reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Myślę, że daje. Niestety nie mam trabofilie więc tu trudno mi się wypowiedzieć. Mam aps. I owszem miałam objawy przed ciążą, ale lekarze bagatelizowali jak mówiłam. To nie były typowe objawy. Poza tym mam obciążony wywiad rodzinny. Sama też mam żylaki i problemy już bez ciąży.
Ja tez miałam problem z żylakami już od 18rz i dwa zabiegi za sobą - muszę koniecznie to tez zbadać. Nie mieszkam co prawda w Polsce, mam nadzieję, ze skierowanie na takie badania dostanę, bo tu nawet cukru ani tarczycy nie miałam badanych w tej ciazy :/
 
reklama
Ja tez miałam problem z żylakami już od 18rz i dwa zabiegi za sobą - muszę koniecznie to tez zbadać. Nie mieszkam co prawda w Polsce, mam nadzieję, ze skierowanie na takie badania dostanę, bo tu nawet cukru ani tarczycy nie miałam badanych w tej ciazy :/
Rowniez nie mieszkam w Pl, poronilam w 12tyg. Dzien przed bylam w szpitalu z krwawieniem.i zbyli mnie "czasem tak bywa" i odesłali do domu, nastepnego dnia wielki szok gdy wróciłam w strasznym stanie i jednak poroniłam. Tutaj nie ma żadnych badan aż do 3 poronienia, wszystko na własną ręke, prywatnie.

My w końcu po 4 miesiącach zaczynamy starania. Stawiam na pozytywne myślenie 💙
 
Rowniez nie mieszkam w Pl, poronilam w 12tyg. Dzien przed bylam w szpitalu z krwawieniem.i zbyli mnie "czasem tak bywa" i odesłali do domu, nastepnego dnia wielki szok gdy wróciłam w strasznym stanie i jednak poroniłam. Tutaj nie ma żadnych badan aż do 3 poronienia, wszystko na własną ręke, prywatnie.

My w końcu po 4 miesiącach zaczynamy starania. Stawiam na pozytywne myślenie 💙
U mnie, z tego co widzę, tez po 3 poronieniu dopiero zajmują się znalezieniem przyczyny, nie zleca mi nawet badania w kierunki trombofili czy zespołu antyfosfolipidowego i wg mnie to jest naprawdę dziwne i niezrozumiałe. Wiem, ze NFZ robi podobnie, ale w moim kraju opieka jest w PEŁNI prywatna i dalej nie mogę iść i zażądać badań - szok. W takich chwilach chrzanie to zachodnie podejście „na luzie” i wolałabym mieć wolną rękę i przejąć się, kiedy jest na to czas. Tez myśle o staraniach po ok 3 miesiącach od zabiegu, chciałabym mieć to wszystko już za sobą i trzymam mocno kciuki za Ciebie!
 
U mnie, z tego co widzę, tez po 3 poronieniu dopiero zajmują się znalezieniem przyczyny, nie zleca mi nawet badania w kierunki trombofili czy zespołu antyfosfolipidowego i wg mnie to jest naprawdę dziwne i niezrozumiałe. Wiem, ze NFZ robi podobnie, ale w moim kraju opieka jest w PEŁNI prywatna i dalej nie mogę iść i zażądać badań - szok. W takich chwilach chrzanie to zachodnie podejście „na luzie” i wolałabym mieć wolną rękę i przejąć się, kiedy jest na to czas. Tez myśle o staraniach po ok 3 miesiącach od zabiegu, chciałabym mieć to wszystko już za sobą i trzymam mocno kciuki za Ciebie!
Dokładnie tutaj bardziej pilnuja jak 3x poronisz, a tak szukaj prywatnie bo ich nie bardzo to interesuje. Gdyby nie to ze bylam juz w 12tyg tez nie przejeli by sie tym i kazali przetrwac to w domu ale ciaza w Uk jest uznawana od 12tyg wiec szpital, pogrzeb miałam "zapewniony.".kolezance w 9tyg kazali przetrwac samej w domu, w łazience..boli to podejscie strasznie.

Dziekuje Kochana 💙 dzis mam akurat słabszy dzień bo mijają równo 4 miesiące od starty
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny wróciłam wczoraj do domu. I czułam się jakbym miała dostać okresu. No i zaczęłam krwawić wczoraj. Dzisiaj nadal też ale ze skrzepami trochę. Tak jakby okres ale delikatnie mocniejszy. Nie wiem co myśleć. Sporo krwi mi brakuje po szpitalu a teraz znowu to. Myślicie że poczekać jeszcze trochę w domu i że to normalne? W szpitalu nie miałam krwawienia.
Jak sie czujesz?
 
Jak sie czujesz?
Hej dzięki że pytasz. No z każdym dniem coraz lepiej. Krwawienie już coraz mniejsze więc traktuje że dziś 3 dc. W czwartek mam zdjęcie szwów no i myślę kiedy iść do kliniki. Czy na koniec l4 czyli na początku lipca czy za tydzień. Ciekawa jestem jaki mają na mnie plan. Wiem że i tak cykl na pewno ten pierwszy będzie do odczekania i ten drugi możliwe że też ale nie wiem jakby to było jeśli decydowalibyśmy się na in vitro bo wiem że musiałabym mieć w tej wydłużonej procedurze raczej jak już 🤷‍♀️ Może chociaż w tych straconych cyklach jakieś badania czy formalności już bym pozałatwiała.
Przez te przejścia chyba już będę musiała iść w tą stronę.
 
Hej dziewczyny, mam pytanko. Czy któraś z Was po poronieniu przestałamiec objawy miesiączki? Zazwyczaj w połowie cyklu bolały mnie piesi. Czułam jajniki a teraz zleciał drugi cykl i nic. Lekkie opóźnienie krwawienia i właściwie zaskoczenie, bo nic nie bolało. W trakcie pierwszej miesiączki po również zero dolegliwości. Czekam jeszcze jeden cykli i będziemy starać się dalej, ale wszystko takie dziwne, że nie wiem czy jakichś badań nie zrobić 🙄
 
Hej dziewczyny, mam pytanko. Czy któraś z Was po poronieniu przestałamiec objawy miesiączki? Zazwyczaj w połowie cyklu bolały mnie piesi. Czułam jajniki a teraz zleciał drugi cykl i nic. Lekkie opóźnienie krwawienia i właściwie zaskoczenie, bo nic nie bolało. W trakcie pierwszej miesiączki po również zero dolegliwości. Czekam jeszcze jeden cykli i będziemy starać się dalej, ale wszystko takie dziwne, że nie wiem czy jakichś badań nie zrobić 🙄
U mnie po poronieniu każdy cykl był inny
 
Hej dziewczyny, mam pytanko. Czy któraś z Was po poronieniu przestałamiec objawy miesiączki? Zazwyczaj w połowie cyklu bolały mnie piesi. Czułam jajniki a teraz zleciał drugi cykl i nic. Lekkie opóźnienie krwawienia i właściwie zaskoczenie, bo nic nie bolało. W trakcie pierwszej miesiączki po również zero dolegliwości. Czekam jeszcze jeden cykli i będziemy starać się dalej, ale wszystko takie dziwne, że nie wiem czy jakichś badań nie zrobić 🙄
U mnie po poronieniu też jest inaczej. 2 pierwsze cykle zupełnie nic nie czułam, obecny cykl czułam kłucie jajnika, ba nawet obu ale zero bólu piersi i innych dolegliwości. Ale po pierwszej ciąży też miałam mniej bolesne okresy i mniej dolegliwości i wszystko było ok.
 
reklama
U mnie po poronieniu też jest inaczej. 2 pierwsze cykle zupełnie nic nie czułam, obecny cykl czułam kłucie jajnika, ba nawet obu ale zero bólu piersi i innych dolegliwości. Ale po pierwszej ciąży też miałam mniej bolesne okresy i mniej dolegliwości i wszystko było ok.
dobrze wiedzieć. Ja jeszcze jeden cykl i dopiero mam przyzwolenie na staranie. Doczekać się nie mogę i nie wiem czy nie zacząć wczesnoej, ehh ❤️
 
Do góry