reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po raz drugi

reklama
marysiu - ja ;-)
pierwsze i drugie urodzone przez CC - 11,5msca różnicy


aaicram - nie martw się Dziewczyno!!! poradzisz sobie! Będziesz kochała swoje dzieci ponad wszystko! Będą dni, że nie będziesz wiedziała jak się nazywasz, ale każdy uśmiech dzieciaczków wynagrodzi Ci wszystko ;)
Jasne, że jest ciężej mając dzieci z małą różnicą wieku, ale kto powiedział, że będzie łatwo ;) za to kiedy już trochę podrosną i będą trzymać się za rączki, dawać buziaki i bawić się razem - Ty popłaczesz się ze szczęścia...
nie myśl o tym co myślą i mówią inni!!! ja szczerze mówiąc dziwię się, jak wiele dziewczyn się tym przejmuje i stresuje. Dzieci to wielkie szczęście i nic nikomu do tego ile ich masz. Jesteś gorsza, bo masz dwójkę, trójkę czy czwórkę? bzdura!!! ważne, żeby dzieciaki były kochane!!! nie ważne, ze obiad jednodaniowy, ze sterta prasowania, a schody do umycia. Trzeba ustalić sobie priorytety i cieszyć się tym co najważniejsze...
pomyśl, że mając jedynaka, albo dwójkę z dużą różnicą, oni nigdy nie będą się bawić z kochanym rodzeństwem. Nigdy nie zbudują dla Ciebie wieży, nie będą ze sobą wariować, nie przybiegną i nie złapią Cię za obie nogi ;)
ja usłyszałam wiele słów, jak to cudownie mieć dzieci z małą różnicą wieku. Owszem - jest ciężko, ale z każdym dniem uczymy się żyć razem i wynosić z tego życia wszystko co najlepsze :)

na-tuska współczuję Teściów - ich niestety się nie wybiera.... u mnie nie tak samo, ale fajnie tez nie jest
a co do tego, że ludzie mówią, że coś się traci przez to, że ma się dwójkę dzieci - g@@no prawda!!! zyskujesz tak wiele i nie pojmie tego ten, który ma jedno dziecko z wygody i nie przytrafi mu się wpadka...
ja przez to, że mam dwójkę - nie skończyłam studiów. Ale czy tego żałuję? NIE!!! moi koledzy idą teraz na magisterkę, cieszą się z dyplomów, ale oni nie mają tego co mam ja... dopiero czeka ich to kiedyś, tak ja mnie studia... ;) wszystko ma swoje miejsce, ale trochę inny czas ;)
za parę lat, będziemy mogły wziąć nasze fajne duże pociechy, spędzać razem czas z Mężem i nie martwić się, że Młode ma kolki, że płacze, że kupka nie ta... a ich to dopiero czeka... ;)

dziubasku - wózek podwójny jak najbardziej, jeśli nie masz nikogo na spacery
 
Ostatnia edycja:
Witajcie kobitki:-)
Mam 20 lat i 6 miesiecy temu urodzilam corcie. Drugie planowalismy za jakies dwa lata a tu prosze! Prawdopodobnie bedzie na wrzesien. Teraz leze w szpitalu bo gin chce sie upewnic czy to nie ciaza pozamaciczna bo na usg nie bylo nic widac ale bardzo mozliwe ze to wczesna ciaza i dzidziol jeszcze maluski:* Mam nadzieje ze bedzie wszystko oki.
Moja mama na wiesc o kolejnym wnuku powiedziala ze z jej zdaniem oczywiscie nikt sie nie liczy i jest zla... reszta rodziny jeszcze nic nie wie. pewnie zareaguja podobnie jak ona... my z mezem jestesmy jeszcze w szoku ale szczesliwi. Niedlugo wracamy do rodzinnego Poznania a tam pewnie sasiedzi beda mieli nas na jezykach... stresuje mnie to troche i boje sie czy dam rade ale przeciez kobiety sa stworzone do zadan ekstremalnych:-D
Martwi mnie jedno. Jak dawalyscie sobie rade z dziecmi bedac w ciazy? Moja Zuza chce byc usypiana na rekach i wiecznie noszona musze ja tego oduczyc czytam "Jezyk niemowlat" Tracy Hogg i zastanawiam sie czy nie wyprobwac jej metod.
 
witaj charlotte!!!

przede wszystkim napraszam na główny Multimam ;)

a tak krótko - trzeba odzwyczaić dzieciaczka od usypiania na rękach, szukać bezpiecznych alternatywy, jednak i tak będziesz zmuszona do noszenia córci i nic nie poradzisz... (więcej znajdziesz na wątku głównym ;) )

PS. też czytałam różne książki, ale żadna nie jest wyrocznią...
 
Dołączam do Was :)
Mam prawie 8 miesięczną córeczkę (22 lutego skończy 8 miesięcy) i od początku do teraz karmię ją piersią. Teraz jestem w drugiej ciąży o której powiadomiła mnie moja druga córeczka, która zasadziła mi kopa :) jestem w 20 tc a dowiedziałam się o tym w piatek 11 lutego :D
 
Ach zapomniałam. Z pierwszą córunią miałam termin na 3 lipca z OM ale urodziłam 22 czerwca. Teraz również mam termin (wg USG) na 3 lipca :)
 
Rika witaj! zapraszamy na watek główny multimam :)
jak to możliwe, że tak późno dowiedziałaś się o ciąży? ja od razu czułam motyle w brzuchu ;)
 
reklama
na-tuska, no nie wątpię, że wszystko jest możliwe, no ale chyba w takich wyjątkach kompletnie nie zna się swojego ciała ;)


Przypomniało mi się - ja teraz po odstawieniu antykoncepcji - czuję nawet kiedy jajeczkuję... :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry