reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna - badania, leki itd.

Dołączył(a)
15 Maj 2023
Postów
10
Cześć Dziewczyny!
Niedawno przeżyłam ten koszmar - moja pierwsza ciąża w życiu okazała się ciążą pozamaciczną. Nie będę rozpisywać się o mojej traumie, historii itd. Natomiast żaden z ok 5-ciu ginekologów nie polecił mi żadnych badań, leków na ewentualne zrosty (disreptaza?) itd. aby zabezpieczyć się przed powtórką CP, która jak widzę na forum lubi się powtarzać, a może nie?
Konkrety - jakie robiłyście po usunięciu ciąży pozamacicznej badania, jakie leki brałyście, czy pomogło itp. Wszystkie cenne porady będą na wagę złota.
Pozdrawiam i dziękuję ❤️
 
reklama
Z tego, co wypytałam lekarzy nic się na to z bardzo nie da zrobić.
Można zbadać jedynie drożność ( chyba na 3 sposoby), ale to tyle. Jeśli wyjdzie, że są zrosty, to nadal się nic nie zrobi.

Ja chodziłam na monitoring, aby zajść w ciążę z tej drugiej strony i się udało unikać kolejnej co :)
 
Hej ! ja też po CP z tym, że mi usunięto jajowód i jajnik. Miałam niby nie mieć dzieci bo owulacji nie było z lewej strony za miesiąc rodzę :) . Także głowa do góry, wiem, źe ciężko sama po sobie. Badań Ci nie zrobią, przyczyna losowa, najczęściej to wada genetyczna zarodka.
Musisz zrobić drożność i to tyle.
 
A robiłyście tą drożność, dziewczyny? W szpitalu od razu pytałam czy powinnam ją zrobić- nawet na to lekarze kiwali głową, że nie, a ten który mnie operował powiedział, że teraz po operacji niewskazane. Wczoraj natknęłam się na post jednej dziewczyny, która dostała na zrosty lek o nazwie "disreptaza" i mocno się zdziwiłam, że istnieje coś takiego, bo żaden lekarz nic nawet nie wspomniał. Póki co, chociaż mi nic nie dolega, zrobiłam wymaz na różne bakterie, bo wyczytałam, że mogą powodować stany zapalne i zrosty. Chlamydię już wykluczyłam. Lekarka ostatnio powiedziała, że najczęstszą przyczyną CP jest "zbyt długi jajowód"🤔 Ma to sens, ale 1sze słyszę. Jeszcze rozważam za wysoką prolaktynę i papierosy w tamtym czasie jako przyczynę.🙈 Za 3 miesiące mam zamiar znowu działać i marzę o tym, aby być spokojną jak zobaczę wtedy na teście 2 kreski. Pomarzyć można.🤧🥺
Bardzo Wam gratuluję dziewczyny🥰!! Pocieszyłyście mnie. Trzymam kciuki za Was i dzieciaki❤️❤️❤️
 
O stanach zapalnych miednicy mniejszej i jej narzadow bys wiedziala, bo to boli. Zeby z tego powstaly zrosty to by musial byc przewlekly, nieleczony stan zapalny. Zrosty to czesto przypadek lub predyspozycje po przebytych juz operacjach. Dlatego po zabiegach na jamie brzusznej zaleca sie jakikolwiek ruch, zeby nie potworzyly sie zrosty. Dobrze, ze sie zbadalas, bo czasem do cp przyczynia sie rzezaczka lub chlamydia. Ale czasem to po prostu przypadek. Odstaw papierosy, zadbaj o siebie i ruch. Niech partner tez o siebie zadba i zycze ci zdrowiej i nudnej ciazy ❤️
 
Cześć Dziewczyny!
Niedawno przeżyłam ten koszmar - moja pierwsza ciąża w życiu okazała się ciążą pozamaciczną. Nie będę rozpisywać się o mojej traumie, historii itd. Natomiast żaden z ok 5-ciu ginekologów nie polecił mi żadnych badań, leków na ewentualne zrosty (disreptaza?) itd. aby zabezpieczyć się przed powtórką CP, która jak widzę na forum lubi się powtarzać, a może nie?
Konkrety - jakie robiłyście po usunięciu ciąży pozamacicznej badania, jakie leki brałyście, czy pomogło itp. Wszystkie cenne porady będą na wagę złota.
Pozdrawiam i dziękuję ❤️
Hejka, robiłaś jakieś badania? Udało się już? :)
 
Do góry