reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna/biochemiczna, ból ramienia?

Pamiętaj, że zawsze możesz pojechać na IP i powiedzieć jakie masz objawy.
Jeśli się boisz, że coś Ci nagadają albo będą krzywo patrzeć, to pamiętaj, ze lepiej pojechać raz za dużo i niepotrzebnie, niż raz za mało.
 
reklama
o rany... nie zdawałam sobie z tego sprawy. Bardzo współczuję Ci tak okropnych przeżyć, cud, że wyszłaś z tego wszystkiego, jesteś silną babką.

Ostatnią miesiączkę miałam 9.10. Cykle mam 27 dniowe średnio. Miesiączka powinna być dokładnie tydzień temu, w sobotę 5.11.
Beta spada, tak, ale czy od razu po terminie spodziewanej miesiączki? czy po jakimś czasie?
Beta spada po poronieniu, nie od danego terminu. Jak masz ciażę biochemiczną, któa nagle przestanie Ci się rozwijać, to od tego momentu beta spada. To nie jest tak, zę organizm ma zaplanowane " tą ciażę zrobimy biocheiczną " i wtedy od jakiegoś dnia tak o, według reguły beta leci w dół.
 
o rany... nie zdawałam sobie z tego sprawy. Bardzo współczuję Ci tak okropnych przeżyć, cud, że wyszłaś z tego wszystkiego, jesteś silną babką.

Ostatnią miesiączkę miałam 9.10. Cykle mam 27 dniowe średnio. Miesiączka powinna być dokładnie tydzień temu, w sobotę 5.11.
Beta spada, tak, ale czy od razu po terminie spodziewanej miesiączki? czy po jakimś czasie?
Mi beta w CP rosła dziwnie, wgl zrobiłam sobie w dzień spodziewanej miesiączki i wynosiła prawie 600 ale nie urosła do 1000 i pękł jajowód. To wychodzi 4 tydzień ciąży.. Kiepski masz przysrot ☹️. Beta w biochemicznej chyba staje na jakimś etapie. Przykro mi ale Twój organizm szykuje się do poronienia albo to CP, boli mnie to nawet jak pisze ☹️☹️☹️. Mam nadzieje, ze to nie CP ale wszystko może się wydarzyć. Mnie też ramiona bolały, uwierz mi aż rwały mnie, dodatkowo ból głowy, ciarki z zimna. Boli Cie brzuch?
 
Mi beta w CP rosła dziwnie, wgl zrobiłam sobie w dzień spodziewanej miesiączki i wynosiła prawie 600 ale nie urosła do 1000 i pękł jajowód. To wychodzi 4 tydzień ciąży.. Kiepski masz przysrot ☹️. Beta w biochemicznej chyba staje na jakimś etapie. Przykro mi ale Twój organizm szykuje się do poronienia albo to CP, boli mnie to nawet jak pisze ☹️☹️☹️. Mam nadzieje, ze to nie CP ale wszystko może się wydarzyć. Mnie też ramiona bolały, uwierz mi aż rwały mnie, dodatkowo ból głowy, ciarki z zimna. Boli Cie brzuch?
nie, nie boli, raczej tak"nudzi", tak jak przed zbliżającym się okresem. Ciebie bolał brzuch? czy dopiero później, jak już było krwawienie do środka z pękniętego jajowodu?
Pamiętaj, że zawsze możesz pojechać na IP i powiedzieć jakie masz objawy.
Jeśli się boisz, że coś Ci nagadają albo będą krzywo patrzeć, to pamiętaj, ze lepiej pojechać raz za dużo i niepotrzebnie, niż raz za mało.
to nie jest tak, że się boje jechać na IP. Boje się jedynie, że podadzą mi od razu, bez zastanowienia niepotrzebnie ten lek na poronienie lub zrobią laparo, a liczę, że organizm sam da sobie radę, że w całej tej beznadziei chociaż tyle wydarzy się "bezproblemowego".
 
nie, nie boli, raczej tak"nudzi", tak jak przed zbliżającym się okresem. Ciebie bolał brzuch? czy dopiero później, jak już było krwawienie do środka z pękniętego jajowodu?

to nie jest tak, że się boje jechać na IP. Boje się jedynie, że podadzą mi od razu, bez zastanowienia niepotrzebnie ten lek na poronienie lub zrobią laparo, a liczę, że organizm sam da sobie radę, że w całej tej beznadziei chociaż tyle wydarzy się "bezproblemowego".
To mało prawdopodobne że od razu cię wezmą na stół lub podadzą lek. Twoje wartości bety są naprawdę bardzo nieduże. Bez potwierdzonej cp nie mogą robić ci laparoskopii. Ciąże biochemiczne też nie wymagają podania dodatkowych leków. O takiej ciąży mówimy gdy jest widoczna tylko w poziomach bety a nie na USG (czyli gdy wartości bety są mniejsze niż 1000-1500). Masz jeszcze trochę czasu do tego. Sprawdź betę jutro i czekaj na miesiączkę.
 
Jestem po ciąży pozamacicznej. Przyrosty bety prawidłowe były tylko 2 następne były już bardzo mizerne .
Za kilka dni dostałam okropnych bóli po lewej stronie (chwilowe ale mega mega bolesne )na następny dzień dostałam plamienia i wyedy już nie czekałam tylko pojechałam na IP.
Betę miałam na poziomie chyba 600 wtedy i nic nie było widac w macicy zostawili mnie na obserwacji i po 3 dniach zauważyli ciąże w lewym jajowodzie .
Dostałam metotreksat i leżałam po nim 10 dni jeszcze w szpitalu bo Beta na początku nie chciała spradac a ja nie chciałam drugiej dawki - to bardzo silny lek a oni z kolei nie chcieli mnie do domu puścić dopóki Beta nie osiągnie jakiegoś tam pułapu …
Bodajże miałam 200 jak wyszłam i musialam betę kontrolną robić aż spadnie do 0 .
Promieniowanie na obojczyk delikatne miałam .

Pamiętaj ze zawsze możesz podjechać na IP - osobiście jestem zdania ze lepiej pojechac do szpitala dwa razy za dużo niż raz za późno .

Dużo zdrówka ♥️
 
reklama
Też przechodziłam ciążę pozamaciczną. Miałam najpierw delikatne plamienia, później doszedł ogromny ból podbrzusza i tak jak któraś dziewczyna wyżej pisała, zimne poty i osłabienie. Do tego parcie na odbyt (stąd że była już krew w zatoce Douglasa). Jeśli chodzi o betę to przyrosty były prawidłowe. W dzień operacji sięgała 9tys. Nie czekaj tylko jedź na izbę przyjęć bo tu każda chwila się liczy.
 
Do góry