reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Spróbuj zapisać się do akademii płodności. Wydaje mi się, że dostawało się od dziewczyn jadłospis na tydzień. One generalnie bardzo dużo wiedzy przemycają na swoim kanale.

Tak, z newsletter'a od razu za zapisanie. I potem czasem też coś przysyłają. A to jakieś zimowe herbatki, a to coś na święta było. Dla mnie co prawda średnio przydatne bo jem za bardzo specyficznie, ale i tak coś tam sobie wybrałam. Słuchałam ich podcastów i też całkiem spoko
 
reklama
Oczywiście, że nie. Niemniej jednak baaardzo dużo lekarzy każe odstawić metę.
Ja jestem aktualnie w 33tc i od samego początku na metforminie tylko na zmniejszonej dawce niż przed ciążą.
Cukrzycy ciążowej nie mam, cukry rano idealne.

Myślę, że nie powinnaś jeszcze brać jej pod uwagę bo na pewno warto spróbować "ogarnąć się" samą dietą, liczeniem IG i ŁG. Meta to nie cukierki, same bez diety nie zdziałają żadnego cudu, a niestety mnóstwo osób tak twierdzi...
No to prawda. Ja schudłam 12kg ale raczej dzięki diecie a nie mecie. Za to straciłam dzięki niej kupę włosów... Teraz wszystko odrasta i wygląda to dość śmieszne ale dzięki Bogu odrastają. Ja się bałam, że przez skoki glukozy/insuliny moje jajeczko nie dojrzewa odpowiednio i stąd poronienia. Nie wiem czy dzięki niej wreszcie się udało i nigdy się nie dowiem ale w sumie cieszę się, że ją wdrożyłam - tylko ja mam już 36lat i nie chcialam dlugo czekać na unormowanie samą dietą.
 
Oczywiście, że nie. Niemniej jednak baaardzo dużo lekarzy każe odstawić metę.
Ja jestem aktualnie w 33tc i od samego początku na metforminie tylko na zmniejszonej dawce niż przed ciążą.
Cukrzycy ciążowej nie mam, cukry rano idealne.

Myślę, że nie powinnaś jeszcze brać jej pod uwagę bo na pewno warto spróbować "ogarnąć się" samą dietą, liczeniem IG i ŁG. Meta to nie cukierki, same bez diety nie zdziałają żadnego cudu, a niestety mnóstwo osób tak twierdzi...

To jest w sumie ciekawe, że w Polsce się ją odstawia, a na zachodzie można brać całą ciąże
A co do odchudzania zgadzam się - mam koleżankę na mecie, ona co prawda już starsza babka więc też trudniej schudnąć i od samego leku nie schudła nic
 
No to prawda. Ja schudłam 12kg ale raczej dzięki diecie a nie mecie. Za to straciłam dzięki niej kupę włosów... Teraz wszystko odrasta i wygląda to dość śmieszne ale dzięki Bogu odrastają. Ja się bałam, że przez skoki glukozy/insuliny moje jajeczko nie dojrzewa odpowiednio i stąd poronienia. Nie wiem czy dzięki niej wreszcie się udało i nigdy się nie dowiem ale w sumie cieszę się, że ją wdrożyłam - tylko ja mam już 36lat i nie chcialam dlugo czekać na unormowanie samą dietą.
No niestety każdy organizm reaguje na nią inaczej, to prawda 😊 sama meta nigdy nie da rady. Bez diety nie ma na co liczyć. Moje wyniki na lekach przed ciążą były bardzo dobre i o to najbardziej chodzilo. Cukry ze stanu przedcukrzycowego spadły na poziom max 85, ale insuliny nie zdążyłam zbadać 😊
 
To jest w sumie ciekawe, że w Polsce się ją odstawia, a na zachodzie można brać całą ciąże
A co do odchudzania zgadzam się - mam koleżankę na mecie, ona co prawda już starsza babka więc też trudniej schudnąć i od samego leku nie schudła nic
Kojarzę z twoich wypowiedzi, że tez bardzo dużo schudłaś.
W pl ogólnie moim zdaniem panuje bardzo duże zacofanie, ale na szczęście mój gin "idzie z duchem czasu" i ogarnia temat trochę inaczej. Może ze względu na to, że jest młody i ma na pewno inne poglądy, może nawet i szersze w porównaniu do lekarzy z większym stażem.
No tak jak mówiłam, że meta to nie cukierki i bez diety i minimalnego ruchu nic nie pójdzie w dół choćby skały s*ały.

BTW. Tak jak duphaston i luteina bez badania proga..
 
Kojarzę z twoich wypowiedzi, że tez bardzo dużo schudłaś.
W pl ogólnie moim zdaniem panuje bardzo duże zacofanie, ale na szczęście mój gin "idzie z duchem czasu" i ogarnia temat trochę inaczej. Może ze względu na to, że jest młody i ma na pewno inne poglądy, może nawet i szersze w porównaniu do lekarzy z większym stażem.
No tak jak mówiłam, że meta to nie cukierki i bez diety i minimalnego ruchu nic nie pójdzie w dół choćby skały s*ały.

BTW. Tak jak duphaston i luteina bez badania proga..

Tak, ja schudłam 61kg, ale tylko dieta + ćwiczenia + zabiegi (to nic raczej nie dało, ale tak sobie wmawiam)
Oficjalnie nigdy nie miałam żadnych problemów powodujących tak dużą otyłość
 
Oczywiście, że nie. Niemniej jednak baaardzo dużo lekarzy każe odstawić metę.
Ja jestem aktualnie w 33tc i od samego początku na metforminie tylko na zmniejszonej dawce niż przed ciążą.
Cukrzycy ciążowej nie mam, cukry rano idealne.

Myślę, że nie powinnaś jeszcze brać jej pod uwagę bo na pewno warto spróbować "ogarnąć się" samą dietą, liczeniem IG i ŁG. Meta to nie cukierki, same bez diety nie zdziałają żadnego cudu, a niestety mnóstwo osób tak twierdzi...
Nie ja absolutnie tak nie myślę. Wiem że dieta to podstawa. Dla mnie to nie problem. Bardziej jestem zdziwiona moimi wynikami bo ja nie mam ani nadwagi a odżywiam się ( tak myslalam do tej pory) zdrowo. A O ta metformine pytam bo jestem przerażona i myslalam że nie można w ciąży.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry