reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Po zabiegu dostałaś L4 ciążowe? 🧐
Ja miałam do 13.01 ciążowe, poroniłam 28.12 i wtedy byłam w szpitalu. Przy wypisie pytam się lekarza czy muszę zmienić zwolnienie to powiedział, że nie bo to związane z ciąża. Ale moja księgowa to wylapala i miałam iść żeby mi zmienił zwolnienie ale poszłam na macierzyński od 28.12
 
reklama
Kurczę, jakoś tak dziwne. Ja po pierwszym zabiegu dostałam na dwa tygodnie zwolnienie ciążowe, po drugim tak samo i nikt nie miał żadnych obiekcji a pracuje w budżetówce... Ale strasznie współczuje szefostwa, karma wróci.
Tak bo to się podciąga pod powikłania ciążowe i ciążowe L4 jest ok. Tak mi mówiła moja kadrowa bo takie miałam po pierwszej stracie - miałam tak jak Ty @Sokzzuka L4 od ginekologa przed pójściem do szpitala na 2 tygodnie wystawione. Specjalnie dzwoniłam do kadr w tej sprawie bo się bałam, że ktoś będzie miał z tym problem.
 
Byłam na ciążowym, ale się dowiedzieli ze poroniłam i jestem na zwykłym. Koleżanka słyszała, że szefowa powiedziała że nie chce żebym już wracała. Chyba mysla że kontrola przyjdzie i będą kazać wrócić do pracy, a wtedy mogą mnie zwolnić, poza tym już przyjęli nowa dziewczynę.
Masakra, jakie podejście :( a kiedy miałaś wracać do pracy? 10.09?
 
Jeżeli beta obecnie wynosi 100, to chyba niemożliwe byś miała owulację. Nie wiem jak to działa, ale podobno owulacja się pojawia kiedy beta spadnie do zera. Ja bym poczekała do pierwszej miesiączki, żeby się upewnić, że organizm powrócił do normy. Sama poroniłam 4.08 samoistnie, beta kilka dni temu jeszcze wynosiła 12. Czekam do miesiączki, chociaż na początku tego tygodnia bolały mnie jajniki jak na owu.
 
A wracasz? Myślałaś już o tym?
nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Ja nigdy złego słowa na nich nie powiedziałam. W październiku miną 3 lata jak tam pracuje. Nawet jak zaczęliśmy starania to powiedziałam, że się staramy, żeby w razie jak będę będę się czuć że mogę iść na l4. A dniu kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży, miałam wolne, bi to był dzień przed lotem do Turcji. Dziewczyny w pracy gadały że ja już nie zajde w ciążę, bo we wrześniu 2022 mam ślub kościelny, a ja wróciłam z urlopu i po potwierdzeniu ciąży u lekarza poinformowałam pracodawcę że jestem w ciąży, zapytana o l4 powiedziałam, że jak będę się źle czuć to pójdę. Do pracy po urlopie na kilka dni wróciłam, bo przy tak długim siedzeniu bolal mnie brzuch i biodra. Po wizycie lekarz kazał lecieć, ja prawie całą ciążę (która było dane nam się cieszyc), były bóle, mdłości, senność, nie mogłam się skoncentrować na niczym
 
nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Ja nigdy złego słowa na nich nie powiedziałam. W październiku miną 3 lata jak tam pracuje. Nawet jak zaczęliśmy starania to powiedziałam, że się staramy, żeby w razie jak będę będę się czuć że mogę iść na l4. A dniu kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży, miałam wolne, bi to był dzień przed lotem do Turcji. Dziewczyny w pracy gadały że ja już nie zajde w ciążę, bo we wrześniu 2022 mam ślub kościelny, a ja wróciłam z urlopu i po potwierdzeniu ciąży u lekarza poinformowałam pracodawcę że jestem w ciąży, zapytana o l4 powiedziałam, że jak będę się źle czuć to pójdę. Do pracy po urlopie na kilka dni wróciłam, bo przy tak długim siedzeniu bolal mnie brzuch i biodra. Po wizycie lekarz kazał lecieć, ja prawie całą ciążę (która było dane nam się cieszyc), były bóle, mdłości, senność, nie mogłam się skoncentrować na niczym
Straszne dupki 🤬🤬 a masz jakąś inna możliwość, jakaś pracę na oku?
 
nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Ja nigdy złego słowa na nich nie powiedziałam. W październiku miną 3 lata jak tam pracuje. Nawet jak zaczęliśmy starania to powiedziałam, że się staramy, żeby w razie jak będę będę się czuć że mogę iść na l4. A dniu kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży, miałam wolne, bi to był dzień przed lotem do Turcji. Dziewczyny w pracy gadały że ja już nie zajde w ciążę, bo we wrześniu 2022 mam ślub kościelny, a ja wróciłam z urlopu i po potwierdzeniu ciąży u lekarza poinformowałam pracodawcę że jestem w ciąży, zapytana o l4 powiedziałam, że jak będę się źle czuć to pójdę. Do pracy po urlopie na kilka dni wróciłam, bo przy tak długim siedzeniu bolal mnie brzuch i biodra. Po wizycie lekarz kazał lecieć, ja prawie całą ciążę (która było dane nam się cieszyc), były bóle, mdłości, senność, nie mogłam się skoncentrować na niczym
A długo pracowałaś w tej firmie?
 
reklama
Jeżeli wybierasz sushi w ciąży bez surowego mięsa to oczywiście że możesz ja np. Tatara zastąpiłam tatarem Vege z fasoli czerwonej i bez jajka. Można się obejść przez te kilka miesięcy bez niektórych produktów które nie muszą ale mogą zaszkodzić. Po co ryzykować a potem płakać?
Link do: Sushi w ciąży - Lupiko
Opisane jest to dokładniej tutaj
 
Ostatnia edycja:
Do góry