reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna (ektopowa)

Czesc ciezko dzielic sie takimi doswiadczeniami wlasnie jestem po laparotomii z usunieciem jajowodu (krwotok do otrzewnej, wstrzas itd.) ciezko było! Fizycznie b. dobrze sie czuje psychicznie jeszcze nie do końca doszlam do siebie! Nie daje mi zyc wciaz nasuwajace sie pytanie dlaczego?! Co było tego powodem?!
Do tego wszystkiego moja Pani gin twierdzi ze nie ma na to wytlumaczenia. Zaleca kolejne starania sie o dziecko mowi ze za 2 razem wszystko bedzie ok. Nie przepisala zadnych badan oprocz badania krwii i na tarczyce hashimoto, witamin. Czy ktoras z dziewczyn tez tak miala? Czy to normalne ze nie dostalam zleconych zadnych badan? Jak czytam wasze komentarze o badaniach na droznosc jajowodow itp. Ja nic nie dostalam troche mnie to zastanawia i zniecheca. Pozdrawiam
 
reklama
Polecam zrobić prywatnie badanie w kierunku trzech bakterii: Chlamydia, Ureaplasma i Mycoplasma. Te bakterie są najczęstszą przyczyną ciąży pozamacicznych. Infekcje przebiegają najczęściej bezobjawowo. NFZ oczywiście nie refunduje badań w kierunku tych bakterii. Nie ma pieniędzy. NFZ-tu nie interesuje to, że miałyśmy ciąże pozamaciczne, że możemy mieć jakieś tam bakterie i że to jest częstą przyczyną bezpłodności. To nie jest problem NFZ-tu. Ja miałam ciążę pozamaciczną i jak później się okazało, przyczyna była właśnie Ureaplasma, którą miałam prawdopodobnie od wielu, wielu lat. Odkryłam tą bakterię u siebie dzięki badaniom, które zrobiłam na własną rękę, prywatnie. Bakterię leczy się bardzo prosto, antybiotykiem doustnym. Gdybym chodziła dalej do ginekologa na NFZ, to do tej pory miałabym tą bakterię. Bo NFZ ma moje zdrowie i moją bezpłodność w głębokim poważaniu.
 
Polecam zrobić prywatnie badanie w kierunku trzech bakterii: Chlamydia, Ureaplasma i Mycoplasma. Te bakterie są najczęstszą przyczyną ciąży pozamacicznych. Infekcje przebiegają najczęściej bezobjawowo. NFZ oczywiście nie refunduje badań w kierunku tych bakterii. Nie ma pieniędzy. NFZ-tu nie interesuje to, że miałyśmy ciąże pozamaciczne, że możemy mieć jakieś tam bakterie i że to jest częstą przyczyną bezpłodności. To nie jest problem NFZ-tu. Ja miałam ciążę pozamaciczną i jak później się okazało, przyczyna była właśnie Ureaplasma, którą miałam prawdopodobnie od wielu, wielu lat. Odkryłam tą bakterię u siebie dzięki badaniom, które zrobiłam na własną rękę, prywatnie. Bakterię leczy się bardzo prosto, antybiotykiem doustnym. Gdybym chodziła dalej do ginekologa na NFZ, to do tej pory miałabym tą bakterię. Bo NFZ ma moje zdrowie i moją bezpłodność w głębokim poważaniu.
tak, u mnie tez diagnostyka wykazala Ureaplasme ktora mogla byc przyczyna mojej ciazy pozamacicznej w styczniu... teraz pierwszy cykl staran po leczeniu :)
 
Cześć dziewczyny. U mnie też wykryto ciążę ektopową. Moja beta hcg jest 5,256. W poniedziałek dostałam 2 zastrzyki z methotrexate i do tej pory nic się nie dzieje. Tzn. Mam ból po prawj stronie ale mam go od samego początku zajścia w ciążę. Boję się że hcg nie spada. W piątek na Nowy Rok mam iść spowrotem na sprawdzenie bety. Jak sobie radziłyście w tym czasie? Ja ciągle płaczę.
 
Do góry