reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pół roku po cc.

Ola1989ola

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Grudzień 2017
Postów
16
Witam 7 września 2017 miałam cc. Córka zmarła po 7 dniach. W marcu minie pół roku od cc mam tak ogromną chęć posiadania maleństwa że chyba nie wytrzymam dłużej... Lekarz kazał odczekać rok. Inny rok Ale do następnego porodu czyli już możemy spokojnie zacząć starania. Położna radzi poczekac do maja. Sama nie wiem... na różnych forach czytałam różne informacje. Blizna bardzo ładnie i szybki się zagoiła. Odczuwam jakiś lekki ból w okolicy brzucha Ale wiem że to normalne. Tak bardzo chce mieć dziecko... co noc mi się śni że jestem mama.
 
reklama
Rozwiązanie
Witaj bardzo wspolczuje i rozumiem Cie doskonale w 2016 w pazdzierniku urodziłam w 37 tygodniu martwa coreczke,swiat mi się zawalil..Pamietam jak blagalam lekarza o cc ,bo nie wyobrazalam sobie ,ze będę ja w stanie urodzić.Lekarz odmowil,powiedzial ,ze musze urodzić bo to będzie lepsze dla mojego stanu fizycznego i psychicznego.Jakos przezylam,ale jeszcze na porodówce wiedziałam,ze nie będę czekac długo ,ze będę się starac od razu.Czytalam wszystkie portale ,szukałam odpowiedzi,kiedy najszybciej mogę zajsc w ciaze po takim porodzie.Niestety wszystkie badania ,które musiałam zrobić odwlekaly decyzje w czasie,a ja chciałam już.Teraz z perpektywy czasu wiem,ze tak musiało być i ktoś nad tym czuwal,bo w miare doszłam psychicznie do siebie,a...
Wyrazy współczucia z powodu utraty maleństwa:(:( [*] światełko dla aniołka.

Ja na Twoim miejscu jeszcze bym się wstrzymała, ja po pierwszym cc też musiałam rok odczekać.
 
Ja na Twoim miejscu jeszcze bym się wstrzymała. Chociażby tak jak radzi położna, czyli kolejne starania rozpoczęła w maju. Pamiętaj, że blizna zewnętrzna po cc, to nie wszystko. Porządnie zrosnać muszą się powłoki brzuszne, mięśnie, macica. By zmniejszyć ryzyko rozejścia się szwu warto chyba trochę poczekać. Przez rozpoczęciem starań mogłabyś też udać się do lekarza, by wykonać usg blizny, żeby sprawdzić, czy wszystko dobrze się zagoiło. Rozumiem, że Twoja chęć posiadania maluszka jest ogromna, lecz pamiętaj, że dobry stan Twojego organizmu jest niezbędny do tego, by spokojnie i szczęśliwe donosić ciążę[emoji4]

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj bardzo wspolczuje i rozumiem Cie doskonale w 2016 w pazdzierniku urodziłam w 37 tygodniu martwa coreczke,swiat mi się zawalil..Pamietam jak blagalam lekarza o cc ,bo nie wyobrazalam sobie ,ze będę ja w stanie urodzić.Lekarz odmowil,powiedzial ,ze musze urodzić bo to będzie lepsze dla mojego stanu fizycznego i psychicznego.Jakos przezylam,ale jeszcze na porodówce wiedziałam,ze nie będę czekac długo ,ze będę się starac od razu.Czytalam wszystkie portale ,szukałam odpowiedzi,kiedy najszybciej mogę zajsc w ciaze po takim porodzie.Niestety wszystkie badania ,które musiałam zrobić odwlekaly decyzje w czasie,a ja chciałam już.Teraz z perpektywy czasu wiem,ze tak musiało być i ktoś nad tym czuwal,bo w miare doszłam psychicznie do siebie,a dla istotki ,która nosze teraz pod sercem jestem w 31 tc nie byłoby nic gorszego niż mój zly stan po tamtej stracie.Teraz lekarz mi wytlumaczyl dlaczego wtedy nie zobili cc,musialabym jeszcze odczekać,bo wiaze się z tym duże ryzyko.Poczekaj do maja ,to już naprawdę niedługo .Oszczedzisz sobie ogromnego stresu o kolejn ciaze.Samo zajście jest czasami proste,ale może blizna w srodku się rozejść i narazić Cie na kolejne niepowodzenia.Poza tym czas chociaż troszkę zagoi rane w sercu.Napewno wszystko się uda,a to,ze poczekasz jeszcze te kilka miesięcy będzie na Twoja korzyść.Powodzenia i glowa do góry.
 
Rozwiązanie
Witam w wrześniu urodziłam synka ma teraz pięć miesięcy.Mam bóle głowy męczą mnie mdłości i do tego mam twardy brzuch na dole. Dodam że jestem po 3 CC . miedzy pierwsza a druga cesarka było 5 lat zanim zdecydowalam się mieć kolejne dziecko.A teraz boję się że jestem w kolejnej ciąży .Proszę o rady pomocy ! Jestem przerażona..
 
reklama
Witam w wrześniu urodziłam synka ma teraz pięć miesięcy.Mam bóle głowy męczą mnie mdłości i do tego mam twardy brzuch na dole. Dodam że jestem po 3 CC . miedzy pierwsza a druga cesarka było 5 lat zanim zdecydowalam się mieć kolejne dziecko.A teraz boję się że jestem w kolejnej ciąży .Proszę o rady pomocy ! Jestem przerażona..
To może zrób test lub betę 😔ja miałam już 3cc i wiem że z 4byloby ciężko też...jak masz mdłości to różne objawy mogą być
 
reklama
Witam w wrześniu urodziłam synka ma teraz pięć miesięcy.Mam bóle głowy męczą mnie mdłości i do tego mam twardy brzuch na dole. Dodam że jestem po 3 CC . miedzy pierwsza a druga cesarka było 5 lat zanim zdecydowalam się mieć kolejne dziecko.A teraz boję się że jestem w kolejnej ciąży .Proszę o rady pomocy ! Jestem przerażona..

Zrób test lub idź na betę. Objawy nie muszą świadczyć o ciąży - ja np. mam mega dużo objawów ciąży, a w niej nie jestem 🤷‍♀️
 
Do góry