reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża podczas trzy miesięcznego okresu wypowiedzenia!!!

madziamm2

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam serdecznie mam taki problem w dniu 30 września 2012 otrzymałam wypowiedzenie z pracy z zachowaniem 3miesięcznego okresu wypowiedzenia. Dowiedziałam się iż jestem w 5 tygodniu ciąży. Czy pracodawca anuluje mi wypowiedzenie? Kiedy muszę powiadomić pracodawcę o ciąży,czy mogę jeszcze trochę z tym poczekać? Czy urlop macierzyński będzie mi przysługiwał, jeśli tak to w jakiej kwocie? pozdrawiam

reklama

E. Słotwińska-Rosłanowska

Ekspert BB. Prawniczka
Rozwiązania
0
Czy rzeczywiscie doba to tak długi czas oczekiwania na odpowiedź, że konieczne jest ponaglenie?

Witam serdecznie mam taki problem w dniu 30 września 2012 otrzymałam wypowiedzenie z pracy z zachowaniem 3miesięcznego okresu wypowiedzenia. Dowiedziałam się iż jestem w 5 tygodniu ciąży. Czy pracodawca anuluje mi wypowiedzenie?
Wypowiedzenie jest nieważne z mocy prawa.

Kiedy muszę powiadomić pracodawcę o ciąży,czy mogę jeszcze trochę z tym poczekać?
Nie ma terminu, choć z orzecznictwa wynika, ze powinna Pani zrobić to niezwołocznie po dowiedzeniu się o ciąży. W przeciwnym razie mozna postawić pracownikowi zarzut działania na szkodę pracodawcy.

Czy urlop macierzyński będzie mi przysługiwał, jeśli tak to w jakiej kwocie?
Będzie Pani miała prawo do zasiłku 9i urlopu) macierzynskiego. 100% podstawy.

madziamm2

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Przepraszam bardzo nie chciałam ponaglać :) Hehe ja tez chciałabym widzieć jego minę :D
Dziękuje bardzo za pomoc. Mam jeszcze takie pytanie czy pracodawca może mi w tym wypadku zmienić umowę na czas określony? Jeżeli mam ją na czas nieokreślony. I jeżeli wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim bo niestety na bezpłatny wychowawczy nie mogę sobie pozwolić :( to jeżeli pracodawca będzie chciał znów mnie zwolnić to znowu przysługuje mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia?

Ekspert BB. Prawniczka
Rozwiązania
0
czy pracodawca może mi w tym wypadku zmienić umowę na czas określony?
Nie, pracodawca nie moze zmienić umowy.

I jeżeli wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim bo niestety na bezpłatny wychowawczy nie mogę sobie pozwolić :( to jeżeli pracodawca będzie chciał znów mnie zwolnić to znowu przysługuje mi 3 miesięczny okres wypowiedzenia?
Tak, chyba,z e Pani trwałość zatrudnienia bedzie chroniona np. z powodu zmniejszenia wymiaru etatu (186(7)kp)

madziamm2

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Bardzo dziękuję za pomoc teraz jestem już spokojna :) Cieszę się bardzo że są takie portale i że ktoś potrafi bezinteresownie pomóc. Dziękuję bardzo.

madziamm2

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam ponownie chciałam jeszcze zapytać w imieniu koleżanki , która również jest w ciąży. Ma ona bowiem umowę na okres próbny 3 miesięcy. Czy należy jej się przedłużenie umowy do momentu porodu? I czy będzie jej się należał cały urlop macierzyński wraz z zasiłkiem zusowskim?

reklama

Ekspert BB. Prawniczka
Rozwiązania
0
Witam ponownie chciałam jeszcze zapytać w imieniu koleżanki , która również jest w ciąży. Ma ona bowiem umowę na okres próbny 3 miesięcy. Czy należy jej się przedłużenie umowy do momentu porodu? I czy będzie jej się należał cały urlop macierzyński wraz z zasiłkiem zusowskim?
Musże znać:
1. datę wygasniecia umowy (do kiedy jest umowa)
2. datę pierwszego dnia ostatniej mieisiączki (stan zaawansowania ciazy).

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry