reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dzięki kochana. W ogóle bym nie była świadoma niczego gdyby nie wy wszystkie. Czyli mówisz że sama. Wit. B12 sobie kupić i metylowany kwas? Bo teraz biorę zwykły folik bo gin kazał brać podwojna dawkę kwasu foliowego i biorę B12 forte z olimpu i tam też jest kwas foliowy. Nie nie miałam ciaz biochemicznych. Pierwsza ciąża zakończona sukcesem, druga porów w 5 miesiącu przez stan zapalny i teraz strata bliźniaków w 11 tyg.

Homocysteine też masz ładna więc moim zdaniem wystarczy kwas metylowany jest uznawany za lepiej przyswajalny i metylowana B12. Nie kombinowalabym z modulatorem homocysteiny. Ewentualnie mi ten poniżej że zdjęcia ładnie zbił bo ma tmg i popijanie zakwasu z buraka. (On ma już metylowany kwas i B12).
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-11-18-06-44-01-537_pl.allegro.jpg
    Screenshot_2021-11-18-06-44-01-537_pl.allegro.jpg
    174,7 KB · Wyświetleń: 23
reklama
Dziewczyny wrzucam wynik badania na trombofilie. I proszę o pomoc bo nie powiem ale zaczęłam panikować bo męża poniosło 2 dni temu a ja mam dni płodne akurat. Przypomnę tylko że zespol antyfosfolipidowy wykluczony mam. Homocysteina 8,2. I trochę wydłużony mialam czas krzepnięcia.
Co teraz ? Co brać ? Do gina z wynikami ?
Tak jak dziewczyny już pisały, różne są zalecenia. Jedni lekarze zalecają acard lub heparynę a inni nic. Mi gin kazał brać i to i to.
 
Homocysteine też masz ładna więc moim zdaniem wystarczy kwas metylowany jest uznawany za lepiej przyswajalny i metylowana B12. Nie kombinowalabym z modulatorem homocysteiny. Ewentualnie mi ten poniżej że zdjęcia ładnie zbił bo ma tmg i popijanie zakwasu z buraka. (On ma już metylowany kwas i B12).
Tak, ja też go biorę i jest skuteczny :)
 
@marsi89 ale Ty nie masz trombofilii :) masz nieprawidłowości w tych trzech genach ale to nie trombofilia.
Ok 😁
Homocysteine też masz ładna więc moim zdaniem wystarczy kwas metylowany jest uznawany za lepiej przyswajalny i metylowana B12. Nie kombinowalabym z modulatorem homocysteiny. Ewentualnie mi ten poniżej że zdjęcia ładnie zbił bo ma tmg i popijanie zakwasu z buraka. (On ma już metylowany kwas i B12).
Ok to już sobie to zakupie bo akurat kończy mi się ten z olimpu. Zakwasu z buraka ni przełknę, próbowałam i potem cały dzień chodzę z mdłościami 🤭
Tak jak dziewczyny już pisały, różne są zalecenia. Jedni lekarze zalecają acard lub heparynę a inni nic. Mi gin kazał brać i to i to.
Brałaś od pozytywnego testu ? A heparyna to te zastrzyki w brzuch tak?
Pamiętam że mi gin chciał zapisać w pierwszej poronionej ciąży tak zapobiegawczo acard od 16 ty. Ale nie wiem dlaczego
 
Ok 😁

Ok to już sobie to zakupie bo akurat kończy mi się ten z olimpu. Zakwasu z buraka ni przełknę, próbowałam i potem cały dzień chodzę z mdłościami 🤭

Brałaś od pozytywnego testu ? A heparyna to te zastrzyki w brzuch tak?
Pamiętam że mi gin chciał zapisać w pierwszej poronionej ciąży tak zapobiegawczo acard od 16 ty. Ale nie wiem dlaczego
Tak, heparyna to zastrzyki. Brałam już od owulacji a acard od pozytywnego testu.
 
@marsi89 Nie panikuj, tylko wreszcie daj sobie spokój z łykaniem tego zwykłego kwasu foliowego, tylko przejdź na mix albo na sam metyl. Ciekawe czy Twój ginekolog tez Ci to powie, czy nadal będzie się upierał przy foliku. Jeśli możesz być teraz w ciąży, to nie włączaj jakiejś bomby witaminowej typu modulator homocysteiny.
 
Ok 😁

Ok to już sobie to zakupie bo akurat kończy mi się ten z olimpu. Zakwasu z buraka ni przełknę, próbowałam i potem cały dzień chodzę z mdłościami 🤭

Brałaś od pozytywnego testu ? A heparyna to te zastrzyki w brzuch tak?
Pamiętam że mi gin chciał zapisać w pierwszej poronionej ciąży tak zapobiegawczo acard od 16 ty. Ale nie wiem dlaczego
Różne jest podejście lekarzy, ale często w przypadku hipotrofii, gorszych przepływów itp w kolejnej ciazy lekarze podaje wspomagacze typu acard czy heparyna. Może tak było właśnie u Ciebie.
 
@marsi89 Nie panikuj, tylko wreszcie daj sobie spokój z łykaniem tego zwykłego kwasu foliowego, tylko przejdź na mix albo na sam metyl. Ciekawe czy Twój ginekolog tez Ci to powie, czy nadal będzie się upierał przy foliku. Jeśli możesz być teraz w ciąży, to nie włączaj jakiejś bomby witaminowej typu modulator homocysteiny.
No też jestem ciekawa co on na to powie. Jak zobaczył ta homocysteine na poziome 8 powiedział że nie ma źle i że to nie miało wpływu na poronienie i mam nie kombinować żeby też nie przekombinowac. Ale powiedział żeby oprócz tego B12 forte complex brać dodatkowy kwas foliowy czyli zwiększona dawkę. Akurat na kilka dni jeszcze mam tych witamin, a w poniedziałek pójdę do niego i zobaczymy co powie. W sumie niezależnie co powie będę brać zmentylowana formę.
Czyli jeszcze raz musiałabym brać zmentylowana Wit. B12 i zmetylownay kwas foliowy tak? W ciąży tak samo bym to brała tak? Jakas konkretną firmę polecacie ?
Carry88 poleciła allines, też słyszałam o nich dużo pozytywnych opinii.
Różne jest podejście lekarzy, ale często w przypadku hipotrofii, gorszych przepływów itp w kolejnej ciazy lekarze podaje wspomagacze typu acard czy heparyna. Może tak było właśnie u Ciebie.
Wiesz u mnie było podejrzenie hipotrofii, przepływy były idealne
 
Dziewczyny wrzucam wynik badania na trombofilie. I proszę o pomoc bo nie powiem ale zaczęłam panikować bo męża poniosło 2 dni temu a ja mam dni płodne akurat. Przypomnę tylko że zespol antyfosfolipidowy wykluczony mam. Homocysteina 8,2. I trochę wydłużony mialam czas krzepnięcia.
Co teraz ? Co brać ? Do gina z wynikami ?
Na pewnie kwas foliowy metylowany, ja biorę acard 75 cały cykl czasem przerywam na okres. I od pozytywnego dostałam heparynę. Oprocz tego co ty masz mi jeszcze w jakiś innych badaniach wyszły problemy z zakrzepami więc jestem z siebie dumna że tak uparcie sama się badałam a potem wymyśliłam badanie u genetyka
 
reklama
Czy nadal brałaś metforminę w ciąży czy odstawiłaś? I jakie dawki brałaś przed a jakie teraz (jeśli bierzesz)?
Brałam 1500xr wieczorem. Już nie biorę, w sumie mogłam odstawiac wolniej ale lekarz powiedział że to nie ma sensu i odstawiłam całkowicie do 9tc. Obecnie insulina 4j wieczorem i wystarcza.
 
Do góry