reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna, HSG

reklama
Witajcie kochane :) Mam 28 lat i za sobą 1 ciążę zaśniadową i 1 ciążę pozamaciczna. Jajowód na szczęście zachowany. Powiedzcie mi proszę ile po cp trzeba odczekać ze staraniami bo dr nic mi nie powiedział a czytalam że 3 cykle. Chciałabym niedługo zrobić Hsg żeby sprawdzić drożność jajowodów no i zacząć walkę o tego maluszka bo lata lecą :(
 
Czy ja wiem czy na szczęście ? W mojej klinice powiedzieli ze szansa na ciąże pozamaciczna z tego jajowodu jest większa niż na prawidłowo, z tego względu ze są uszkodzenia rzęsek transportujących do macicy.
 
Witajcie kochane :) Mam 28 lat i za sobą 1 ciążę zaśniadową i 1 ciążę pozamaciczna. Jajowód na szczęście zachowany. Powiedzcie mi proszę ile po cp trzeba odczekać ze staraniami bo dr nic mi nie powiedział a czytalam że 3 cykle. Chciałabym niedługo zrobić Hsg żeby sprawdzić drożność jajowodów no i zacząć walkę o tego maluszka bo lata lecą :(
Ja jakoś miesiąc po cp miałam robione HSG i lekarz dał zielone światło na starania. Niestety oczywiście grubo ponad pół roku pomimo monitoringów, leków nic nie zaskoczyło. Powiedzieli, ze rzeski najpewniej mam uszkodzone w obu jajowodach i stąd brak ciąży.
 
reklama
Ja jakoś miesiąc po cp miałam robione HSG i lekarz dał zielone światło na starania. Niestety oczywiście grubo ponad pół roku pomimo monitoringów, leków nic nie zaskoczyło. Powiedzieli, ze rzeski najpewniej mam uszkodzone w obu jajowodach i stąd brak ciąży.
Niestety co po ciąży pozamacicznej jest bardzo często 😕 jedyny ratunek invitro ..
 
Do góry