reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Paw2021 Ja bym zaczęła od zbadania hormonów:
a) 3-5dc - LH, FSH, estradiol, testosteron, tarczyca (TSH, ft3 i ft4)
b) 7dni po owu - progesteron
+ prolaktyna bez względu na moment cyklu

Przy okazji bym sprawdziła AMH (ile masz lat?), a jak chcesz iść dalej to badanie w kierunku zespołu antyfosfolipidowego oraz trombofilia (ta ostatnia najtaniej na testdna).
33 lata.
Dzięki :) spisze sobie i zobaczę co z tego uda mi się na NFZ a co prywatnie ponad wskazania mojej lekarki :)
 
reklama
dobra! Będę robić! Ciekawa jestem co tam się zadzieje... jakoś dziwne te testy
A co to masz za testy? Ja zawsze z allegro kupuje najtańsze paskowe. Próbowałam i tymi z rossmannu i tymi z allegro i oba dobre ale po co przepłacać. Ale prócz robienia testów mierzyłam też temp, obserwowałam śluz i korzystałam z apki. Testy pokrywały mi się z temp. I śluzem, a apka źle jakoś liczyła ta owu. Także na apke patrzę z przymrużeniem oka choć korzystam z niej
 
A co to masz za testy? Ja zawsze z allegro kupuje najtańsze paskowe. Próbowałam i tymi z rossmannu i tymi z allegro i oba dobre ale po co przepłacać. Ale prócz robienia testów mierzyłam też temp, obserwowałam śluz i korzystałam z apki. Testy pokrywały mi się z temp. I śluzem, a apka źle jakoś liczyła ta owu. Także na apke patrzę z przymrużeniem oka choć korzystam z niej
mam facelle z Rossmana. Akurat zostały mi 3 z poprzedniego cyklu, który olałam, także stwierdziłam ze dokupie jeszcze jedna paczkę i będę mocno testować. Zdążyłam zrobić dwa testy i już ten „pik” w 11dc... będę mimo to jeszcze testować tak jak pisalas wczesniej i zobaczymy...
 
Ja też miałam takie podejście, że luty będzie dla mnie trudny (w lutym miało urodzić się nasze maleństwo), niepodziewanie - tydzień przed planowanym terminem porodu - okazało się, że jestem w ciąży :)
Boli i będzie boleć [emoji8]

Ja też rodziłabym w lipcu akurat tydzień po przyjaciółce i siostrzenicy męża. Ciężki ten lipiec mnie czeka. Mam nadzieję, że będę już wtedy w ciąży
 
A jak z nasieniem partnera ? Przebadane? Bo może na etapie podziału komórek coś się dzieje nie tak. A o in vitro myślałaś?
Partner wczoraj miał badania nasienia czekamy na wyniki. Dzisiaj natomiast wizyta u immunologa pobranie krwi do badań czy muszę brać zastrzyki z immunoglobuliny. Ceny straszne 1000€ pierwszy kolejne 500€. Encorton odradza, że niby szkodzi dziecku jakbym była w ciąży.
 
Ja miałam po poronieniu zalecenie acardu od starań, heparyna od owulacji i encorton (steryd) i zadziałało. Brałaś kiedyś acard i heparynę wcześniej niż od testu? Mój gin i immunolog mówi że od pozytywnego testu to czasem zbyt późno. W ciąży podobno homocysteina najlepiej 4-5. Ja bym zbijała (i zbijałam). Zakwas z buraków i TMG powder u mnie zadziałał w połączeniu z metyowanymi B. Polecam. Obecnie 16 tc homocysteina 4.5 Widziałam że już dziewczyny Ci podesłały test dna [emoji8] Ja biorę encorton 10 mg od chyba 6 tc . Obecnie 16 tc i zaczynam schodzi z dawki na 7.5. Miałam poziom komórek NK 32 % w tym 6 tygodniu. Później po 2 tygodniach encortonu 22 %. Później już nie miałam sprawdzać.
Mi Encorton odradzają niby szkodzi dziecku jakbym była w ciąży. Nie chcą mi go nawet przepisać. Tylko teraz gadanie o immunoglobulinach. Droga impreza, ale nic o tym niestety nie wiem. Podobno 50-60% skuteczności.
 
Partner wczoraj miał badania nasienia czekamy na wyniki. Dzisiaj natomiast wizyta u immunologa pobranie krwi do badań czy muszę brać zastrzyki z immunoglobuliny. Ceny straszne 1000€ pierwszy kolejne 500€. Encorton odradza, że niby szkodzi dziecku jakbym była w ciąży.
To trzymam kciuki za dobrze wyniki...no i znowu co lekarz to inaczej bo moja gin właśnie chce wprowadzić encorton ale muszę z nią pogadać czy lepsze to czy intralipid...bo u mnie nie ma komórek nk więc nie wiem czy w ogóle jest zasadność...
 
reklama
mam facelle z Rossmana. Akurat zostały mi 3 z poprzedniego cyklu, który olałam, także stwierdziłam ze dokupie jeszcze jedna paczkę i będę mocno testować. Zdążyłam zrobić dwa testy i już ten „pik” w 11dc... będę mimo to jeszcze testować tak jak pisalas wczesniej i zobaczymy...
Testuj i dawaj znać. Ja zakupiłam 50 sztuk na allegro za 28 zł 🙊🤣 starać planuje się w czerwcu ale w poprzednim cyklu przetestowałam czy działają i przez dwa dni miałam pozytyw a potem negatyw. Więc chyba działają 😁
 
Do góry