reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja się nie boję. Nie chcę żeby żywe dzieci spędzały święta bez mamy
Hej co u ciebie?
Wlasnie też myślę, że to w tym momencie nie ma sensu. Biorę progesteron besins, actifolin, od wczoraj acard. Wskaźniki krzepnięcia mam zrobione, ale kazał powtórzyć przed wizytą, tj. 4 stycznia. Wrzucę później zdjęcie swoich badań. No właśnie przepływów nie widać. Czyli już pozamiatane?
Tarczki zarodkowe wg niego to te trzy warstewki komórek, z których wyrośnie zarodek. Tak to zrozumiałam.
To musi mieć bardzo dobry sprzęt żeby to stwierdził bez zająknięcia
 
reklama
Nie, lekarka genetyk nie mówiła z jakiej firmy czy jakie tylko że przy mutacjach powinny być metylowe bo są przez nas lepiej przyswajalne (a wręcz zwykly kwas toksyczny). Co do compex to tak jak 2w1 niby działa ale lepiej osobno ;)
Tak, troche przeszlam ale pamiętam jak mi lekarz powiedział, że lepiej poronic na samym początku niż żeby coś złego działo się pozniej. Wiem że każda strata boli. Moje były do 10tc i późniejszej sobie nie wyobrażam. Teraz musze leżeć zaszyta żeby donosić, poprzednio tez i na dodatek syn miał ryzyko ZD 1:35. Tyle mysli przeszlo mi przez głowę łącznie z tym co na początku powiedział lekarz.. wtedy dałabym mu w twarz.. teraz wiem, ze troche mial racji...
Napisz jeszcze proszę o encortonie, brałaś w każdej ciąży? I kto Ci go przepisał?
 
Hej,
Nie pojechałam wczoraj. Bardzo chciałam spędzić ten ostatni wieczór z dziećmi. Teraz jestem już w szpitalu i czekam. Oczywiście dziwnie się czeka na przyjęcie z ciężarnymi
Takie same odczucia mialam, jak w listopadzie mnie przyjmowali do szpitala. Niby w takiej sytuacji przyjmują u mnie w szpitalu na endokrynologie ginekologiczna, ale samo przyjęcie to godzinka w poczekalni z dziewczynami np do cesarki. Bez sensu.
Trzymaj się i dawaj znać!
 
@Porannelatte Bierz zatem ten acard. Z Jeśli jestes w stanie wydać pieniądze na pakiet na trombofilie (TestDNA ale też ostatnio widziałam przez internet zbliżona cenę w diagnostyce), to możesz zrobić, żeby mieć czyste sumienie względem zaleceń lekarza. Ale samo mthfr to serio strata kasy, ono Ci i tak nic nie powie bez badania homocysteiny i witamin. A jak są zle poziomy homocysteiny albo witamin, to wiedza o mthfr też nic nie daje, i tak trzeba kombinować z suplementami metodą prób i bledow. Generalnie finansowo bym się raczej skupiła na tym, żeby zrobić badanie genetyczne zarodka, gdyby to jednak było poronienie. Ale może nie jest, może się pokaże dzidziuś z tętnieniem serca - tego Co życzę!
 
Dziewczyny wiem, że zadam teraz najgłupsze pytanie w życiu. Jestem po usg i prawdopodobnie to ciąża pozamaciczna. Dostałam skierowanie do szpitala. Nic mnie nie boli. Cały czas tylko plamie. Czy ja musze juz dzisiaj iść do tego szpitala?
Czy mogę poczekać do soboty jeżeli nie będzie mnie nic boleć?
Idź do szpitala, jajowod przy cp może pęknąć w każdej chwili, ważne jest szybkie potwierdzenie i usunięcie ciąży wtedy jest szansa na uratowanie jajowodu.
 
Oooo! Super wiadomość ❤ mi dwoch juz powiedziało, ze 6 mcy...z tym, ze pierwszy " nie wczesniej niz pol roku", a drugi, ze ksiazkowa wiedza mowi pol roku ale opowiadał, ze to srednia i mam dac sobie tyle czasu ile czuje, ze potrzebuje.
...Już sie balam, ze oszalalam z tymi 3mcami 😁
Kiedyś się czekało ponoć pół roku, teraz już nikt tego nie praktykuje. Mi o pół roku powiedział lekarz w szpitalu, ale bardzo wiekowy lekarz. Mój powiedział odczekać 3 miesiace, inni lekarze w szpitalu mieli takie samo zdanie jak mój. Też mało kto zajdzie w pierwszym cyklu tak? Daj boże, ale no przeważnie nie zaskoczy za pierwszym razem ja zaszłam w 6 cyklu po poronieniu czyli w 3 cyklu starań. Także działać.
Hej,
Nie pojechałam wczoraj. Bardzo chciałam spędzić ten ostatni wieczór z dziećmi. Teraz jestem już w szpitalu i czekam. Oczywiście dziwnie się czeka na przyjęcie z ciężarnymi
Trzymaj się kochana. Przykre jest to że trzeba być wśród tych ciężarnych ale raczej nie kładą na salę z ciężarnymi tylko albo sama albo z osobami w takiej samej sytuacji.
Dawaj nam tu znać jak sytuacja się rozwija
 
reklama
Bezsensu badanie na mutacje na tym etapie, mam nadzieję że on się myli i będzie wszystko ok.
Kiedy kolejna wizyta?

Hej co u ciebie?

To musi mieć bardzo dobry sprzęt żeby to stwierdził bez zająknięcia
4 stycznia. Właśnie krucho u mnie z kasą, wizyta co dwa tygodnie 400zl też nadwyręża moje możliwości (mam w styczniu duży konieczny wydatek), ale tak się cieszyłam, że trafiłam do dobrego lekarza. Ja już nie wiem, do kogo iść na USG. Nie umiem ocenić, kto ma lepszy sprzęt, taka prawda.
 
Do góry