reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza pozamaciczna-jajowodowa

Dołączył(a)
24 Sierpień 2020
Postów
3
Witam jestem po ciązy pozamaciczej , mam usuniety prawy jajowód czy sa tu kobietki które przeszly przez to samo? mam takie pytanie jak sie staraliscie o dziecko, liczyliscie kiedy jest jajeczkowanie i dni plodne ? czy moge zajsc w ciaze gdy mam usuniety prawy jajowod i po tej stronie jest jajeczkowanie ? czy tylko ciaza jest mozliwa w tym miesiacu co jest jajeczkowanie na tym lewym dobrym jajowodzie ?
 
reklama
Witam jestem po ciązy pozamaciczej , mam usuniety prawy jajowód czy sa tu kobietki które przeszly przez to samo? mam takie pytanie jak sie staraliscie o dziecko, liczyliscie kiedy jest jajeczkowanie i dni plodne ? czy moge zajsc w ciaze gdy mam usuniety prawy jajowod i po tej stronie jest jajeczkowanie ? czy tylko ciaza jest mozliwa w tym miesiacu co jest jajeczkowanie na tym lewym dobrym jajowodzie ?
Teoretycznie zdrowy jajowod przejmuje rolę tego usuniętego i może wychwycić jajeczko z drugiego jajnika ale to w praktyce jest rzadkie (tak mi każdy gin powiedział)
No i oczywiście nie zawsze jest jajeczkowanie na przemian....
Ja też nie mam jajowodu a urodziłam 2 córki. W sumie nie staralam się długo bo ok 7 msc i nie wiem czy akurat po tej stronie było jajeczkowanie.
Ważne abyś miała pozytywne myślenie i do dziela. A drugi jajowod w jakim stanie?
 
Ja tez mam usunięty prawy z końcem 2015 roku. Tak samo gin mówią ze lewy może przechwycić.. w 2018 roku zaszłam w ciąże ale niewiem z którego jajnika , puste jajo było.

Robiłam po pół roku od zabiegu drożność lewego bo bałam się ze został mi jeden i chciałam go sprawdzić ale jest drożny i nadal walczę
 
Witam jestem po ciązy pozamaciczej , mam usuniety prawy jajowód czy sa tu kobietki które przeszly przez to samo? mam takie pytanie jak sie staraliscie o dziecko, liczyliscie kiedy jest jajeczkowanie i dni plodne ? czy moge zajsc w ciaze gdy mam usuniety prawy jajowod i po tej stronie jest jajeczkowanie ? czy tylko ciaza jest mozliwa w tym miesiacu co jest jajeczkowanie na tym lewym dobrym jajowodzie ?

Czesc :) na wstepie chcialam napisac ze nic tak dobrze nie robi jak nasze pozytywne myslenie! Serio... W listopadzie 2018 r swiat mi sie zawalil jak pojechalam do Gin potwierdzic ciaze a wyjechalam w karetce ze zmasakrowanym jajowodem (Jajowod zostal rozerwany przez zarodek w gabinecie ginekologicznym) ratowali mi zycie! Przezylam to bardzo mocno...
jedno moge Ci powiedziec ze musisz sie pozytywnie nastawic (Wiem ze w obecnej sytuacji brzmi to jak totalna abstrakcja ale uwierz ze to bardzo pomaga) Ja dopiero odpuscilam w maju 2019r i kiedy to sie stalo zaszlam w zdrowa ciaze... Staralam sie 3 miesiace... 2 miesiace staralam sie jak glupia caly czas o tym myslalam gadalam, zalilam sie ze sie boje, plakalam po nocach itp. W koncu przyszedl taki moment ze stwierdzilam ze co ma byc to bedzie! Wyjechalam z chlopakiem nad morze wyluzowalam sie zamknęłam temat dziecka, jajowodu i operacji oddzielilam przeszlosc gruba kreska! Przezylam mega wariacki urlop, jakby miałyby byc ostatni! I BUM stalo sie! Zrobilam test ciazowy po przyjezdzie patrze dwie kreski lece do gin zarodek w macicy! Teraz lezy obok mnie slodki 4 miesieczny bobas i mysle ze warto bylo to wszystko przezyc dla takiego widoku jaki mam teraz! A wszystko za sprawa dobrego nastawienia i wyluzowania sie!
Takze wiem co mowie... glowa do gory i trzymam kciuki bo musi byc dobrze! ❤️
 
witam miałąm dwa tygodnie zabieg udrozniania jajowodu i wszystko z nim w pozadku jest drozny. Pewnie wszystko robi podswiadomosc bo bardzo chce zajsc w ciaze licze dni plodne a tak nam nie wychodzi a moja lekarka nic mi nie wyjasnia a teraz ciezko o dobrego lekarza
 
Dziewczyny powiedzcie na jakiej zasadzie u Was zdiagnozowali pozamaciczna. Ja wlasnie wczoraj otrzymalam taka diagnoze, 5 tydz w macicy nie ma nic a w jajowodzie widac pecherzyk 22mm az :/ teraz mam w pon kolejny raz oznaczyc hcg i dac lekarzowi znac, on jeszcze czeka ale jest na 99 proc pewny ze pozamaciczna :(
 
reklama
Na USG dopochwowym nie bylo nic widac niby bylam w 8 tyg liczac od ostatniej miesiaczki... (Beta 2500)Pani Gin szukala przez dobre 10 min w koncu w jajowodzie znalazla zarodek 9mm :( Niestety u mnie skonczylo sie to rozerwanym jajowodem. W drugiej ciazy bylam u Pani Gin rowno w 5 tyg. (Liczac od ostatniej miesiaczki) i od razu zobaczyla zarodek w macicy! :)
 
reklama
Do góry