reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tak z Olimpu chelmferr 1x1 plus biorę actifolin0,8 :)
Ale jest kilka wersji chela ferr. Jak bierzesz tę z 400 mikrogramami kwasu foliowego, to razem z actifolinem bierzesz 800 mikrog. zwykłego kwasu i 400 metylofolianu. Oczywiście możesz utrzymać tę suplementację i po około 6 tygodniach sprawdzić wyniki. Ale warto wiedzieć, ile rzeczywiście czego bierzesz w suplementach, żeby ew. wprowadzić modyfikacje. Łatwo sie zapomina o składach w preparatach wielowotaminowych a dla niektórych osób, np. tych z polimorfizmem MTHFR, proporcja form kwasu foliowego 800:400 może być już niekorzystna.
 
reklama
@Paula919191 powiedz mi jeszcze czy Piatkowski ważył Ci dziecko? Bo mi na żadnej wizycie nie podał jeszcze wagi. Tylko dzięki prenatalnym u innych lekarzy wiedziałam ile dziecko na jakim etapie wazy 😐 on mi powiedział, ze nie ma zwyczaju ważyć i robic pomiarów, tylko sprawdza serce, szyjkę itd…
 
Chwilowo nie mam "swojego lekarza" bo babka do której chocilam ostatnie 4 lata nie zauważyła owulacji na USG a na plamienia przed @ dostałam tabletki antykoncepcyjne... W tej ciąży byłam u 4cGh różnych a teraz za tydzień idę do jeszcze innego - zobaczymy jakie będę miała wrażenia (klinika macierzyństwo w Krakowie) jak słabe to się do prof Hurasa zapisze i zobaczymy.
A do jakiego lekarza dokładnie się wybierasz? Ja byłam w macierzyństwie u dwóch ginekologów
 
Chwilowo nie mam "swojego lekarza" bo babka do której chocilam ostatnie 4 lata nie zauważyła owulacji na USG a na plamienia przed @ dostałam tabletki antykoncepcyjne... W tej ciąży byłam u 4cGh różnych a teraz za tydzień idę do jeszcze innego - zobaczymy jakie będę miała wrażenia (klinika macierzyństwo w Krakowie) jak słabe to się do prof Hurasa zapisze i zobaczymy.
Ja też w ciągu ostatniego miesiąca byłam u 3 ginekologów🙈 dopiero ostatni wziął mnie z wizyty do szpitala, zrobił zabieg i kazał do siebie przyjść na kontrole... Do tego co mi prowadził ciąże nie wrócę, bo jak było ok to był super a jak zaczęły się problemy to dramat...
 
@Paula919191 powiedz mi jeszcze czy Piatkowski ważył Ci dziecko? Bo mi na żadnej wizycie nie podał jeszcze wagi. Tylko dzięki prenatalnym u innych lekarzy wiedziałam ile dziecko na jakim etapie wazy 😐 on mi powiedział, ze nie ma zwyczaju ważyć i robic pomiarów, tylko sprawdza serce, szyjkę itd…
No niestety z mierzeniem u ważeniem u niego słabo właśnie to mnie zawsze wkurzalo, raz na nim wymuśsiłam wręcz że chce wiedzieć no to pomierzyl i zwazyl ale nie był zachwycony 🤣 ja pod koniec ciąży równomiernie chodziłam też do lekarki z luxmedu która robiła to na każdej wizycie stąd byłam na bierząco.
 
@Paula919191 powiedz mi jeszcze czy Piatkowski ważył Ci dziecko? Bo mi na żadnej wizycie nie podał jeszcze wagi. Tylko dzięki prenatalnym u innych lekarzy wiedziałam ile dziecko na jakim etapie wazy 😐 on mi powiedział, ze nie ma zwyczaju ważyć i robic pomiarów, tylko sprawdza serce, szyjkę itd…
Ciekawe jak taki lekarz stwierdza np. hipotrofię płodu, ewentualną makrosomię. Moja lekarka też nie mierzy, ale jak dopytuje to zawsze powie.
 
Dziewczyny a czy umiecie mi przeliczyć jaka beta powinna być w poniedziałek ( jutro ) 31.05 badanie mam o 8:20.
28.05 o 9:00 beta wynosiła 14,85 i testy jak wczoraj Wam wrzucałam były wyraźniejsze. Jaka musiałaby być jutro rano beta żeby przyrost wskazywał na to że może być jakaś nadzieja?
Są w necie takie że wpisujesz daty pobrań, ale musisz poszukać ;) każdy będzie dobry ;)

Ciekawe jak taki lekarz stwierdza np. hipotrofię płodu, ewentualną makrosomię. Moja lekarka też nie mierzy, ale jak dopytuje to zawsze powie.
No właśnie mnie też zdziwiło jak usłyszałam że jakiś lekarz nie mierzy dziecka.... skąd może wiedzieć że jest okej I czy dziecko odpowiednio, proporcjonalnie rośnie....
 
Są w necie takie że wpisujesz daty pobrań, ale musisz poszukać ;) każdy będzie dobry ;)


No właśnie mnie też zdziwiło jak usłyszałam że jakiś lekarz nie mierzy dziecka.... skąd może wiedzieć że jest okej I czy dziecko odpowiednio, proporcjonalnie rośnie....
No właśnie mnie też to zawsze dziwiło u niego zwłaszcza że poza tym to ten lekarz o którym pisze @mohaaa jest naprawdę dobry, ja dzieki niemu urodziłam zdrową córeczkę po dwóch poronieniach, @mohaaa jest już na końcówce bo jeszcze gorszym starcie. Ale to że nie robi pomiarów to wielki jego minus...No ale u mnie to nie zaważyło na tym żebym myślała o zmianie lekarza bo równolegle chodziłam jeszcze do jednej lekarki typowo wlasnie po to żeby wiedzieć ile dzidzia waży :)
 
No właśnie mnie też to zawsze dziwiło u niego zwłaszcza że poza tym to ten lekarz o którym pisze @mohaaa jest naprawdę dobry, ja dzieki niemu urodziłam zdrową córeczkę po dwóch poronieniach, @mohaaa jest już na końcówce bo jeszcze gorszym starcie. Ale to że nie robi pomiarów to wielki jego minus...No ale u mnie to nie zaważyło na tym żebym myślała o zmianie lekarza bo równolegle chodziłam jeszcze do jednej lekarki typowo wlasnie po to żeby wiedzieć ile dzidzia waży :)
Wiem ze @mohaaa na końcówce, bo razem będziemy czerwcowkami ;)
 
reklama
Do góry