reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
A to w twojej jednej tabletce jest 2000jm? Dobrze zrozumiałam? Ja nawet na kroplach nigdy nie doprowadziłam żeby wit d3 była minimum 50 ale mi kazano brać od jesieni do wiosny a na lato nie brać już? A jak Ty radzisz?
Tak tak, w jednej jest 2000jm :) Z tego co się orientuję to w naszej szerokości geograficznej trzeba suplementowac cały rok, bo nawet w lecie to słońce jest niewystarczające. i w sumie w moim przypadku sie potwierdzilo, bo na sloncu bylam duzo a poziom wit D byl 18.5..... takze kosmiczny niedobor. Teraz odkad kp to odstawilam wit D bo polozna tak kazala, ale wydaje mi się że nie miała racji przy tym i mogłam spokojnie brać.

Może Ty będziesz wiedzieć. Nigdy się tym nie interesowalam. A jak bym chciała witaminę d3 w kroplach i ma np 5000jm to jedna kropla tyle ma? Czyli jak bym wzięła 4 krople na dobę to jest 20tys jednostek? Przepraszam za głupie pytania
Chyba najlepiej poczytać na konkretnym opakowaniu jak to jest, bo nie znam się ale może być tak że ta dawka to np 5 czy 10 kropli. Każdy może mieć producent inaczej :)
 
A ja mam pytanie do dziewczyn, które prowadziły/prowadzą obserwacje szyjki macicy. Mam problem z rozróżnieniem czy jest otwarta czy zamknięta. Dzisiaj np mam wrażenie, że jest w niej taki duży dołek na wielkość palca to znaczy, że otwarta czy zamknięta?
 
Tak tak, w jednej jest 2000jm :) Z tego co się orientuję to w naszej szerokości geograficznej trzeba suplementowac cały rok, bo nawet w lecie to słońce jest niewystarczające. i w sumie w moim przypadku sie potwierdzilo, bo na sloncu bylam duzo a poziom wit D byl 18.5..... takze kosmiczny niedobor. Teraz odkad kp to odstawilam wit D bo polozna tak kazala, ale wydaje mi się że nie miała racji przy tym i mogłam spokojnie brać.


Chyba najlepiej poczytać na konkretnym opakowaniu jak to jest, bo nie znam się ale może być tak że ta dawka to np 5 czy 10 kropli. Każdy może mieć producent inaczej :)
Już dzwoniłam. Ja biorąc devikap 4 krople na dzień to brałam tylko 2000 jednostek na dzień to już wiem dlaczego wit d3 stała w miejscu i wogule się nie podnosiła.
 
@nnat. Pochwal się po prenatalnych koniecznie ! :) Ja mam w ten czwartek i już przebieram nogami :)
Ja też bym zmniejszała dawkę. Ja cały czas jestem na duphastonie, mieliśmy odstawić ostatnio ale ze wzgleu na stawiający się brzuch, to jeszcze trochę zostawiliśmy :)
Gdzieś zapomniałam odpowiedzieć na Twój post. [emoji849] Kalafior.... [emoji16]

Ja ide już drugi raz na te prenatalne 3 trymestru, ale dam znać na pewno. [emoji3590] Licze na to że buziaka swojego pokaże [emoji7]
 
Już dzwoniłam. Ja biorąc devikap 4 krople na dzień to brałam tylko 2000 jednostek na dzień to już wiem dlaczego wit d3 stała w miejscu i wogule się nie podnosiła.
No to 2000 to taka dawka na utrzymanie poziomu tylko, więc faktycznie mało. Czyli tak jak mówiłam, w 10 kroplach maja 5000jm
 
No to 2000 to taka dawka na utrzymanie poziomu tylko, więc faktycznie mało. Czyli tak jak mówiłam, w 10 kroplach maja 5000jm
Chyba się zdecyduje na tabletki. To jest bardziej na moją głowę. Jak myślisz wystarczy brać 3x1 jedna tabletka 2000jm?

Przepraszam że was tak nękam ale jeszcze jedno pytanie. Witaminy z grupy B lepiej wszystko osobno czy kupić taki pakiet samych witamin z grupy B?
 
reklama
Mutacje moim zdaniem są kluczowe, do diagnostyki. Więc warto zrobić. Jak nic nie wyjdzie to wiesz, że nie w tym tkwi problem, a jak wyjdą to wiesz jak działać. Mi co prawda z 5 które robiłam wyszło tylko PAI-1, które często jest bagatelizowane przez lekarzy, ale i tak dostałam Acard i heparyne, tak profilaktycznie po dwóch poronieniach i tych wynikach. Kardiotypy, w zasadzie większość ma dobrze. Ale też warto zrobić.
Niestety nie pamiętam twojej historii, ale po dwóch poronieniach jest ono refindowane.
Podobno są refundowane ale dzwoniłam do poradni genetycznej to termin na grudzień!
A coś jeszcze kazał zrobić? Prywatnie czy uda się na NFZ?
Antykoagulant, białko c, białko s, antytrombina, przeciwciała anty - B2 glikoproteinie igg igm, homocysteina
 
Do góry