek ma już obwód 11 cm [emoji16]
Podpowiecie mi jak długo bralyscie duphaston?? Ja dziś się dowiedzialam że będę go brala jeszcze 3 tygodnie czyli do 18+4. To normalne że się go odstawia? W związku z tym ze nogi dokuczaja mi w nocy okropnie mam brać cyclo 3 fort, póki co 2 razy dziennie A po dwoch tygodniach jak nic lepiej nie bedzie to 3 razy dziennie.
@nnat. Super beta i progesteron [emoji4] trzymam teraz kciuki za dobry przyrost bety [emoji8]
A no i apropo recept na heparyne to ja chodzę prywatnie, ale mój gin pracuje w szpitalu i dostaje na ryczałt [emoji6]

Gratuluję udanej wizyty :) a co do dupka to warto schodzić stopniowo i jeśli masz na tyle tabletek to od tego 18+4 zaczęłabym po prostu zmniejszać dawkę ;)

A co do ceny badań to są różne, zależy od labu. U mnie ddimery kosztują 48zł więc różnica spora jak widać..
 
Dziękuje, ale ja na razie czekam na zielone światło od gina :( i biore femibion 0
A femibion zlecony przez lekarza ? Czy sama to wybrałaś ? bo ja też tgo brałam i teraz biorę specjalnie femibion 1. Bo ma wyższe wartości. Ale źle się po nich czuje. Wracam jak skończę ten miesiąc do prenatal uno. Trzymam kciuki aby było zielone światło!!!
 
Gratuluję udanej wizyty :) a co do dupka to warto schodzić stopniowo i jeśli masz na tyle tabletek to od tego 18+4 zaczęłabym po prostu zmniejszać dawkę ;)

A co do ceny badań to są różne, zależy od labu. U mnie ddimery kosztują 48zł więc różnica spora jak widać..
Nie mam tyle, mam tylko na 3 dni dłużej niż następna wizyta, ale poproszę go o dodatkowe opakowanie, jeszcze @Takaja123 mi jedno wysle [emoji4]
 
@coco07 jeśli miałaś skierowanie na pierwsze prenatalne to w tym samym ośrodki robisz drugie i dziwne , że przy pierwszym nikt Ci nie powiedział, żebyś się zapisała, bo to jest "w pakiecie"

@Dzoana88 mi też lekarze mówili, że się odstawia przewaznie, chyba, ze sa problemy z donsozenim, skurcze lub ciaza jest z gory zafrozona to mozna dluzej, ja bralam cyba do 31tc chyba ale ja schodzilam od 25tc z mega duzych dawek (momentami brałam 4x2 tabletki)

Super, że na wizycie wszystko dobrze :**

,
Wiesz co, po prostu pani w rejestracji mnie zapisała ba następne badania.. nic nie mówiła ze to pakiet i ze nie trzeba kolejnego skierowania.. :huh: a ja myślałam ze to podobnie jak dzwoniłam się zapisać na piersze. Tez mnie zapisali, a zgłosić się musiałam ze skierowaniem, wiec myślałam ze teraz pani tez mnie zapisała i muszę przyjechać z kolejnym skierowaniem. I tak jak mówię dziwi mnie to ze lekarz tego nie wiedział, ani położna..bo ona mi wypisywała dane na tym skierowaniu. No nic.. będę już wiedziała na przyszłość;)

A tak przy okazji tych badań, która z was robiła trzecie badanie prenatalne?

I myślicie ze z luteina tez warto stopniowo odstawiac zmniejszając dawki? Czy można jednego dnia wziąć, a drugiego po prostu nie?

@nnat. Kciuki mocno zaciśnięte za piękny przyrost!!☺️
 
A femibion zlecony przez lekarza ? Czy sama to wybrałaś ? bo ja też tgo brałam i teraz biorę specjalnie femibion 1. Bo ma wyższe wartości. Ale źle się po nich czuje. Wracam jak skończę ten miesiąc do prenatal uno. Trzymam kciuki aby było zielone światło!!!
Sama je wybrałam w grudniu, gdy zaczęliśmy starania, bo tabletki malutkie, a ja mam problem z przełykaniem kapsułek. Myślałam, ze te 1 są raczej zalecane już w ciąży. One są tez malutkie czy to już kapsułki?
 
Sama je wybrałam w grudniu, gdy zaczęliśmy starania, bo tabletki malutkie, a ja mam problem z przełykaniem kapsułek. Myślałam, ze te 1 są raczej zalecane już w ciąży. One są tez malutkie czy to już kapsułki?
Femibion 1 oraz Natan puls to już duże tabletki femibion jeszcze większy. Jak tylko ci pasują to super ! Są też trochę tańsze. Mam nadzieję , że dobrze się po nich czujesz. Ja swego czasu brałam frlemibion 0 Ale miał mniejszy sklad i przerzucila mnie lekarka na ciężarną dawkę;)
 
Wiesz co, po prostu pani w rejestracji mnie zapisała ba następne badania.. nic nie mówiła ze to pakiet i ze nie trzeba kolejnego skierowania.. :huh: a ja myślałam ze to podobnie jak dzwoniłam się zapisać na piersze. Tez mnie zapisali, a zgłosić się musiałam ze skierowaniem, wiec myślałam ze teraz pani tez mnie zapisała i muszę przyjechać z kolejnym skierowaniem. I tak jak mówię dziwi mnie to ze lekarz tego nie wiedział, ani położna..bo ona mi wypisywała dane na tym skierowaniu. No nic.. będę już wiedziała na przyszłość;)

A tak przy okazji tych badań, która z was robiła trzecie badanie prenatalne?

I myślicie ze z luteina tez warto stopniowo odstawiac zmniejszając dawki? Czy można jednego dnia wziąć, a drugiego po prostu nie?

@nnat. Kciuki mocno zaciśnięte za piękny przyrost!![emoji3526]
Ja miałam 3 prenatalne ale w ramach wizyty u mojego doktora. Sam powiedział że zrobi na wizycie i żebym odwołała w tej klinice. W sumie u mnie to każde usg było takie dokładne jak tam. Ale to zależy od lekarza, napewno warto zrobić
 
reklama
Można uznać, że ja robilam, byłam zapisana , ale ze trafiła w 23tc do szpitala to miałam co tydzień badania usg i 2 razy robili mi mega dokładne bo mówiłam że chce prenatalne, ale oficjalnie nie mogli więc to tak z racji zasiedzenia w szpitalu mi babka która robi badania prenatalne A tam pracuje zrobiła

Choć tak naprawdę jak upomnialam się, że chce zrobić prenatalne to mi mój lekarz tłumaczył, że te usg co mam co tydzień jest tak dokładne, że można uznać że co tydzień mam prenatalne
Wiesz co, po prostu pani w rejestracji mnie zapisała ba następne badania.. nic nie mówiła ze to pakiet i ze nie trzeba kolejnego skierowania.. :huh: a ja myślałam ze to podobnie jak dzwoniłam się zapisać na piersze. Tez mnie zapisali, a zgłosić się musiałam ze skierowaniem, wiec myślałam ze teraz pani tez mnie zapisała i muszę przyjechać z kolejnym skierowaniem. I tak jak mówię dziwi mnie to ze lekarz tego nie wiedział, ani położna..bo ona mi wypisywała dane na tym skierowaniu. No nic.. będę już wiedziała na przyszłość;)

A tak przy okazji tych badań, która z was robiła trzecie badanie prenatalne?

I myślicie ze z luteina tez warto stopniowo odstawiac zmniejszając dawki? Czy można jednego dnia wziąć, a drugiego po prostu nie?

@nnat. Kciuki mocno zaciśnięte za piękny przyrost!![emoji3526]
 
Do góry