reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Cześć, masz dobrego lekarza? Żeby Ci wdrożył właściwe leczenie i pokierował na dadzą diagnostykę?
Ja przerobiłam wielu lekarzy i nic to nie wniosło do mojego życia, więcej o badaniach dowiedziałam się tu na forum niż od lekarzy, do ktorych chodziłam.
Moj aktualny zlecił jedynie zespół antyfosfolipidowy i badanie nasienia, moje wyniki są dobre, a mąż badania jeszcze nie zrobił, początkowo byłam zła, ze z tym zwleka natomiast od kilku dni mam podły nastrój i obleciał mnie paraliżujący strach, ze historia sie powtórzy 😥 chyba odpuszczam, bo moja głowa jest już kwadratowa, stresuje sie strasznie i nie potrafię nad tym zapanować.
tak, lekarz zna się na rzeczy. Pomógł mojej kuzynce 🙂
 
reklama
Hej dziewczyny 🙂 bardzo długo tutaj nie pisałam,ale przewinęłam się przez ten wątek w połowie 2021r. Wtedy w czerwcu straciłam ciążę koło 20 tygodnia (powód wg lekarza w szpitalu - przyduszenie pępowiną..). Jestem też po jednej stracie w 8tyg. a w domu mam 5 letniego synka. Długo nie dopuszczałam do siebie myśli o ponownej ciaży.. Tak naprawdę dopiero jak pojawiły się równolegle dwie ciąże w bliskiej rodzinie to coś we mnie pękło,choć wydawało mi się,że nadal nie jestem gotowa. Postanowiłam jednak dać szansę aby los zdecydował i od września żyłam na zasadzie "będzie co ma być". I tak oto dziś dwie kreski na teście! 😱 Jestem w ciężkim szoku i wielkim strachu. Ale wiem,że z Wami będzie mi tu raźniej... 🙂 Będę musiała zdecydować, czy wdrożyć jakieś leczenie zachowawcze...mimo,że nie mam wskazań bo wszystkie wyniki badań po poronieniu wyszły prawidłowo (badania z TestDNA + laboratorium). No i narazie będę sprawdzać Betę w tym tygodniu 🤞
 
A masz jakieś wyniki badań homocysteiny albo witamin? W prenatalu jest więcej folianow i witamin z grupy B, więc tak w ciemno z tych 2 wybrałabym Prenatal. Ale nie będziesz wtedy miała kwasów dha.
Aspekt czy mogłabyś mi napisać jakie konkretnie suple brałaś teraz w ciąży i jakie dawki ? Pytam z racji homo mthfr.
Czy kiedykolwiek badałaś poziom homocysteiny podczas tej ciąży?
Dzięki.
 
Aspekt czy mogłabyś mi napisać jakie konkretnie suple brałaś teraz w ciąży i jakie dawki ? Pytam z racji homo mthfr.
Czy kiedykolwiek badałaś poziom homocysteiny podczas tej ciąży?
Dzięki.
Nie badałam w tej ciąży. U mnie trudna sprawa, bo na Boże Narodzenie odstawilam suplementy i zaczęłam się badac. A w styczniu byłam już w ciazy. Zaszłam w nią mając
Homocysteine 7,6
kwas foliowy 11,1 (norma lab 4,6-18,7)
B12 1480 (197-771).
Nie pamiętam już co lykalam przed ciążą, chyba rotacyjnie folian aliness i b-complex (bicaps, visanto). B12 zawsze mam przekroczone. Po badaniach zaczelam brać Pregna Start i folian aliness, ale zaraz potem sie dowiedziałam o ciąży i brałam Pueria Uno i dodatkowo folian aliness oraz metylokobalamine 100 mikrogr myvita silver. Magne b6 forte od 3 do 6 tabletek. Do tego trochę później zaczęłam inozytol brać - najpierw swanson w proszku a potem aliness. I jeszcze w którymś momencie dorzucilam 2000 jm D3 (to akurat badałam przed zajściem i w ciąży). W drugim trymestrze zmienilam Puerie na Prenatal duo. Potem odstawiłam dodatkowy folian i dorzuciłam jeszcze dha.


Ponieważ nie badałam homocysteiny ani witamin w ciąży, to trudno powiedzieć czy to było dobrze ustawione. Jedyne co mogę napisać na 100% to anemii z pewnością nie miałam. Ale jakbym miała dopatrywać się internetowych faktów, to dziecko mam wybitnie mthfr-owe ;)

W poprzedniej ciąży (porod w 34tc) miałam w II i III trym homocysteine około 4 a brałam tylko femibion a potem Prenatal. B12 oczywiście miałam >1000.
 
reklama
Do góry