reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tak masz racje, bardzo ciężko trafic na odpowiedniego lekarzy który nie zbagatelizuje takich sytuacji. Bo owszem mógł być to przypadek, a mogło coś zadziac się w organizmie…
Ja jestem mama 2 dzieci, z ciaz bezproblemowych i książkowych. Nie wiedziałam co to w ciąży stres… teraz starania o 3 i dwa poronienia … jest kolejna ciąża, ale z góry już traktowana jaka ciąża wysokiego ryzyka i powiem Tobie ze jeden problem się kończy a drugi zaczyna. Jestem w 18 tc a jeszcze się z tego faktu nie zdarzyłam nacieszyć bo ciagle coś wychodzi i człowiek się zamartwia… lepiej się przebadać dokładnie zeby mieć mniejszy stres w kolejnej ciąży…
No właśnie bo dla nas każda strata to trauma/smutek...A po tych poronieniach zbadałaś przyczynę i coś wyszło?
 
reklama
witaminy biorę. Poronienia na wczesnym etapie
To na tych witaminach zrób badanie homocysteiny, kwasu i B12, będziesz wiedziała czy Ci służą czy musisz zmienić. Pai niby może być odpowiedzialne za problemy z implantacja i wczesne poronienia. Prplczy czym ja z pai 2 razy poroniłam a 3 razy urodziłam bez leków p/zakrzepowych więc mam mieszane uczucia
 
To na tych witaminach zrób badanie homocysteiny, kwasu i B12, będziesz wiedziała czy Ci służą czy musisz zmienić. Pai niby może być odpowiedzialne za problemy z implantacja i wczesne poronienia. Prplczy czym ja z pai 2 razy poroniłam a 3 razy urodziłam bez leków p/zakrzepowych więc mam mieszane uczucia
ja 3 razy poronilam , raz urodziłam 🤷 jedno poronienie było już po porodzie
 
Ja to w ogóle miałam pecha z tym poronieniem. Niby w szpitalu i powinno być bezpiecznie a wyszło jak wyszło. Nawet wyniku histopatologicznego nie mam bo okazalo się ze pielegniarki zabezpieczyły zwykły skrzep krwi a nie tkankę… także przyczyny nie znam, bo nie mam z czego jej poznać. Być może powodem byla nadkrzepliwosc, która teraz wyszła…
 
Hej dziewczyny,

To mój pierwszy post, ale czytam Was od jakiegoś czasu. Piszę ponieważ potrzebuje porady. Mam mutacje MTHFR 1298 heterozygotyczna i Pai 1 tez heterozygotyczna. Prawdopodobnie przez te mutacje straciłam pierwsze dziecko.
Ale wracając do tego w czym potrzebuje porady, otóż od jakiegoś czasu próbuje unormować homocysteinę i kwas foliwy, brałam Prencaps multi 2 i wyniki wyglądają tak:
Homocysteina 8,1
Kwas foliowy 24,70

I zastanawiam się nad zmianą. Mój ginekolog mówił mi o Solgarze b complex, ale nie namawiał, bo powiedział, że wiele tych suplementów może róznie działać i trzeba testować. Ja o Solgarze słyszałam słabe opinie - co Wy o tym sądzicie?
Z kolei słyszałam bardzo dobre opinie o Aliness b complex plus TMG, podobno TMG zbija homocysteinę, tylko czy mogę to nadal brać jeśli by się udało zajść w ciązę?
A może polecacie jeszze coś innego?
 
Ja to w ogóle miałam pecha z tym poronieniem. Niby w szpitalu i powinno być bezpiecznie a wyszło jak wyszło. Nawet wyniku histopatologicznego nie mam bo okazalo się ze pielegniarki zabezpieczyły zwykły skrzep krwi a nie tkankę… także przyczyny nie znam, bo nie mam z czego jej poznać. Być może powodem byla nadkrzepliwosc, która teraz wyszła…
dziwne, ze pielęgniarki złe zabezpieczyły materiał 😥 ja musiałam sama to zrobić, powiedziały jak to ma wygladac i tyle, byłam przekonana, ze sie nie udalo, to dla mnie strasznie traumatyczne i zabezpieczyłam niewielka ilość 😥
Wyniki otrzymaliśmy, płeć również, strasznie to ciężkie 😥


Dziś pojechałam do usc bo mam w ubezpieczeniu odszkodowanie, myślałam, ze jak poronienie mam za sobą to gorzej być nie może, ale jak mnie w usc zapytali o imię to sie rozpadlam na milion kawałków 😥
Akt urodzenia z adnotacja… 😥😥😥
 
Hej dziewczyny,

To mój pierwszy post, ale czytam Was od jakiegoś czasu. Piszę ponieważ potrzebuje porady. Mam mutacje MTHFR 1298 heterozygotyczna i Pai 1 tez heterozygotyczna. Prawdopodobnie przez te mutacje straciłam pierwsze dziecko.
Ale wracając do tego w czym potrzebuje porady, otóż od jakiegoś czasu próbuje unormować homocysteinę i kwas foliwy, brałam Prencaps multi 2 i wyniki wyglądają tak:
Homocysteina 8,1
Kwas foliowy 24,70

I zastanawiam się nad zmianą. Mój ginekolog mówił mi o Solgarze b complex, ale nie namawiał, bo powiedział, że wiele tych suplementów może róznie działać i trzeba testować. Ja o Solgarze słyszałam słabe opinie - co Wy o tym sądzicie?
Z kolei słyszałam bardzo dobre opinie o Aliness b complex plus TMG, podobno TMG zbija homocysteinę, tylko czy mogę to nadal brać jeśli by się udało zajść w ciązę?
A może polecacie jeszze coś innego?
Solgar ma niemetylowany kwas i cyjanokobalamine, wg mnie nie warto. A nie oznaczalas B12? W prenacaps jest mało B12, obstawiam że Twoja homocysteina (wg mnie i wg mojego hematologa za wysoka - na forum na pewno znajdą się dziewczyny, które uważaja że 8 jest OK) to efekt nierównowagi witamin. Aliness wygląda pod tym względem dużo lepiej, ale niektóre dziewczyny pisały, że im tmg nie służyło. Musisz się na coś zdecydować i przetestować - brać kilka tygodni i powtórzyć badanie homocysteiny
 
reklama
Do góry