reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

A jak długa miałaś przerwę między kolacja a cukrem na czczo? Bo jeśli przerwa jest za długa, to wtedy wywala cukier rano właśnie. Najlepiej zjeść coś małego przed spaniem, nawet kolo tej 22-23 i cukier.mierzyc nie później niż po 8h. Z krwi wychodzi zawsze troszkę inaczej niż z glukometru, ale nie pamiętam w którą stronę. Z krwi chyba ciut mniej, ale 102 to i tak za dużo.
Dluga przerwa była aż 12 h ponieważ dziś trochę pospałam i cukier zmierzyłam 9.30🤦
Ale dobrze wiedzieć, dziękuję za odpowiedź 😘 może jutro wyjdzie lepiej
 
reklama
Hej.
Kupiłam sobie glukometr żeby jednak trochę kontrolować ten cukier. Wczoraj godzinę po obiedzie miałam 106 ale dziś zmierzyłam na czczo i wynik to 102! Trochę się wystraszyłam. Czy myślicie że to glukometry są dokładne ?
Biorę z kolacją metformine 500
Na glukometry też trzeba brać poprawkę bo mogą zawyzac/zaniżać wynik. U mnie zawyzal
 
@Gondzi_a jak tam?
Krwawisz dalej?
Dziękuję że pytasz 😘 Nie krwawię już od tygodnia, także nawet w miarę szybko organizm się oczyścił. Jutro mam wizytę u swojego gina, żeby zobaczył czy wszystko dobrze, no i liczę na jakiś plan, co mamy dalej robić. Oprócz kariotypów, zbadam sobie na pewno kwas foliowy, B12 i homocysteine. Zastanawiam się jeszcze nad KIR.

Mamy wyniki badań genetycznych po poronieniu, wynik jest prawidłowy, niby powinnam się cieszyć ale z drugiej strony dalej nic nie wiemy. 😔
Mam nadzieję że jutrzejsza wizyta doda mi energii i siły bo na tą chwilę jestem w jakimś zawieszeniu.

A jak u Ciebie ? Kiedy testujesz? 🙂
 
No niestety z mierzeniem u ważeniem u niego słabo właśnie to mnie zawsze wkurzalo, raz na nim wymuśsiłam wręcz że chce wiedzieć no to pomierzyl i zwazyl ale nie był zachwycony 🤣 ja pod koniec ciąży równomiernie chodziłam też do lekarki z luxmedu która robiła to na każdej wizycie stąd byłam na bierząco.
Hahaah już sobie wyobrażam jego minę 😂😂 ja się na dziś umówiłam do luxmed właśnie, bo zwolniła się wizyta do lekarza z super opiniami i czekam właśnie od godziny pod gabinetem :D opóźnienie jest około 2h 🤯 babki czekające powiedziały, ze u niego to norma, bo on bardzo dokładny. Wkurza mnie to, ze płace dr P. 200 zł za wizytę a on mi dziecka nie zmierzy i nie zważy i muszę się tłuc przez całe trojmiasto żeby do luxmed pojechać…
No właśnie mnie też to zawsze dziwiło u niego zwłaszcza że poza tym to ten lekarz o którym pisze @mohaaa jest naprawdę dobry, ja dzieki niemu urodziłam zdrową córeczkę po dwóch poronieniach, @mohaaa jest już na końcówce bo jeszcze gorszym starcie. Ale to że nie robi pomiarów to wielki jego minus...No ale u mnie to nie zaważyło na tym żebym myślała o zmianie lekarza bo równolegle chodziłam jeszcze do jednej lekarki typowo wlasnie po to żeby wiedzieć ile dzidzia waży :)
Ja Ci powiem, ze chyba w kolejnej ciąży bym chodziła do kogoś innego. Ostatnio to z mężem rozkminialismy i mega nas wkurza to jego podejście. On jest super do starań, sam mi powiedział, ze ta jego sonda dopochwowa jest super dokładna i w nią zainwestował żeby widzieć np. polipy, a ta brzuszna już niekoniecznie. No i ja liczyłam na to, ze jak już będę w szczęśliwej ciąży to po każdej wizycie będę wychodziła z gabinetu pełna wiedzy i informacji o dziecku, a niestety tak nie jest. Nawet zdjęć mi nie daje od dawna.
Wiem ze @mohaaa na końcówce, bo razem będziemy czerwcowkami ;)
Mój mąż twiedzi, ze się załapie na maj cały czas 😂😂😂
 
Śmieszna sprawa, w piątek jeszcze krwawilam baaardzo mocno, w sobotę też, w niedzielę po nocy tylko lekkie plamienie. W tej chwili już czysto 🤨 nie narzekam, żeby nie było, ale się zdziwiłam 😂 dzisiaj minęły 2 tygodnie. Już nie płaczę, wzięłam się za robotę, napisałam 20 stron pracy w weekend. Dzisiaj będę przesadzać kwiatki, jutro idę do pracy. Lekarka powiedziała w piątek, że po skończonym krwawieniu mam zbadać betę i spokojnie się starać, że nie widzi przeciwwskazań. Chyba młodzi lekarze mają zupełnie inne podejście. Byłam zaraz po poronieniu u starego profesora i chciał wcisnąć mi Yasminelle na miesiac, dobrze że poczytałam forum i zdecydowałam się nie brać. Dziękuję kobietki ♥️
Co do żelaza, nie znam się kompletnie - czy jeśli mam spoko morfologię, to świadczy to o dobrym poziomie żelaza? Czy trzeba konkretnie zbadać żelazo? 🤔
Zbadaj dodatkowo żelazo, choć jak w morfologii ogólnej jest ok to chyba tu też będzie dobrze.
Mi też mówili że urodzę 3500g a córka ważyła tylko 2850g🤦 (niektórzy lekarze pracują w szpitalu chyba za karę😅) ale to żaden argument żeby nie mierzyć dziecka. Siostra miała cc w 37tc bo malec już nie rósł, wód dużo, urodził się nie niecałe 2500, i był baaaardzo chudy. Przy podejrzeniu hipotrofii sprawdza się też chociażby przepływy, więc sam pomiar USG to nie wszystko, ale to jednak jakiś punkt odniesienia 🤷
Tak koniecznie sprawdza się przepływy. U mnie w pierwszej ciąży Pod koniec stwierdzili że mała nie rosnie, potem że za mało przybiera na wadze, przepływy były ok, ktg też. Mimo wszystko zrobili cesarkę za jakiś czas i okazało się że jednak USG pomyliło się o prawie kg ale podejrzewam że jakby przepływy wyszły źle to cesarka natychmiast bo mogłoby dojść do niedotlenienia. Także ważne jest to żeby robić pomiary dziecka ale i też te przepływy
 
Dziękuję że pytasz 😘 Nie krwawię już od tygodnia, także nawet w miarę szybko organizm się oczyścił. Jutro mam wizytę u swojego gina, żeby zobaczył czy wszystko dobrze, no i liczę na jakiś plan, co mamy dalej robić. Oprócz kariotypów, zbadam sobie na pewno kwas foliowy, B12 i homocysteine. Zastanawiam się jeszcze nad KIR.

Mamy wyniki badań genetycznych po poronieniu, wynik jest prawidłowy, niby powinnam się cieszyć ale z drugiej strony dalej nic nie wiemy. 😔
Mam nadzieję że jutrzejsza wizyta doda mi energii i siły bo na tą chwilę jestem w jakimś zawieszeniu.

A jak u Ciebie ? Kiedy testujesz? 🙂
Może 13 czerwca 😎
 
@go
Jasne. Moja Pani doktor stwierdziła że raczej doszło u mnie w piątek do wczesnego poronienia. Beta 14,85 testy pozytywne a przyszłam z wielkim krwawieniem do niej na usg. Za wcześnie żeby na usg coś było więc podejrzewa poronienie. Muszę w pon iść na betę i jeszcze sprawdzić potem czy rośnie. Mówi że przy poronieniu przy takiej becie co miałam w piątek do poniedziałku testy powinny już wychodzić ujemne przy takim krwawieniu ale że trzeba sprawdzić bete bo jak rośnie to może być pozamaciczna...
Jak tam kochana?
Betę zrobiłaś?
 
reklama
@go
Jak tam kochana?
Betę zrobiłaś?
Tak już chyba z 15 razy odświeżałam ale wyników nadal nie ma 🤦‍♀️ Jestem w drodze do kliniki żeby z nimi omówić co i jak bo tam jeszcze nikt nie wie co się dzieje... w sumie pewnie na wizycie i tak nic mi nie powiedzą bo nie sądzie żeby na USG coś więcej mogli powiedzieć niż w piątek wieczorem. A wyników bety jak nie ma tak pewnie do czasu wizyty o 13:20 nie będzie coś czuję.
 
Do góry