reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża pozamaciczna, leczenie metotreksatem

KatJak

Fanka BB :)
Miałam dwa lata temu i było wszystko ok, lekarz kazał mi pomyśleć o następnej ale akurat w tym miesiącu Cię udało tylko że CP na jajowodzie prawym zostawili mi ale lekarz mowi że jest zniszczony trochę i może być ciężko żeby się udało , i na razie będziemy próbować tak a jak coś do kolejna laparoskopia może mnie czekać jak się udawać nie będzie.
A już rozumiem. Odpisałam Ci też na innym wątku.
W takie sytuacji warto chodzić na monitoring owulacji żeby wyłapać kiedy będzie że zdrowego jajnika. Jak będzie z tego uszkodzonego to odpuścić starania. Wiadomo że niestety może się powtórzyć...

reklama
To zależy od dawki, najlepiej zapytac o to lekarza. Ja miałam dwa zastrzyki i powiedzieli mi żeby najlepiej odczekać pół roku. Korciło spróbować wcześniej ale bałam się zaryzykowac koleją CP, teraz po 5 msc przymierzam się do wykonania drożności. Właśnie miałam wczoraj robione wszytskie badania jakie trzeba przed tym wykonać. mam nadzieję że wszystko będzie dobrze jeśli tak to w grudniu drożnośc i być możę znów będziemy moli wrócić do starań o Bąbelka.

To zależy od dawki, najlepiej zapytac o to lekarza. Ja miałam dwa zastrzyki i powiedzieli mi żeby najlepiej odczekać pół roku. Korciło spróbować wcześniej ale bałam się zaryzykowac koleją CP, teraz po 5 msc przymierzam się do wykonania drożności. Właśnie miałam wczoraj robione wszytskie badania jakie trzeba przed tym wykonać. mam nadzieję że wszystko będzie dobrze jeśli tak to w grudniu drożnośc i być możę znów będziemy moli wrócić do starań o Bąbelka.

Ja miałam 100mg i też w dwóch zastrzykach. Jeden lekarz mówił że pół roku a inny mówił że już po 3miesiacach można. I się tak zastanawiam co robić.

Angiee

Fanka BB :)
Ja miałam 100mg i też w dwóch zastrzykach. Jeden lekarz mówił że pół roku a inny mówił że już po 3miesiacach można. I się tak zastanawiam co robić.
Ja brałam tabletki, więc w sumie nie wiem, jak to przeliczyć, ale kazali odczekać minimum pół roku. Ja bym nie ryzykowała zbyt szybko, metotreksat to silny lek.

Do góry