reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Z heparyna wszystko zależy od lekarza. Moja gin uważa że sam fakt 2 poronien to wskazanie do heparyny. Opowiadała mi kiedyś że miała pacjentkę która trafiła do niej po 5 poronieniach. Dała jej heparyne - donosiła ciążę. Pamiętam jak dziś jej słowa "boże, czemu tej dziewczynie nikt wcześniej nie dał heparyny!!"
Także na prawdę zależy jak się trafi....

O matko! Biedna ta dziewczyna.
Heparyna faktycznie musi dawać radę.
 
@Dmalw Tak - chodziło mi o krwawienie. Standardowe znieczulenie ma składnik obkurczający naczynia krwionośne, dzięki czemu mniej się krwawi. A w przypadku ciąży jest znieczulenie bez tego składnika, a jak dodatkowo bierzesz acard i heparynę, to ciężko potem zahamować takie krwawienie. Już po wizycie?

@roki_1991 Jeśli byłaś u neurologa, to zapisz się ponownie na wizytę. Poprzednie skierowanie na pewno jest jeszcze ważne i powiedz mu o swoich obawach i obserwacjach.
 
Dziewczyny może pamiętacie jak pisałam ze miałam teraz biochemiczną. Dzisiaj 15 dc, testy owu pozytywne. Okres trwał 6 dni czyli dzień dłużej niż normalnie. Wychodzi na to ze wszystko jest ok. Wszystkie objawy dni płodnych.
Czy Wy wstrzymalybyscie się ten jeden cykl i dopiero po następnej @ starały?
 
@Dmalw Tak - chodziło mi o krwawienie. Standardowe znieczulenie ma składnik obkurczający naczynia krwionośne, dzięki czemu mniej się krwawi. A w przypadku ciąży jest znieczulenie bez tego składnika, a jak dodatkowo bierzesz acard i heparynę, to ciężko potem zahamować takie krwawienie. Już po wizycie?

@roki_1991 Jeśli byłaś u neurologa, to zapisz się ponownie na wizytę. Poprzednie skierowanie na pewno jest jeszcze ważne i powiedz mu o swoich obawach i obserwacjach.

Tak, po wizycie. Nie zdecydowałam się teraz na kanałowebo na chwilę obecną odczuwam zęba tylko przyziemnym i ciepłym… Jakby się rozhulało to wtedy przyjdę tak mi powiedział lekarz. Może wtedy już będę w drugim trymestrze… Daj Boże bo nadal jeszxze w nic pozytywnego nie umiem uwierzyć.
 
@Dmalw Tak - chodziło mi o krwawienie. Standardowe znieczulenie ma składnik obkurczający naczynia krwionośne, dzięki czemu mniej się krwawi. A w przypadku ciąży jest znieczulenie bez tego składnika, a jak dodatkowo bierzesz acard i heparynę, to ciężko potem zahamować takie krwawienie. Już po wizycie?

@roki_1991 Jeśli byłaś u neurologa, to zapisz się ponownie na wizytę. Poprzednie skierowanie na pewno jest jeszcze ważne i powiedz mu o swoich obawach i obserwacjach.

Byliśmy prywatnie, bo takie terminy na nfz że masakra... A potrzebowałam zaświadczenie dla pediatry że można szczepić.
Mamy mieć niby te rehabilitację październik/listopad a to w takim centrum rehabilitacji gdzie już na nfz pracuje ten neurolog. Także wtedy na pewno będzie nas konsultował i może się uda. Pod warunkiem że w tym listopadzie stwierdza że wiki potrzebuje tej rehabilitacji jeszcze bo lekarka tam wprost powiedziała że wtedy już może nie być potrzebna....
 
Dziewczyny może pamiętacie jak pisałam ze miałam teraz biochemiczną. Dzisiaj 15 dc, testy owu pozytywne. Okres trwał 6 dni czyli dzień dłużej niż normalnie. Wychodzi na to ze wszystko jest ok. Wszystkie objawy dni płodnych.
Czy Wy wstrzymalybyscie się ten jeden cykl i dopiero po następnej @ starały?
Ja nie miałam biochemicznej, ale @Takaja123 cos kojarzę, ze żałowałas ze od razu po biochemicznej się nie staraliście, nie ? Bo mówi się ze szybciej może zaskoczyć ... :)
 
Kochane, może coś podpowiecie... Czytałam coś na temat grup krwi i tak mi się teraz skojarzyło... Ja mam Rh-, mąż ma Rh+. Gdzieś mi się przewinęło ostatnio, że po poronieniu też powinien być podany zastrzyk z immunoglobuliną w ciągu 72godz. Od początku jak dowiedziałam się o ciąży miałam na uwadze, że mamy - i +, natomiast przy poronieniu jakoś kompletnie mi to uciekło :( W szpitalu pytali tylko o moją grupę, nikt w ogóle nie wspomniał o ewentualnym zastrzyku. Mieliśmy wrócić powoli do starań i tak teraz się zastanawiam..Na pewno zapytam lekarza na najbliżej wizycie ale do niej jeszcze parę dni
 
Kochane, może coś podpowiecie... Czytałam coś na temat grup krwi i tak mi się teraz skojarzyło... Ja mam Rh-, mąż ma Rh+. Gdzieś mi się przewinęło ostatnio, że po poronieniu też powinien być podany zastrzyk z immunoglobuliną w ciągu 72godz. Od początku jak dowiedziałam się o ciąży miałam na uwadze, że mamy - i +, natomiast przy poronieniu jakoś kompletnie mi to uciekło :( W szpitalu pytali tylko o moją grupę, nikt w ogóle nie wspomniał o ewentualnym zastrzyku. Mieliśmy wrócić powoli do starań i tak teraz się zastanawiam..Na pewno zapytam lekarza na najbliżej wizycie ale do niej jeszcze parę dni
Ja tez mam minus i nawet nie pytali o grupę krwi partnera, tylko podali mi immunoglobuline anty D, dziwne że Tobie nie podali kurcze
 
reklama
Ech dziewczyny chyba mi się organizm rozregulował po tym poronieniu :/ jestem teraz w 19 dc ( mniej więcej bo nie wiem zbytnio jak liczyć bo miałam plamienia przed okresem) i teraz mam krwawienia, od kilku dni plamilam, ale teraz leci więcej. W weekend prawdopodobnie miałam owulacje, test był prawie pozytywny, a potem zbladł. Jestem kompletnie zdezorientowana, chyba będę się musiała omówić do mojego lekarza .. :/
 
Do góry