reklama

Ciąża po poronieniu.

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez Ewelka20, 30 Maj 2014.

1. Ewelka20

Ewelka20 Fanka BB :)

Hey laski.Sluchajcie 22 kwietnia dostalam plamienia poronnego i po zbadaniu mnie lekarz stwierdzil ze ciaxa juz od tygodnia sie nie rozwija.Na szczescie u mnie obylo sie bez zabiegu łyżeczkowania i pomogly same tabletki.Jestem po pierwszym okresie i zaczelam z mezem starac sie o dzidziusia.Myslicie ze to za wczesnie?.Lekarz powiedzial zeby poczekac 2-3 mies...A czytalam artykul,ze lekarka z WBrytani swoimi badaniami udowodnila,ze po takim poronieniu jakie ja mialam(samoistne bez zabiegu)moze starac sie o malenstwo po pierwszym okresie i jesli jesy zdecydowana na dziecko to w ciagu paru mies powinna zaczac starania i ze ciaza po poronieniu jest mniej podatna na kolejnee poronienie lub ciaze poza macixzna.Jakie jest wasze zdanie?

2. avensis

avensis Fanka BB :)

Witaj. Po pierwsze współczuję, że musiałaś tego doświadczyć. Po drugie wierzę, że kolejna ciąża będzie miała szczęśliwy finał po 9 m-ach. Ja straciłam ciążę ok. 7 tygodnia, miałam zabieg łyżeczkowania macicy i dostałam zielone światło od lekarza po 3 m-ach od zabiegu. Wiem, jednak, że po poronieniu samoistnym, rzeczywiście, można zacząć starania w kolejnym cyklu. I słyszałam, również, że szansa kolejnego poronienia jest minimalna, chociaż, czytając wpisy na forum, czasami zdarzają się poronienia nawykowe, ale to związane już z problemami zdrowotnymi, o których nie mamy pojęcia.
    Ze swojej strony życzę powodzenia i daję siebie za przykład, że po poronieniu można być szczęśliwą mamą - właśnie tego doświadczam:tak:

3. reklama
  4. kotulcia

kotulcia Fanka BB :)

Jeśli psychicznie wszystko jest ok to dlaczego nie?:) Ja po pierwszym poronieniu z łyżeczkowaniem byłam w ciąży już po 2 miesiącach i ją donosiłam a po drugim poronieniu staraliśmy się już po krwawieniu z oczyszczenia (oczyściłam się sama) i po miesiącu byłam w ciąży - jestem teraz w 23 tyg:)
    Co do podatności na poronienia kolejnych ciąż - ja w każdej po poronieniu miałam problemy typu plamienia na początku, w tej były krwotoki i szpital ale ciąża się utrzymała:tak:

Poleć forum