reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza,porod,, w DE

cześć dziewczyny,
mam małe pytanie, jestem w 35 tyg ciąży i właśnie ustaliłam termin z położna w klinice aby wszystko obgadać,ale strasznie się już denerwuje, bo to moja pierwsza ciąża i nie wiem jak to wszystko będzie wyglądało.
byłam już w tym szpitalu, ogólnie bardzo miły personel i sale też fajne ;)
chciałam tylko zapytać, czy dostaje się znieczulenie? czy za cesarkę się płaci, czy można ustalić w szpitalu już że chce się tą cesarkę a nie naturalny poród. u mnie wszystko jest oki, i pewnie będą kazali rodzić naturalnie, ale ostatnio jak posłuchałam jak babki rodziły i krzyczały to aż uszy zatkałam :/
w ogóle mieszkam już tu 8 miesięcy, mąż pracuje, ja siedzę w domku i czekam, bo mam termin na 4 sierpnia. najgorsze,że język znam minimalnie, ale są dwie położne polki w klinice którą wybrałam.

odpiszcie proszę, będę spokojniejsza
widzę, że tu już dużo poporodzie, to pewnie macie co opowiadać. :happy:
Ja mialam cc wiec nie moge napisac o sn ale napewno jak powiesz ze chcesz znieczulenie to ci je podadza rozmawiaj poprostu ze swoja polozna ,ktory tam bedzie ci towarzyszyc nie panikuj wszystko bedzie ok
Ja mialam 2 cc wiec w karcie bylo napisane 3 tez cc ale ze jeszcze moj porod wywolal pekniety wyrostek wiec dzialo sie to tak szybko ze nic nie zapamietalam :-D.Zycze ci bezbolesnego porodu ......
 
reklama
Ja rodzilam sn.Raz w Polsce a raz tutaj.Opieka podczas porodu zdecydowanie lepsza jest tutaj! Najwazniejsze to sluchac siebie i poloznych.Znieczulenie mozesz sobie zazyczyc,jest bezplatne.Tylko tu scisle wspolpracuj z polozna bo jak wezmiesz za wczesnie to na najgrsze bole odpusci ;-)No i ponoc spowalnia akcje porodowa.Nie wiem bo bez rodzilam.Jak sie chodzi i slucha poloznych to idzie to wszystko bardzo sprawnie.Ja sie zapakowalam do wanny i Malizna w wodzie przyszla na swiat.Osobiscie bardzo polecam ale pewnie dla kazdego cos innego :-D
Najlepiej jak spiszesz sobie wszystkie przychodzace do glowy pytania i zadasz poloznej jak sie bedziesz zapisywac do szpitala.Naprawde chetnie z Toba wszystko omowia.Beda tez pytac jak sobie wyobrazasz porod i jak chcialabys rodzic.
Glowa do gory!:tak:
 
znieczulenia- kazde jest bezplatne, fajne jest pda nie czujesz bolu czujesz skurcze, najlepiej przy zapisaniu do szpitala odrazu powiedzec ze chcesz pda

cc- generalnie jest na zyczenie platna, ale i tak nie placi sie, paniczny strach przed porodem sn jest powodem do cc w niemczech wiec sie i tak nie placi, ja drugie dziecko urodzilam przez cc na zyczenie, nie placilam, z tymze moja cora lezala nozkami do dolu i pier3sza cc tez byla ale z koniecznosci nie n zyczenie
 
Do góry