reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
553FF841-0588-4363-9780-5B2D4B5126DF.jpeg
Dzisiaj powinna przyjść miesiączka a zamiast tego ustało plamienie... Mąż mówi ze mam przewidzenia.
 
Dajesz nadzieję! Ja schudłam 10kg, biorę metaforminę i liczę na to ze teraz się uda. Tylko to moje AMH mnie martwi, no ale chyba w 3 miesiace az tak drastycznie nie spadło nie? (W ostatnią ciaze zaszlam w kwietniu, wynik amh mam z lipca - 0,26...).
Ja AMH nie badałam, więc się nie wypowiem. A co do - 15kg to poroniłam pod koniec lutego, w marcu dowiedziałam się o IO. Dostałam metforminę, umiarkowany ruch (spacer lub kije) i dieta z niskim IG i ŁG tak na 90% bo nie mogłam znaleźć w okolicy dobrego chleba dla siebie, więc jadłam po prostu pełnoziarnisty albo żytni 😛 w dniu spodziewanej miesiączki w czerwcu poszłam od razu na betę i już wynosiła ponad 200 ❤️ wierzę, że i Tobie się uda 😊
 
reklama
A ja mam mały mętlik w głowie.. wcześniej gin powiedziała,że nie potrzebne zgłosiłam się do szpitala,że jej pacjentki w ciągu 7 dni samoistnie poraniaja. I że przez to,że poszłam do szpitala i miałam zabieg to narażam siebie na kolejną ciążę z poronieniem,bo lekarze mogli coś uszkodzić i sam fakt,że zabieg.. Z kolei wczoraj endokrynolog się pytał ile lekarz kazał odczekać do następnych starań,odpowiedziałam,że po pierwszej miesiączce już można. Na co ten się zdziwił i powiedział,że kiedyś kazali odczekać pół roku. Po tym wszystkim zaczynam się bać,że jeśli zacznę starac się po pierwszej miesiączce to faktycznie może być powtórka z rozrywki..
Więc, tak. Nawet jak odczekasz magiczne pół roku, ba! Nawet rok, to może być powtórka z rozrywki.
Zwyczajnie musisz być gotowa na wszystko. Czy endokrynolog uzasadnił czymś czekanie? Nieprawidłowy poziom hormonów, albo konieczność brania leków niedozwolonych w ciąży? Cokolwiek?
Moja gin po poronieniu kazała czekać 3 m-ce, niczym tego nie uzasadniła, tylko że "tak trzeba". Lekarz który robił mi zabieg "antykoncepcja minimum pół roku!" Też nie chciał że mną rozmawiać. Przeczytałam różne opracowania na ten temat, prześledziłam fora i inne grupy... szczerze, nie znam przyczyny swojego poronienia, wyniki miałam w normie, lekarze mówili że to się zdarza itd. Poczekałam do pierwszego okresu. Zaszłam w ciaze w czwartym cyklu, obecnie 27tc.
Ale byłam w pełni zdecydowana, dla mnie czekanie bez wyraźnej medycznej przyczyny było bez sensu. Sama musisz zdecydować. Jeśli jesteś zdrowa, to sama zadecyduj kiedy się starać biorąc konsekwencje na siebie.
 
Do góry