reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po wycięciu jajowodu i zaśniadzie

@LassHa ja nie powiem Ci czy masz sie starc o dziecko teraz czy za pol roku. Powiedz po jakim czasie mialas spadek do 0bhcg i jakiej wysokosci byl przy pierwszym pomiarze po lyzeczkowaniu? Ja przeszlam zabieg po pustym jaju w 2015r mierzylam bete przez 3 miesiace a po 2tyg byla po zabiegu na 0i tak sie utrzymywala. Rozmawialam z lekarzami i mowili ze beta po zabiegu przy zasniadzie jest w tysiacach a nie jak u mniw ponad 200 nastepna 120 . Zdecydowalam sie na starania o dziecko nie zaszlam szybko bo inne przeszkody stanely mi na drodze. W skrocie w grudniu 2015 stracilam ciaze 10 zabieg a w tym roku na 10grudnia mam termin . Jeden jajowod to czasem wydluzenie sie staran bo cykle mozesz miec co 2 miesiac z tego wlasciwego ,ale moze tez zaraz pyknac. Wszystkiego dobrego u boku meza i decyzje o staraniach podejmij z lekarzem ktoeemu mozesz zaufac .
 
reklama
Teraz przywitam się formalnie jako wasza moderatorka

Chociaż mnie nie ma z Wami aż tak dużo jak kiedyś ale wciąż jestem myślami i nie próżnuję.

Dorzuciłam Wam kilka nowych, wydaje mi się praktycznych tematów, zwłaszcza dla przyszłych mam bo ostatnio tam ich nie było, a że się „powiększamy” to pamiętam o wszystkich. Wiem mniej więcej o co często pytacie wiec i takie tematy wyszukuję

Link do: Babyboomowe porady

jeśli wam się to podoba/przyda i chcecie abym coś wam podsyłała to okażcie zainteresowanie na podesłanym temacie
k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,009_aO_orig.gif
 

Załączniki

  • k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,009_aO_orig.gif
    k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,009_aO_orig.gif
    67,9 KB · Wyświetleń: 1 291
@bea25ta Przed łyżeczkowaniem (8.05) miałam 24602 mIU/ml, po łyżeczkowaniu 18909 mIU/ml, miesiąc później 14,56 mIU/ml a ostatni raz badałam 2.08 czyli po trzech miesiącach i było 0,100 mIU/ml
 
To super Ci spadło. Sprawdź może jeszcze za miesiąc i dwa i jak dla mnie jest ok ale ja lekarzem nie jestem więc resztę skonsultuj z nim . Życzę powodzenia
 
Jetem pod stałą obserwacją ginekologa, krew musze badać co miesiąc aż do marca, wtedy lekarka zdecyduje czy możemy już się starać :) jeszcze mam zrobić prześwietlenie piersi i czekać na zielone światełko :)
 
Ja co prawda nie wiem jaka bhcg mialam w dniu zabiegu ale wedlug om byl to 11/12 tydz ciazy wiec mysle ze sporo... W 3.5 albo 2.5 tyg ( juz nie pamietam dokladnie) po zabiegu bhcg wynosila10 i lekarz powiedzial ze skoro tak ladnie i szybko spadla mam poczekac 3 mc i moge znow sie starac. Mimo wykrytego zasniadu ktory objal lozysko. Zabieg mialam na poczatku lutego a w polowie lipca dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Widzialam juz nawet bijace serduszko i na ten moment wszystko jest ok. Moze staraj sie kierowac tez wlasnym instynktem?...

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ciężko mówić o instynkcie gdy człowiek w głowie ma tylko chęć dziecka... W zeszłym tyg byłam u gin i powiedziała,że dopiero teraz, 4 miesiące po zabiegu miałam pierwszy normalny cykl dlatego lepiej poczekać by wszystko się unormowało :)
 
Jakbym czytała swoją historię... Bardzo Ci współczuję i trzymam kciuki aby następnym razem się udało! Mi usunięto jajowód wraz z jajnikiem 12 lat temu, w styczniu 2017 byłam w ciąży pozamacicznej (jajowód oszczędzono), w grudniu kolejna ciąża i podejrzenie pozamacicznej. Lekarze zlecili laparoskopie, podczas zabiegu chcieli mi usunąć jajowód, ale na to się nie zgodziłam.... Ciąża znalazła się w macicy kilka dni po laparoskopii, beta hcg przez 48h stało w miejscu na poziomie 3300, 72h po spadło do 3000, by tydzień później wzrosnąć do 13000. Dostałam proszki poronne, po trzech tygodniach badanie USG w normie, beta hcg 6 ( prawie negatywne), za to badanie histopatologiczne niejednoznaczne i podejrzenie zaśniadu częściowego... i znowu stres i nie wiadomo co myśleć ;(
 
reklama
Jakbym czytała swoją historię... Bardzo Ci współczuję i trzymam kciuki aby następnym razem się udało! Mi usunięto jajowód wraz z jajnikiem 12 lat temu, w styczniu 2017 byłam w ciąży pozamacicznej (jajowód oszczędzono), w grudniu kolejna ciąża i podejrzenie pozamacicznej. Lekarze zlecili laparoskopie, podczas zabiegu chcieli mi usunąć jajowód, ale na to się nie zgodziłam.... Ciąża znalazła się w macicy kilka dni po laparoskopii, beta hcg przez 48h stało w miejscu na poziomie 3300, 72h po spadło do 3000, by tydzień później wzrosnąć do 13000. Dostałam proszki poronne, po trzech tygodniach badanie USG w normie, beta hcg 6 ( prawie negatywne), za to badanie histopatologiczne niejednoznaczne i podejrzenie zaśniadu częściowego... i znowu stres i nie wiadomo co myśleć ;(
Współczuję ;( Moja historia niestety na zaśniadzie się nie zakończyła... Po kilku miesiącach (w grudniu) zrobiłam cytologię bo po Nowym Roku mieliśmy się starać i chciałam sprawdzić czy wszystko dobrze. Okazało się,że miałam dysplazję drugiego stopnia. Na szczęście nie w całej szyjce tylko na tarczy i prywatnie byłam to wymrozić. Teraz wszystko się pogoiło ale znów do kwietnia nie możemy się starać.
 
reklama
Do góry