reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża podczas trzy miesięcznego okresu wypowiedzenia!!!

Witam serdecznie. Już podaję umowa jest od dnia 3 grudnia 2012r do 3 marca 2013r. Ciąża wczesna 7 tydzień. data ostatniej miesiączki 15.10.2012r.
 
reklama
Witam serdecznie. Już podaję umowa jest od dnia 3 grudnia 2012r do 3 marca 2013r. Ciąża wczesna 7 tydzień. data ostatniej miesiączki 15.10.2012r.

Zatem w dniu wygaśnięcia umowy ciąża będzie starsza niż 12 tyg. a zatem umowa ulegnie przedłużeniu w mocy prawa do dnia porodu. W dniu porodu Pani koleżanka stanie się bezrobotna, ale należeć się jej będzie zasiłek macierzyński w kwocie i wysokości odpowiadającej zasiłkowi jaki by przysługiwał gdyby umowa nie rozwiązała się.
 
Dziękuję pięknie za odpowiedz. Czyli rozumiem , że jeżeli koleżanka ma umowę na pół etatu z kwotą 1500zł brutto ( 1111,86netto) to w takim razie zarówno do porodu jak i przez 24 tygodnie(6 miesięcy) macierzyńskiego będzie otrzymywała zasiłek w kwocie 1111,86 netto tak?
 
Witam. Ja mam takie pytanie również znajduję się podczas 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, jestem w 8 tygodniu ciąży , o czym dowiedziałam się jakiś czas temu. Nie powiedziałam o tym jeszcze mojemu pracodawcy. Z forum wyczytałam iż pracodawca będzie musiał cofnąć mi wypowiedzenie ale czy nie dopiero wtedy gdy minie 12 tydzień ciąży? Czy mogę mu już powiedzieć o ciaży? Czy jeszcze na tym etapie (8tydzień)nie ma obowiązku cofnąć mi wypowiedzenia? Proszę o pilną pomoc, gdyż okres wypowiedzenia kończy się 30 grudnia.
 
Witam. Ja mam takie pytanie również znajduję się podczas 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, jestem w 8 tygodniu ciąży , o czym dowiedziałam się jakiś czas temu. Nie powiedziałam o tym jeszcze mojemu pracodawcy. Z forum wyczytałam iż pracodawca będzie musiał cofnąć mi wypowiedzenie ale czy nie dopiero wtedy gdy minie 12 tydzień ciąży? Czy mogę mu już powiedzieć o ciaży? Czy jeszcze na tym etapie (8tydzień)nie ma obowiązku cofnąć mi wypowiedzenia? Proszę o pilną pomoc, gdyż okres wypowiedzenia kończy się 30 grudnia.

Jaką ma Pani umowę o pracę?
 
Witam odrazu chciałam zapytać jeszcze o jedną sprawę. Mianowicie oprócz tej umowy na pełny etat (na czas nieokreślony) posiadam jeszcze jedna umowę na pół etatu. Proszę powiedzieć czy gdy już będę musiała pójść na zwolnienie L4 bo ciąża będzie zaawansowana, zus będzie musiał mi wypłacić podwójną podstawę z jednej i drugiej pracy??? Czy również zasiłek macierzyński będzie się należał podwójny? Dodam iż obie umowy mam na kwotę 1111,86 netto.
 
Ja mam takie pytanie również znajduję się podczas 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, jestem w 8 tygodniu ciąży , o czym dowiedziałam się jakiś czas temu. Nie powiedziałam o tym jeszcze mojemu pracodawcy.
I to jest dla mnie niezrozumiale, bo to stawia pokazuje stosunek pracownika do pracodawcy. przecież to,z e nie odejdzie Pani ale zostanie pracodawca musi jakoś zaplanować.

Z forum wyczytałam iż pracodawca będzie musiał cofnąć mi wypowiedzenie ale czy nie dopiero wtedy gdy minie 12 tydzień ciąży?
Nie, z forum tak nie wynika. To dotyczy umów na czasokreslony. Umowa na czas nieokreslony to zupełnie inna sytuacja. pani wypowiedzenie jest nieważne z mocy prawa.

Czy mogę mu już powiedzieć o ciaży? Czy jeszcze na tym etapie (8tydzień)nie ma obowiązku cofnąć mi wypowiedzenia?
Nikt niczego nie musi cofać. Wypowiedzenie jest po prostu nieważne, ale Pani musi mieć dowód na to, ze poinformowała pani o ciąży.
 
odrazu chciałam zapytać jeszcze o jedną sprawę. Mianowicie oprócz tej umowy na pełny etat (na czas nieokreślony) posiadam jeszcze jedna umowę na pół etatu. Proszę powiedzieć czy gdy już będę musiała pójść na zwolnienie L4 bo ciąża będzie zaawansowana,
Ciąża nie jest chorobą i jej zaawansowanie nie jest wystarczajacym powodem do L4.
zus będzie musiał mi wypłacić podwójną podstawę z jednej i drugiej pracy???
Nie podwójną, ale dokladnie wynikającą z obu podstaw (suma obu podstaw).
Czy również zasiłek macierzyński będzie się należał podwójny?
Z dwóch fumów tak. Podwójny - nie.
 
reklama
"Ciąża nie jest chorobą i jej zaawansowanie nie jest wystarczającym powodem do L4"

Również się z tym zgadzam ale niestety nie wszystkie stanowiska pracy są tak przystosowane aby mogła na nich bezpiecznie pracować kobieta w ciąży a już tym bardziej w zaawansowanej ciąży(7,8,9 miesiąc). Moje stanowisko wymaga wiele pracy i przede wszystkim noszenia ciężarów a więc już we wczesnej ciąży nie mogę sobie na to pozwolić. Pracodawca również nie zmieni mi stanowiska bo nie ma innego tylko to więc czy chcę czy nie chcę muszę skorzystać ze zwolnienia L4. Proszę wybaczyć ale każdy w ciąży czuje się inaczej i nie powinniśmy negować tego kto i kiedy idzie na L4 ponieważ jest to indywidualna sprawa !
 
Do góry