reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

A czym to się różni że tak zapytam? Jest zwykły kwas foliowy i metylowy? Zaciekawiło mnie 😃
Metylowy kwas foliowy powinny przyjmować osoby które mają mutacje MTHFR ponieważ nie przyswajają zwykłego kwasu foliowego, który nie przyswojony krazy po organizmie i się kumuluje. To może właśnie powodować wzrost poziomu homocysteiny.
Metylowy jest po prostu łatwiejszy do przyswajania :)
Tak samo jest z witaminami z gruby B u osób, które mają mutacje.
 
reklama
Czy homocysteina prawie 7 i kwas foliowy 16 to dobry wynik?
Bardzo dobry wynik :)

Nie, biorę tylko Pregne Start. Poza tym to progesteron mi wyszedł ponad normę
Progesteron im wyzszy tym lepiej dla ewentualnej ciąży wiwc już się nim tak nie stresuj ;)

A czym to się różni że tak zapytam? Jest zwykły kwas foliowy i metylowy? Zaciekawiło mnie 😃
Jest zwykly i metylowany, nie metylowy ;) metylowany to wersja łatwiej przyswajslna dla organizmu
 
Metylowy kwas foliowy powinny przyjmować osoby które mają mutacje MTHFR ponieważ nie przyswajają zwykłego kwasu foliowego, który nie przyswojony krazy po organizmie i się kumuluje. To może właśnie powodować wzrost poziomu homocysteiny.
Metylowy jest po prostu łatwiejszy do przyswajania :)
Tak samo jest z witaminami z gruby B u osób, które mają mutacje.
Metylowany, nie metylowy ;)
 
Chyba nie mam wątpliwości 😊
IMG_20210411_082126.jpg
 
Ostatnia edycja:
Hej Kochane, ostatnio pytałam Was o badania jakie wykonać po poronieniu, a dzisiaj chciałam się Was poradzić o witaminy. W dalszym ciągu dochodzę do siebie po czwartkowym zabiegu i jak skończę antybiotyk, to chcę rozpocząć suplementacje z mężem. Jakie witaminy polecacie dla kobiety i mężczyzny? Spiszę sobie najczęściej powtarzające i zaopatrzę się w aptece. Życzę Wam miłego weekendu [emoji3590]
Ja biorę Vitamin mama od Olimpu, metmorfine i inofem a mój mąż Vitamin multisport od Olimpu (bardzo dużą ilość witamin) i do tego oboje jeszcze łykamy magvit czyli magnez.
Dziewczyny, my powtorzyliśmy z rannego moczu no i teraz to już chyba nie mam wątpliwości [emoji4]Zobacz załącznik 1258539
Gratulacje, widać kreseczki [emoji122][emoji4]
 
reklama
11, na bank się nie udało. Ostatnio miałam już pozytywny w tym czasie, a nawet wcześniej, poza tym objawów nie ma ;) czyli w tym roku już rodzic nie będę
Ja też robiąc 11 dpo mialam czysty test, a 13 dpo są już delikatne kreseczki. I porównując do mojej pierwszej ciąży, w tym dniu miałam już dwie tłuste krechy. Nie zawsze jest tak samo, póki nie ma @ to zawsze jest nadzieja 😊
 
Do góry