reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza.. początki

Dołączył(a)
2 Grudzień 2019
Postów
14
hej dziewczyny.
jak wyglada pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży? I kolejne z tych pierwszych?
czy sa jakies oplaty za usg? Kiedy wydają usg itd.
wszystko co powinnam wiedzieć
 
reklama
Rozwiązanie
Mam pytanie. A brałaś leki? Chodzę prywatnie i lekarz przepisuje mi neoparin i byłam dziś na NFZ i lekarz przepisał mi clenaxe i teraz nie wiem co robić. Bo jak nie wykupie to będzie widział a kupowanie tego i tego mija się z celem.
@M@lly clexane i neoparin to ta sama substancja tylko inny producent, cena itp. Clexane droższe nawet na R od neoparine. Można stosować wymiennie. W szpitalu to w ogóle mogą mieć fraxapirine lub fragmin i będą przeliczać dawki. To wszystko heparyna drobnocząsteczkowa. Jak masz receptę na Clexane to możesz poprosić w aptece by dali tańszy neoparin. Nie ma to większego znaczenia. Grunt byś brała zastrzyki. Ja chodziłam do 2 ginów, miałam 2 książeczki. Od obydwóch dostawałam różne leki. Mój główny...
Hmm. I robiłaś wszystkie badania dwa razy?
Nikt nie miał nic przeciwko?
Zastanawiam się nad taką opcja w kolejnej ciąży .
Przepraszam, za pierwszym razem nie pokazało wszystkiego co pisałam, chyba jakiś błąd. Lekarz nie wiedział jeden o drugim. Badania robiłam jeden raz, do dwóch lekarzy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A w czym widzicie problem? Przeciez jeden lekarz o drugim nie musi wiedzieć. Badania krwi robisz raz, pokazujesz wyniki i jednemu i drugiemu. Gorzej jak cos bedzie nie tak i zalecenia beda rozne, wtedy trzeba stwiwrdzic kogo sie slucha.
Ja tak planowalam robic - do jednego lekarza chodzic prywatnie, na ktorym mi zalezalo i ktory docelowo prowadzil moja ciaze. Do drugiego chcialam chodzic w luxmedzie, bo mialam pakiet z pracy i majac skierowanie od niego mialabym badania w lux za free. Ostatecznie jednak zrezygnowalam bo nie chcialo mi sie chodzic do 2 lekarzy, zostalam przy tym prywatnym.
 
Ja chodziłam do lekarza prywatnie takiego który przyjmuje też na NFZ i pracuje w moim szpitalu(uważam, że to ważne po tym co przeszłam). Kiedy musiałam mieć skierowania na badania szlam na NFZ, a tak to prywatnie. Sprzęt różnił sie diametralnie od tego na jakim przyjmują na fundusz.
Niektóre ubezpieczenia, u mnie PZU dają 80%zwrotu za płatne wizyty, albo refundują w całości.
Warto wyróżnić krew kartę przy pobraniach krwi.

Nie polecam.prowadzenia dwóch kart ciazy
. Leki powinien przepisywać jeden lekarz, do drugiego można chodzić na USG dla "pewności" jeśli już tak bardzo chcemy. ..
 
Mam pytanie. A brałaś leki? Chodzę prywatnie i lekarz przepisuje mi neoparin i byłam dziś na NFZ i lekarz przepisał mi clenaxe i teraz nie wiem co robić. Bo jak nie wykupie to będzie widział a kupowanie tego i tego mija się z celem.
@M@lly clexane i neoparin to ta sama substancja tylko inny producent, cena itp. Clexane droższe nawet na R od neoparine. Można stosować wymiennie. W szpitalu to w ogóle mogą mieć fraxapirine lub fragmin i będą przeliczać dawki. To wszystko heparyna drobnocząsteczkowa. Jak masz receptę na Clexane to możesz poprosić w aptece by dali tańszy neoparin. Nie ma to większego znaczenia. Grunt byś brała zastrzyki. Ja chodziłam do 2 ginów, miałam 2 książeczki. Od obydwóch dostawałam różne leki. Mój główny prowadzący wiedział o wszystkich lekach, choć nie on wypisywał mi te najważniejsze. Nie przejmuj się tym. Polecam ci wykupić receptę. Zawsze znajdzie się ktoś, komu można go odstąpić. To tylko luźna sugestia
 
Rozwiązanie
Do góry