reklama

Ciąża podczas trzy miesięcznego okresu wypowiedzenia!!!

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez madziamm2, 28 Listopad 2012.

1. madziamm2

madziamm2 Aktywna w BB

Witam serdecznie mam taki problem w dniu 30 września 2012 otrzymałam wypowiedzenie z pracy z zachowaniem 3miesięcznego okresu wypowiedzenia. Dowiedziałam się iż jestem w 5 tygodniu ciąży. Czy pracodawca anuluje mi wypowiedzenie? Kiedy muszę powiadomić pracodawcę o ciąży,czy mogę jeszcze trochę z tym poczekać? Czy urlop macierzyński będzie mi przysługiwał, jeśli tak to w jakiej kwocie? pozdrawiam

2. madziamm2

madziamm2 Aktywna w BB

Bardzo proszę o odpowiedz !!!

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Czy rzeczywiscie doba to tak długi czas oczekiwania na odpowiedź, że konieczne jest ponaglenie?

Wypowiedzenie jest nieważne z mocy prawa.

Nie ma terminu, choć z orzecznictwa wynika, ze powinna Pani zrobić to niezwołocznie po dowiedzeniu się o ciąży. W przeciwnym razie mozna postawić pracownikowi zarzut działania na szkodę pracodawcy.

Będzie Pani miała prawo do zasiłku 9i urlopu) macierzynskiego. 100% podstawy.

5. ewq321

ewq321 Zaciekawiona BB

6. madziamm2

madziamm2 Aktywna w BB

Przepraszam bardzo nie chciałam ponaglać :) Hehe ja tez chciałabym widzieć jego minę :D
    Dziękuje bardzo za pomoc. Mam jeszcze takie pytanie czy pracodawca może mi w tym wypadku zmienić umowę na czas określony? Jeżeli mam ją na czas nieokreślony. I jeżeli wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim bo niestety na bezpłatny wychowawczy nie mogę sobie pozwolić :( to jeżeli pracodawca będzie chciał znów mnie zwolnić to znowu przysługuje mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia?

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Nie, pracodawca nie moze zmienić umowy.

Tak, chyba,z e Pani trwałość zatrudnienia bedzie chroniona np. z powodu zmniejszenia wymiaru etatu (186(7)kp)

8. madziamm2

madziamm2 Aktywna w BB

Bardzo dziękuję za pomoc teraz jestem już spokojna :) Cieszę się bardzo że są takie portale i że ktoś potrafi bezinteresownie pomóc. Dziękuję bardzo.

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Miło mi, dziękuję. W razie innych pytań - zapraszam.

10. reklama
  11. madziamm2

madziamm2 Aktywna w BB

Witam ponownie chciałam jeszcze zapytać w imieniu koleżanki , która również jest w ciąży. Ma ona bowiem umowę na okres próbny 3 miesięcy. Czy należy jej się przedłużenie umowy do momentu porodu? I czy będzie jej się należał cały urlop macierzyński wraz z zasiłkiem zusowskim?

12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Musże znać:
    1. datę wygasniecia umowy (do kiedy jest umowa)
    2. datę pierwszego dnia ostatniej mieisiączki (stan zaawansowania ciazy).

Poleć forum