reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po raz drugi

Witam drogie Panie.
Mam na imie Martyna mam 21lat. W tym roku urodziłam synka. Ostatnio współżyłam z moim mężem i pękła nam prezerwatywa, co sie okazało jestem znowu w ciaży. Strasznie sie boje, ze nie poradze sobie z dwójką małych dzieci. Nie wiem co mam mysleć, zamiast sie cieszyc to ja płacze... Jest to dla mnie bardzo stresujaca sytuacja... boje sie co powie moja rodzina. Beda krzywo na mnie patrzec i gadac za plecami... Tak bardzo sie boje...


kochana dobrze Cie rozumiem :) o pierwsza ciaze dlugo sie staralismy urodzilam córeczke ktora kocham nad zycie ... dwa dni temu powiedzialam sie ze jestem znowu w ciazy mam 23 lata :) z wyliczen wynika ze to juz 6 tydzien ciazy :/ bralam tabletki antykoncepcyjne bo karmie piesia cerazette :( jak widac nie pomogly. Podobnie jak ty zamiast sie cieszyc placze :/ nie bylam gotowa p[sychicznie ani fizycznie na kolejne dziecko :/ strach ze nie poradze sobie z dwujka maluchow mnie przeraza. boje sie ze moja malutka Nikol bedzie czula sie odrzucona odtracona . Opinia innych hm tez mnie krepuje ale zawsze mozna powiedziec ze chcialo sie to drugie malenstwo tak szybko :/
 
reklama
nie przejmuj się opiniami. na początku zawsze jest ciężko. z bijącymi się myślami itp. a ile malutka ma?

dasz radę z czasem obawy miną. nie będzie łatwo ale z czasem łatwiej.
 
Przede wszystkim to nie patrz na to, co powiedzą inni. Najważniejsze teraz, abyś myślała o sobie i o dziecku. Dasz sobie radę, musisz w to tylko uwierzyć :) Ja również jestem w ciąży z drugim dzieciątkiem, Zuzia ma niecałe 2 latka, pewnie jest to większa różnica niż u Ciebie, ale spokojnie, musisz uwierzyć w to, że dasz radę :)
 
Nie przejmuj się innymi ludźmi i tym co powiedzą. Teraz najważniejsze jest, żebyś skupiła się na swojej rodzinie, która się powiększa. Wiem, że jesteś młoda i początki z dwójką dzieci mogą być ciężkie, ale z czasem wszystko się ustabilizuje, a Ty będziesz szczęśliwą mamą dwójki dzieci:)
 
Do góry