reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza polowkowa a zab leczenie

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2016
Postów
36
jeden zab wymaga do usuniecia i na razie nie boli ale jest duzy ubytek to stomatolog zaklada mi tymczasowe biale opatrunki . mowi zeby po porodzie ten zab usunac . to rozumiem ale denerwuje mi ze za jakies kilka dni to opatrunek juz sie kruczy jest coraz mniej i wypadaja . i juz trzeci raz zaklada opatrunek. czy to normalne zeby opatrunek tak slabo tzrymal?
 
reklama
A może spróbuj u innego dentysty? Może obecny nie jest zły, ale ma niewłaściwy materiał. Mój brat chyba z rok chodził z opatrunkiem (bo bał się pójść doleczyć zęba) i nic się z nim nie działo.

PS. Też czekałam z usunięciem zęba do końca ciąży, ale nie był on zepsuty a nieszczęśliwie mi się złamał.
 
Nie wiem jak jest z usuwaniem, ale mi dentystka mówiła że na leczenie najlepszy jest drugi trymestr. Pójdź na konsultacje do innego dentysty, bo ja mam fatalne zęby, a nigdy nie usłyszałam że przy jakiejś wielkości ubytku trzeba usuwać zęba. Najwyżej jest leczenie kanałowe.
 
Sama mam pytanie. Mianowicie czy w ciaży można w ogóle wykonywać leczenie kanałowe?Niestety ale mam problem z zebem. Miałam ubytek, w zasadzie mam, który rozwijał sie pod dziąsłem. Niestety ale nie było go wcześniej widać tak wiec nie mogłam go wyleczyć przed zajściem w ciążę. Muszę przeprowadzić leczenie kanałowe bo mogę stracić zęba. czy jednak nie zaszkodzi to ciązy?
Nie leczenie bardziej zaszkodzi, jeśli wda się stan zapalny. Są bezpieczne znieczulenia do stosowania w ciąży. Pytanie tylko czy lekarz da radę wykonać kanałowe bez robienia rtg. Ja miałam taką sytuację, leczenie zostało zakończone, a na wykonanie zdjęcia mam przyjść po połogu.
 
Do góry